Critici Foostival si Foostival Toolkit

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Critici Foostival si Foostival Toolkit

Mesajde Darksider2 » 23 Mar 2014, 12:42

Salut. Va voi prezenta experienta mea Foostival de ieri. M-am uitat pe site, si am vazut orarul. As fi putut sta de la 7 la 9. Cand am intrat, desi trecuse de 7, turneul de sPVP inca era activ, cu toate ca in program scria cu totul altceva. Drept urmare, a trebuit sa astept, testand teleportation gun-ul si choir bells . Dupa ce turneul in sfarsit s-a terminat, a urmat cursa quaganilor. Cand in sfarsit am ajuns pe piatra de start, nu stiam ca trebuie quaggan tonic. Ma gandeam ca este un NPC care te transforma in quagan. Drept urmare, am ramas singur pe piatra, pentru inca o runda lunga de plictiseala. La final, speram ca vom trece la hide and seek, dar nici macar programul nu a fost respectat. S-a facut din nou cursa, ca prima era cu probleme. Ora 9 a venit, deci a trebuit sa inchid PC-ul. Data viitoare cand se organizeaza foostivall, ar fi bine sa se tina cont de orar si sa se dea toate informatiile din start, pentru toata lumea.
In al doilea rand, as avea o sugestie, pentru Arena.Net. Ar putea introduce substratul technic pentru efectuarea maratoanelor in conditii optime. Ideea e urmatoarea: commanderul primeste un toolkit cu skilluri, prin care poate fixa linia de start, finish si checkpointuri. Apoi, el invita mai multi jucatori sa participe la maraton. Din momentul in care un jucator accepta invitatia, traseul devine vizibil pentru el. Puteti sa sugerati asta la Arena.Net. Ar rezolva multe.
Darksider2
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 14 Aug 2013, 17:44
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Critici Foostival si Foostival Toolkit

Mesajde default » 23 Mar 2014, 14:57

Salut.
Sunt de acord cu tine ca exista neajunsuri sau nemultumiri privind Foostival (intotdeauna vor fi pentru ca parerile oamenilor sunt impartite, iar fiecare om este unic si irepetabil). Cu toate acestea insa, tocmai faptul ca nu ai fost de la inceput te impiedica oarecum sa intelegi de ce au fost acele intarzieri. Inca de la inceput s-a pierdut o ora si jumatate in asteptarea pentru coordonarea Frantei, Germaniei si Romaniei. Fiecare tara isi organiza Foostival in mod propriu, dar un eveniment de tip vista a fost comun, iar acea adunare impreuna de la inceput a consumat mult mai mult timp decat era programat. Acest aspect a deturnat toate evenimentele noastre planificate in anumite intervale orare.
Legat de ArenaNet, echipa lor nu are absolut nicio implicare cu organizarea Foostival. Ei doar au furnizat cateva mici premii ca sponsori pentru publicitatea si promovarea produsului lor. Foostival este un eveniment al comunitatii, si nu al echipei de management si marketing al ArenaNet. Singura implicare oarecum indirecta in Foostival a ArenaNet poate fi privita in furnizarea potiunilor de transformare in quaggan prin evenimentul de Lion's Arch din joc (atat de multe incat costa 11 copper o potiune la TP).
Membru Veteran al ghildei World Guardians - http://WvW.club
Avatar utilizator
default
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 17 Aug 2012, 21:57
Nume caracter: Acrisor
Zona de interes: Casual/Competitive SPvP

Re: Critici Foostival si Foostival Toolkit

Mesajde Darksider2 » 23 Mar 2014, 15:36

Ok...atunci e de inteles. Dar, totusi, data viitoare cand se organizeaza Foostival ar trebui puse informatii pe site(guildwars2.ro), sa stim din start ce ne asteapta. Practic, de data asta, am stat degeaba, pentru ca nu am stiut anumite lucruri.

Legat de Arena.Net, am inteles. Totusi, am putea sa le propunem pe forumurile oficiale. Asta ar fi de folos nu doar pentru Foostival, ci pentru toate eventurile organizate de jucatori.
Darksider2
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 14 Aug 2013, 17:44
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Critici Foostival si Foostival Toolkit

Mesajde ebe » 24 Mar 2014, 13:49

1. potiunile de transformare in Quaggan " pica " la drop de mai bine de o luna. Niciodata nu am avut la drop un NPC care sa ma transforme ... :oops:
2. programul si cele necesare sunt scrise pe forum ( http://www.guildwars2.ro/forum/viewtopic.php?f=84&t=1766 )
3. Ai la dispozitie server de voce TS unde sunt convins ca te ajuta cineva cu un raspuns daca intrebi. :geek:
4. programul tau de la ora 19 la ora 21 nu este problema organizatorilor :| :arrow:
5. ai si tu posibilitatea sa deschizi un thread pe forumul oficial si in functie de succesul in comunitate sunt convins ca va va fi luata in considerare sugestia ta.
https://forum-en.guildwars2.com/forum/archive/suggestions

:) :) :) :)
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Critici Foostival si Foostival Toolkit

Mesajde Darksider2 » 24 Mar 2014, 20:43

Sugestie postata. Sa vedem reactia comunitatii...
https://forum-en.guildwars2.com/forum/g ... ost3804687
Darksider2
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 14 Aug 2013, 17:44
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori