Viitor inflacarat jucator! :))

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Viitor inflacarat jucator! :))

Mesajde raducuu23 » 15 Feb 2015, 15:24

In primul rand as vrea sa salut comunitatea. Si sa incep usor as avea urmatoarele intrebari.
1. Diferenta dintre Guild wars 2 si cel heroic edition
2. Cand mi-am facut cont pe forum am vazut ca era o intrebare legate de ce is interesant World vs world, pvp, pve s.a.m.d ce-i cu aste? (stiu de pve, pvp, si both, dar nu stiu de world vs world)
3. Daca imi cumpar jocul as putea sa dau de o comunitate activa de romanasi cu care sa pot vb pe skype etc sa facem dungeon-uri, arene etc.
4. Daca o sa cumpar heroic edition o sa cumprinda si guild wars normal?
5. In cazul in care o sa mi se strice windowsul sau imi schimb calculatorul( s-ar putea sa investesc ceva bani in el) si pierd jocul il pot reinstalasa de pe DVD?
6. Itemele care le folosesc eu devin bound pe caracter fara posibilitatea de a le face unbound?
8. Ceva beneficii la PVP ( seturi speciale, arme etc) in cazul in care castig de mai multe ori, sau e doar asa de fun?
Multumesc anticipat, daca mai am intrebari nu o sa ezit sa le pun.
raducuu23
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 15 Feb 2015, 15:14
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Viitor inflacarat jucator! :))

Mesajde Shob » 18 Feb 2015, 18:48

1) http://buy.guildwars2.com/store/gw2/en_ ... guildwars2
Diferenta e neglijabila in opinia mea
2) World vs World e o forma de mass pvp - https://www.youtube.com/watch?v=4q-XnHoALDA
3) Daca intrii pe serverul de TeamSpeak al comunitatii, sigur vei gasi oameni - viewtopic.php?f=14&t=17
4) Da
5) Il poti descarca de pe website-ul oficial, dupa ce vei avea cont (aka jocul cumparat)
6) Depinde de raritatea itemului, dar majoritatea itemurilor "end-game" (adica de tip ascended) sunt bind on account. Pe acestea le poti folosi pe orice caracter de pe contul tau (daca indeplinesti criteriile de equip).
7-8) PvP-ul este complet separat de PvE, poti face pvp de la lvl 1 fara sa ai dezavantaje fata de altii. Nu e ca la WoW. Prin pvp poti face unlock la cateva skin-uri care de altfel nu le gasesti in PvE.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Viitor inflacarat jucator! :))

Mesajde raducuu23 » 21 Feb 2015, 13:32

Multumesc pentru raspunsuri, jocul e pe drum si sper sa te intalnesc intr-o zi :D
raducuu23
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 15 Feb 2015, 15:14
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 11 vizitatori