Furt la drumul mare

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Khasar » 03 Mai 2012, 21:20

Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Furt la drumul mare

Mesajde cokybv » 03 Mai 2012, 21:33

Bine ca Daniel e domn si Iani nu raspunde la telefon. Nu stiu exact demersurile dar sper sa se roage Iani la tot ce crede el, ca daca trece din mana lui Daniel in mana companiei care-si plateste avocatii cu sume imense de bani, a dat de naiba. Ca sa nu mai zicem de comunitatea Americana care e 'pissed' presupun.

BTW: nici acum, cand astia de la Neptun TV au realizat ca au belit-o, nu au reusit sa se uite pe site sa vada de cand lucreaza Daniel.
+ VP-ul care nu gasea cuvinte sa-l faca pe Iani un geniu de geniu nu stie cum sa se spele mai repede pe maini.

va rog: http://en.wikipedia.org/wiki/Common_sense
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Valky » 03 Mai 2012, 21:37

@Legionnaires
Era postat in pagina 1 a thread-ului de la ora 20.41, imediat cum s-a facut upload-ul emisiunii ;) (nicio problema oricum)
Ultima oară modificat de Valky pe 03 Mai 2012, 21:40, modificat 1 dată în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Khasar » 03 Mai 2012, 21:39

Acum am vazut. Scuzele de rigoare...
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Phinto » 03 Mai 2012, 21:43

Haideti sa o lasam asa. Cred ca ce era de zis sa zis ,si nu mai e nevoie de alte atacuri sau drame. Daca toata lumea e impacata, topicul se poate inchide.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Ceos » 03 Mai 2012, 22:24

Pai de ce sa il inchizi? Nu cred ca mai este vorba de drama dar omului i-au fost furate lucrarile de arta. Trebuie sa ia masuri si poate il putem ajuta. Daniel daca te putem ajuta in vrun fel....cu cea mai mare placere. Intamplator si eu lucrez in TV
Imagine
<- Outlaw =))
Avatar utilizator
Ceos
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 28 Iul 2011, 13:17
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Ceos

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Loa » 03 Mai 2012, 22:36

Ceos scrie:
Pai de ce sa il inchizi? Nu cred ca mai este vorba de drama dar omului i-au fost furate lucrarile de arta. Trebuie sa ia masuri si poate il putem ajuta. Daniel daca te putem ajuta in vrun fel....cu cea mai mare placere. Intamplator si eu lucrez in TV



Exact. Cred ca avem destule resurse incat sa raspandim. O sa discut si eu cu echipa mea. Nu se stie cum se ajunge din vorba in vorba.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Larry 2F » 03 Mai 2012, 23:28

Loa scrie:
Ceos scrie:
Pai de ce sa il inchizi? Nu cred ca mai este vorba de drama dar omului i-au fost furate lucrarile de arta. Trebuie sa ia masuri si poate il putem ajuta. Daniel daca te putem ajuta in vrun fel....cu cea mai mare placere. Intamplator si eu lucrez in TV



Exact. Cred ca avem destule resurse incat sa raspandim. O sa discut si eu cu echipa mea. Nu se stie cum se ajunge din vorba in vorba.

Eu fac wiki-ul.
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

Re: Furt la drumul mare

Mesajde B3aT » 03 Mai 2012, 23:49

Legionnaires scrie:


++ nota 10 pentru reportaj, prompt si rapid, va ramane online pentru toata cariera dansului :mrgreen:
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Furt la drumul mare

Mesajde tinfoil » 03 Mai 2012, 23:55

Nu pot "sa o las balta" cum sugereaza unul din comentatori. Nu atita timp cit Papadopol nu arata nici o bruma de responsabilitate sa admita intr-un forum public frauda si sa ceara scuze atit artistilor individuali cit si companiilor pe care acestia le reprezinta.
tinfoil
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2012, 02:14

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Markus Clouser » 04 Mai 2012, 00:24

O chestie ca asta nu se șterge ușor cu buretele. Pe mine și acum mă bântuie ziua când am văzut ca mi-a aparut o poza de pe flickr pe ebay ca artwork al unui vinil, motiv pentru care nici nu mai am flickr. Și asta a fost acum câțiva ani buni.

Iar faptul că Iani Papadopol nu răspunde la telefon, nu-i face situația cu nimic mai bună.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Tze » 04 Mai 2012, 00:59

Situația se face cunoscută prin mai multe locuri: ComputerGames. Aștept cu nerăbdare răspunsul oficial din partea dl-ui Papadopol.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Valky » 04 Mai 2012, 01:19

Ca un reminder in timp, Noiembrie 2004, D.Dociu posted http://www.visualart.ro/forum/threads/8 ... ight=dociu (scrool down, work-art cu care D.Dociu a participat la E3)
http://www.ziarelive.ro/stiri/update-3- ... agiat.html
http://www.ziarelive.ro/stiri/update-3- ... arism.html

Remarc cu interes si nedumerire ca dupa difuzarea materialului despre plagiat de catre Neptun TV, WildArt si-a sters post-ul (in care isi cerea scuze) de pe acest thread.
Ultima oară modificat de Valky pe 04 Mai 2012, 01:28, modificat de 3 ori în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Looka » 04 Mai 2012, 01:22

Am trimis mesaj către Uniunea Artiștilor Plastici din România, la adresele de e-mail precizate pe site (http://www.uap.ro)
Mesajul trimis catre "[email protected]" a fost rejectat (550 550 5.1.1 <[email protected]>: Recipient address rejected: User unknown in virtual alias table (state 16).

Sper ca celelalte adrese să fie totuși valide iar mesajul să fie, în cele din urmă, citit de cineva competent.

D-le Dociu, eu unul nu prea am cuvinte... Nu neapărat fiindcă sunteți român, nici pentru că aveți o contribuție atât de importantă într-o serie de jocuri de care sunt pur și simplu îndrăgostit (v-o spune un jucător în vârstă de 46 ani). Mă doare doar faptul că avem - din nou - ocazia de a fi arătați cu degetul de unii care abia așteaptă un astfel de prilej...

În ce mă privește aveți tot suportul meu, toată admirația și respectul cuvenit.
Jos pălăria !
(Guild Wars IGN: Looka Tmyarrowz / Lotta Meanyunz / Quetzalcoatl Nahua)
Avatar utilizator
Looka
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 25 Apr 2012, 15:12
Nume caracter: Gan Dacu Liber

Re: Furt la drumul mare

Mesajde croncitobraurus » 04 Mai 2012, 01:57

Am venit sa pun putina lumina pe Iani.E un fel de legenda la liceu' de arta,nu ma intrebati de ce,nu il cunosc pe Iani prea bine, to tell u the truth in afara de rockoteca nu l-am intalnit in alta parte, mia aratat niste desene vag asemanatoare "facute in photoshop" akm 4 ani pe laptopu lui spunand ca sunt ale lui, am ramas surprins dar foarte sceptic, erau destul de faine facute si el chiar nu arata ca era in stare de asa ceva, am zis tot cei posibil.Cand am vazut stirea am zis "in sfarsit se pune si Iani pe picioare" but then holy crap. Hei, n-ul urati prea tare, tipu e un om de treaba,desi o facut ceva foarte naspa, a incercat ceva disperat, nici situatia lui nu-i roz.
croncitobraurus
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Mai 2012, 01:00

Re: Furt la drumul mare

Mesajde cokybv » 04 Mai 2012, 04:14

cum am si spus
- Daniel care vede lumea si depune efort sa faca lucrari minunate
- Iani care 'le viseaza'

enough said ...
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Khasar » 04 Mai 2012, 08:14

Am trimis povestea unei cunostinte de la Go4it.ro Sper sa faca ceva cu asta.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Tudy » 04 Mai 2012, 08:39

Citat:
„Fiul meu este bolnav – nu vă pot spune de ce -, iar eu nu am avut acces la calculatorul lui. Am luat de pe laptop-ul meu folder-ul lui şi eu i-am făcut expoziţia. Dacă s-a strecurat ceva la imprimare, nu ştiu, dar el are schiţele la tot ceea ce a făcut el, schiţe premergătoare, în creion, apoi prelucrate pe calculator. Poate demonstra. O fi vreo eroare de imprimare, nu ştiu (…). În lumea aceasta, a informaţiilor, nu ştiu cine după cine s-a luat. Poate fi vreo similitudine de idei, nu ştiu”. „Părerea mea e că pe undeva s-a strecurat o greşeală. Poate am preluat eu ceva greşit, ceea ce nu trebuia. E o presupunere. În orice caz, nu este rea voinţă”, a mai spus Constantin Papadopol – tatăl.

Are you kidding me?! :shock:

Sursa: http://www.telegrafonline.ro/1336078800 ... agiat.html
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Khasar » 04 Mai 2012, 08:42

Mda.... Si marmota......
De ce trebuie sa dea declaratie taica'su. De ce nu da el o declaratie oficiala. Sa recunoasca public ca a gresit, si poate scapa basma curata. Deja se da in culmea penibilului.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Furt la drumul mare

Mesajde Tudy » 04 Mai 2012, 08:50

Valky scrie:
Remarc cu interes si nedumerire ca dupa difuzarea materialului despre plagiat de catre Neptun TV, WildArt si-a sters post-ul (in care isi cerea scuze) de pe acest thread.


Da Valky, am observat și eu și le-am dezactivat contul. În acest caz particular, consider că merită făcut public email-ul pe care l-am trimis ulterior pe [email protected] (adresa cu care se înregistraseră și pe forum):

Citat:
http://www.guildwars2.ro/forum/viewtopic.php?p=3705#p3705

In urma modificarii mesajului Dvs. de pe forum la aproape 12 ore de la postarea sa cu un banal “ssss”, contul Dvs. pe forumul GuildWars2.ro a fost dezactivat.

Pe viitor, va rugam sa cititi mai cu atentie regulamentele forum-urilor unde scrieti orice fel mesaje.

Thread-ul respectiv e referit si prin alte articole pe Internet, cum ar fi spre exemplu http://computergames.ro/un-roman-fura-l ... -blizzard/ - asa ca personal nu inteleg de ce doriti sa le faceti viata grea consultantilor Dvs. de imagine prin astfel de atitudini publice care ar putea influenta perceptia asupra institutiei pe care o reprezentati.

La revedere!
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori