Warrior - The Banner of WvW

Moderator: Wicked

Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului!
Ex: Doresc să scriu despre un build, prin urmare subiectul se va numi [Build] WvW Riffle Warrior. Alte exemple: [Ghid] Plasarea de siege, etc

Warrior - The Banner of WvW

Mesajde stevecelrau » 06 Aug 2012, 17:39

http://www.gw2build.com/builds/simulato ... 0.15.30.15

Cred ca o sa vedem build-uri de Warrior cu Bannere in WvW datorita acelui plus pe care il aduc intr-o lupta. Build-ul de mai sus este customizat din traits astfel incat:
- Banners do damage when summoned.
- Banners also apply regeneration to allies.
- Banners apply their bonuses to a larger area. Banner cooldown reduced by 20%.

Nu sunt sigur de alegerea armelor si mai ales a runelor, cred ca este ceva mai bun, dar mai am de sapat :)

Idei, comentarii?
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Warrior - The Banner of WvW

Mesajde Altceva » 07 Aug 2012, 00:00

Nu cred ca o sa mearga cineva cu build-ul asta deoarece WvW este legat de PVE. Eu unu nu as merge cu acest build si nici nu l-as recomanda. Opinia mea, nu vreau sa jignesc pe nimeni, data cineva crede ca e bun ...... GOG GO GO !!! Dar dupa 2 saptamani sa revina cu un coment aici sa-si dea cu parerea :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Warrior - The Banner of WvW

Mesajde stevecelrau » 07 Aug 2012, 10:04

Build-ul este orientat catre suport, si cand ai 20-30 de oameni care profita de bannere cred ca se va simti diferenta, my 2 cents :)

In plus elita e un fel de mass resurrect :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Warrior - The Banner of WvW

Mesajde Xas » 07 Aug 2012, 11:34

+ ca trebuie sa ne conformam cu cerintele guildei. Daca guilda doreste in WvW support din partea unui Warr, asta o sa primeasca, nu?
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Warrior - The Banner of WvW

Mesajde Cronos » 07 Aug 2012, 21:24

Ma indoiesc ca o sa se ajunga sa fie asa competitiv WvW incat sa mergi cu builduri prestabilite. Asta mai mult cand intradevar vrei sa faci ceva organizat, dar chiar si asa, pot sa numar pe degete momentele cand am mers in AB cu inca 3 insi si un build pre stabilit :)
Battle Standard este o elita foarte buna, si chiar folosita mai cu succes de o echipa SPvP care stie ce vrea. Warriorul nu prea are mari decizii de facut la skillul 8. Juggernaut dupa mine e fix kakamaka, Signetul e bun pentru Greatsword/Burs Damage build, iar pentru un warrior care vrea sa ajute cu adevarat echipa, Bannerul Battle Standard este cea mai logica alegere. Ai mass resurect, si cu asta am spus totul. Nustiu daca ati vazut cum e sa pierzi un punct, sa stai se te bronzezi si apoi sa vina bannerul si toata echipa sa revina pe picioare sa termine ce a inceput.
Iar intr-un WvW sincer sa fiu vad sa fie nerfata elita, ceva gen sa tina cont numai de squadul tau, pentru ca daca se ajunge la un peisaj aglomerat, sa dai resurrect la 20 de insi e ceva solid :)
Un exemplu e meciul postat pe aici pe undeva cu SSvs Team Paradigm unde ai un Warrior burst damage si un Warrior semi support cu Banner. Warriorul cu Banner e cu mult mai util decat un nuker care mereu e prime target :)
Asa ca eu personal vad buildul de mai sus ca o varianta destul de viabila pentru WvW cu o contributie mult mai substantiala decat sa sari ca berbecul cu Greatsword/Hammer/whatever intr-o multime de capcane si mass AoE dmg.

@Steve- Nu stiu exact cat e dmgul pe care il primesti cand e puss Bannerul, ma gandesc ca ar merita sa mai risti niste puncte sa ii cresti putin din Power pentru ca altfel fara banner banuiesc ca o sa fie niste cifre destul de mici. Iar avand in vedere ca primele 3 bannere ma gandesc ca le pui in puncte mai mult defensive, nu cred ca o sa fie foarte util "Powerful Banners" :D
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos


Înapoi la WvW

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator