Voluntari sprijin organizare si evidenta

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Valky » 30 Aug 2012, 09:38

Secretul unui guild de succes consta intr-o buna organizare. Conducerea guildei analizeaza momentan toate aspectele ce vor deveni aplicabile odata cu rezolvarea bug-urilor din joc si atingerea lvl. 80 de catre toti membrii guildei. Pana atunci, rog pe oricare dintre membrii guildei care doreste sa contribuie voluntar cu un efort personal pe partea organizarii, evidentei si confirmarii cererilor si problemelor legate de Crafting, PvE, SPvP, WvW, Recrutare, sa ma contacteze seara pe TS. Deocamdata veti lucra doar cu mine, ulterior va va fi arondat un ofiter sa va coordoneze pe fiecare domeniu specific. Multumesc, astept sa ma contactati pe TS.
Cheers :)
Ultima oară modificat de Valky pe 30 Aug 2012, 10:26, modificat de 2 ori în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Khasar » 30 Aug 2012, 09:47

I'm in.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Exhorant » 30 Aug 2012, 22:44

Disponibil oricand e nevoie.
Exhorant
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 15 Aug 2012, 16:05
Nume caracter: The Fremen Emperor

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Valky » 31 Aug 2012, 17:32

:arrow: Rog pe cei care m-au contactat pana acum pentru voluntariat pe diverse domenii de organizare, planificare si evidenta ale amanuntelor functionarii guildei sa ma caute pe TeamSpeak astazi, Vineri 31 August, intre orele 20:00 - 21:00 pentru a discuta detaliile specifice. De asemenea, ar fi util sa va ganditi pe care din domeniile urmatoare ati dori sa lucrati in sprijinul ofiterilor directionali de domeniu:
- PvE
- SPvP
- WvW
- Treasury
- Crafting
- Recruiting
:arrow: In acest moment am doar 4 voluntari si jumatate, sort of speaking. Am nevoie de fix 14 membrii care sa ajute cei 7 ofiteri responsabili de domeniu, deci astept cu incredere si placere ofertele de asumare a unor responsabilitati suplimentare pentru buna functionare a guildei.
:arrow: Rog si pe Rasallah, daca poate sa ma contacteze pe TS legat de propunerile sale privind guild-bank, si noi le gandisem foarte similar.
:arrow: Asa cum am scris la inceputul thread-ului, asta facem in acest moment, organizam fluxurile de functionare pe diferite domenii, pentru a putea ca in cateva saptamani sa le aplicam.
:arrow: Orice skill este binevenit, atata timp cat este oferit voluntar iar respectiva persoana intelege ca va avea niste sarcini in plus fata de ceilalti membrii.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Cronos » 31 Aug 2012, 20:57

Ma ofer si eu sa ajut pe planul SPvP daca e nevoie. Eu momentan sunt intr-o mini vacanta de o sapt si nu o sa pot intra pe TS. Dar pastram legatura.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde blitor21 » 02 Sep 2012, 16:51

Ma ofer sa ajut pe planul PR!
blitor21
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Aug 2012, 02:36
Nume caracter: Blira Van

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Cristian » 03 Sep 2012, 11:07

pot sa ajut in:
WvWvW
Recruting
PR
Cristian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2012, 11:38
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Cristian Swiftcold

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde lucifix » 03 Sep 2012, 11:30

Pot sa ajut pe partea de guild bank,PvE.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Life Snatcher » 03 Sep 2012, 14:22

Ma ofer si eu la Public Relations, Crafting, Treasury, ( sa-mi explici mai pe larg despre ce e vorba ) PvE, Recruiting. Maine seara te caut. Ar fi o mica problema, lucrez 24 cu 48 si in ziua respectiva nu stiu cine o sa-mi tina locul.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Fedaykin » 03 Sep 2012, 16:00

Daca mai este nevoie de oameni ma bag si eu, nu o sa aleg eu domeniile, o sa las la alegerea ta valky daca mai ai nevoie pe unele dintre ele.
Imagine
Avatar utilizator
Fedaykin
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 44
Membru din: 19 Iul 2012, 01:17
Nume caracter: Fedaykin

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Xas » 04 Sep 2012, 01:07

Mi-ar placea sa ajut la PR, Recruiting, PvE, dar daca e nevoie in alta parte de mine, nu o sa fie nici-o problema.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Tudy » 04 Sep 2012, 06:39

Pentru moment, funcția de PR officer va fi ocupată doar de unii membri din Guild Council. :)

Nu vom numi pe altcineva în acest rol deocamdată deoarece persoanele care au fondat și care au grijă de bunul mers al acesteia sunt și cele mai în măsură să o reprezinte oficial, asigurându-se că valorile și intențiile ghildei sunt promovate și respectate întru tocmai.

Cu timpul vom vedea dacă e necesar să avem mai multe persoane care să ocupe acest rol.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Voluntari sprijin organizare si evidenta

Mesajde Valky » 29 Sep 2012, 20:04

Informatie pentru toti cei care s-au oferit sa ajute. In acest moment, ofiterii responsabili pentru diferite domenii in guild sunt urmatorii:
- Ax of the Hunters - W3
- Master - PvE
- Rassallah - Treasury (guild-bank si resurse)
- MinD - SPvP
- Valky - orice probleme legate de guild
Puteti sa-i contactati cu incredere pentru a le comunica ideile si propunerile voastre si pentru a va oferi ajutorul in a le pune in aplicare.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori