PvE event 21.09.2012

Recruit's lounge

PvE event 21.09.2012

Mesajde Vespasian » 19 Sep 2012, 17:29

Salutari,

Pentru a incuraja jocul in echipa, propun organizarea unor PvE events, saptamanal daca timpul va permite, avand ca scop completarea unei harti. Este vorba in principal despre hartile de nivel mare, unde este nevoie de o oarecare coordonare si unde si rasplata este pe masura. Mentionez ca nu este vorba despre speed clear, scopul principal fiind acela de a colabora (vom explora tot, vom participa la cat mai multe chain-events, vom aduna resurse etc.) si fiecare va fi incurajat sa participe si sa joace in ritmul sau, ca parte a unei echipe.

Pentru inceput propun harta Straits of Devastation (70-75). Toti cei interesati sunt invitati sa participe, indiferent de level. Vom face party-uri si vom intra toti pe acelasi canal pe TS. Eventul va avea loc Vineri, in jurul orei 19:00. Daca aveti propuneri sau sugestii, postati ;) .
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde stevecelrau » 19 Sep 2012, 17:46

In acea zona este un punct de interes care nu poate fi accesat decat prin story level (72). Mai exact acesta:
http://www.guildhead.com/loc/1023/caer-aval

Asta este si ultimul care imi trebuie mie pentru acea zona si de asta bag mare la story :)

Daca timpul imi va permite voi veni si eu deoarece sunt multe evenimente dinamice in acea zona cu reward de gold si karma si de asemenea foarte multe materiale pentru crafting rare. Sunt si Orichalcum in zona :mrgreen:
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde Xas » 19 Sep 2012, 21:29

Foarte interesanta propunerea, pe mine cel putin ma intereseaza. Ar fi o problema: ziua si ora. Este vineri si lumea cred ca o sa iasa pe undeva, de aceea as zice sa o mutam pe sambata. Ce ziceti?
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde cosmin » 20 Sep 2012, 10:19

Credca nu am ce cauta pe acolo cu lvl 53 :) asa ca distractie placuta.
cosmin
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 46
Membru din: 29 Iun 2012, 15:56
Nume caracter: Cosmin

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde Picu » 20 Sep 2012, 11:33

Eu aseara am ajuns in zona asta cu Story Quest-ul, asa ca vin cu cea mai mare placere. Din ce am observat sunt extraordinar de multe puncte de interes pe harta asta, plus ca vreo 65% din harta e sub apa, loc care nu-mi prea place pe mesmer decat pe parte de gathering :D
Imagine
Avatar utilizator
Picu
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 14 Sep 2012, 08:40
Localitate: Baia Mare, Maramures
Nume caracter: Pallium

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde darzu » 20 Sep 2012, 16:42

interesant event, as vrea sa particip si eu, dar din pacate sunt la o petrecere de burlaci.
darzu
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mai 2012, 12:07
Nume caracter: Lg darzu

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde Sleepner » 28 Sep 2012, 22:34

Vespasian, momentan si eu sunt cam mic si sapt asta care vine nu crek o sa grinduiesc pt urmatorul event tot de acelasi nivel.
Sunt total pro cu acest event din aceasta seara, dar daca se poate sapt viitoare sa facem un event si pt cei de lvle mai mici momentan sa le dam (sa ne dam) sansa sa exploreze si ei unele din dungeun-rile de nivelul nostru sau mai mic ( pt cei care nu le-au facut)depinzand desigur dungeonul ales pt saptamana urmatoare. Important este sa ne simtim bine uni alaturi de compania celorlalti :)
Sleepner
Gladium
 
Mesaje: 16
Membru din: 12 Aug 2012, 20:59
Nume caracter: Zalmox

Re: PvE event 21.09.2012

Mesajde Valky » 29 Sep 2012, 19:30

Doar un mic reminder: ofiter coordonator pentru domeniul PvE in guild este Master, contacteaza-l cu incredere pentru organizarea de echipe si events in domeniu, in acest fel un event poate fi si postat in calendar unde audienta in guild este mai sigura si eventul "organizat".
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Zona recrutului

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator