Personajele (noastre) din GW2

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Ronah » 22 Aug 2012, 07:07

Pentru ca Headstart-ul si lansarea oficiala a GW2 se apropie, iar toate personajele folosite pana acum vor fi sterse,
ce ar fi daca am lansa un subiect pe forum in care sa ne prezentam personajele principale pe care le vom crea, intr-un format simplu si asemenator ca intr-un "album de familie"?

Pentru aceasta, va trebui sa luati un screenshot la ultima pagina din Character creation, dupa ce ati scris numele, dar inainte de a valida alegerea si a intra efectiv in joc.
Astfel, se poate vedea rasa, profesia, numele, povestea si evident look-ul personajului la inceput.


Screenshot-ul il veti uploada pe http://tinypic.com/ si veti selecta dimensiunea 800x600. Copiati link-ul imaginii si postati-l in mesajul de pe forum, direct, fara comentariu
Puteti utiliza diverse programe de editatre pentru a creste luminozitatea pozei daca doriti pentru ca textul sa fie vizibil, dar aceasta inainte de a o uploada pe tinypic.

*In cazul in care dupa luarea screenshot-ului numele ales va fi neutilizabil, va trebui sa faceti cate un screenshot si la urmatarele nume pe care le alegeti pentru a nu rata ocazia de avea in poza numele real.
** Daca din intamplare ati ratat ocazia sa luati acest screenshot, nu este nevoie sa stergeti penrsonajul, ci creati altul identic intr-un slot liber la care adaugati acelasi nume dar nu validati crearea.

Prezint in continuare cateva MODELE

ImagineImagine

Nota:
1) Stiu ca mai exista un subiect asemanator pe forum, dar este prezent doar in Legio Gemina si este doar o discutie purtata de-a lungul timpului despre ce personaj va juca fiecare fara alte detalii.
Consider ca acest subiect se adreseaza comunitatii in general nu numai celor din XIII.
2) Dupa activarea subiectului incepand cu data de 25 August, ROG administratorii forumului sa re-editeze acest mesaj, eliminand tot ce scrie de la "Prezint in continuare cateva MODELE" pana aici, pentru ca nu va mai fii nevoie de model ci doar de explicatii, utilizatorii putand sa vada exact cum trebuie sa arate fotografiile de la cei care le-au postat anterior.

Multumesc
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde stevecelrau » 22 Aug 2012, 09:44

Parca se faceau poze doar la buletin, nu si pentru certificatul de nastere :D

Imi place ideea, numai sa nu uitati sa faceti printscreen dupa cateva ore petrecute in character editor :) Pentru mine cred ca asa va fi.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Cooz » 22 Aug 2012, 12:31

stevecelrau scrie:
Parca se faceau poze doar la buletin, nu si pentru certificatul de nastere :D

Imi place ideea, numai sa nu uitati sa faceti printscreen dupa cateva ore petrecute in character editor :) Pentru mine cred ca asa va fi.



Nu vad cum ai putea petrece "ore" in Character Creation...eu stau 5-10 minute, si tot mi se pare enorm...Oricum, la headstart, Skip To End -> Baga Numele -> Proceed -> Skip To End -> Menu -> Character Selection -> Create -> Ia-o de la capat =))

Pe 26 refac caracterele ca nu mai are cine sa imi ia numele ;))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde stevecelrau » 22 Aug 2012, 12:40

Daca esti interesat doar de PvP intr-adevar, stai cateva minute. Pe mine ma intereseaza sa-mi fac un caracter de PvE care sa-mi placa si peste 1 an, doi. Si la cate optiuni de customizare sunt, mai ales la cap, o sa stau ceva pe acolo :)
Iar chestia cu <Skip to End> o alegi doar daca nu te intereseaza Personal Story si cum va arata caracterul ;)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Cooz » 22 Aug 2012, 12:42

stevecelrau scrie:
Daca esti interesat doar de PvP intr-adevar, stai cateva minute. Pe mine ma intereseaza sa-mi fac un caracter de PvE care sa-mi placa si peste 1 an, doi. Si la cate optiuni de customizare sunt, mai ales la cap, o sa stau ceva pe acolo :)
Iar chestia cu <Skip to End> o alegi doar daca nu te intereseaza Personal Story si cum va arata caracterul ;)


N-ai inteles ce am vrut sa zic, toata faza aia e pentru a-mi rezerva numele de caractere sa nu mi le ia altii, primele 2 zile fac numai SPvP, apoi refac caracterele cum vreau eu (ca aspect/background/etc) sa nu stau eu cu 20 secunde mai mult decat altu la char creation si sa nu mai pot lua numele =))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde stevecelrau » 22 Aug 2012, 13:38

In perioada de Head-Start ai numele rezervat, nu poate sa ti le ia nimeni daca ai legat contul de GW1 de GW2. Probabil tu nu le ai rezervate, in cazul asta te inteleg :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Vespasian » 22 Aug 2012, 16:46

Daca ai creat un caracter in GW2, numele ales este rezervat contului tau timp de 24 de ore dupa ce stergi respectivul caracter. Asa ca poti crea 5 caractere (fara sa-ti pese de detaliile lor) in primele secunde dupa ce te-ai logat, alegand doar numele care te intereseaza, dupa care ai tot timpul din lume sa le stergi si sa le refaci cu detaliile de rigoare.
Daca ai GW1 si vrei sa folosesti numele de acolo, alea sunt deja rezervate.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Cooz » 22 Aug 2012, 17:09

Vespasian scrie:
Daca ai creat un caracter in GW2, numele ales este rezervat contului tau timp de 24 de ore dupa ce stergi respectivul caracter. Asa ca poti crea 5 caractere (fara sa-ti pese de detaliile lor) in primele secunde dupa ce te-ai logat, alegand doar numele care te intereseaza, dupa care ai tot timpul din lume sa le stergi si sa le refaci cu detaliile de rigoare.


O.o Asta nu stiam, mersi de head's up, acum pot sta linistit, trebuie doar de la 07:00 sa fac spam pe login, apoi stau cu burta la soare, in briza marii =))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Ronah » 25 Aug 2012, 06:53

Sa incepem !! Cateva ore / minute pana la Head Start
Guild Wars 2
Romania

Albumul foto al personajelor comunitatii
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde shaggy140 » 25 Aug 2012, 07:22

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Xilent » 25 Aug 2012, 07:57

la 7:01 am fost in joc, din pacate toate cele 5 nume pe care mi le am propus sa le folosesc au fost luate, am ramas cu numele din gw1 de care sunt cam plictisit si voiam un refresh, in lipsa de inspiratie ma voi loga dupa ora 10...fara graba si odihnit :)
Imagine
Xilent
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 28 Iul 2012, 13:31
Nume caracter: Aphex Hex

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Ztepam » 25 Aug 2012, 08:17

La mine nu stiud e c enu merge sa fac print screen la partea asta :|
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Ronah » 25 Aug 2012, 09:04

Ztepam is right, Print Screen nu functioneaza.

Folositi un alt program de screen capture daca doriti. Eu am folosit Overwolf

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Loa » 26 Aug 2012, 05:31

Îmi pare rău că nu am apucat să fac un astfel de printscreen. În schimb am așa ceva: Imagine

^^
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Personajele (noastre) din GW2

Mesajde Googsy » 27 Aug 2012, 10:44

Am ratat topicul acesta. Fara suparare nu-i vad rostul La mine toate vor incepe cu Holly. Cam atat...
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori