All hearts completed!

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Re: All hearts completed!

Mesajde stevecelrau » 23 Sep 2012, 10:45

Un sfat prietenesc pentru cei care vor World Completion: duceti-va acum si completati-va harta de WvW. Transferul intre servere este inca gratis, profitati de chestia asta. Pentru ca anumite puncte de interes poti sa le obtii doar daca serverul tau detine keep-ul respectiv. Iar in momentul in care WvW va dura 2 saptamani daca vrei sa iei punctul respectiv "gratis" (adica serverul tau va fi in locatia respectiva) trebuie sa astepti. De asemenea turnurile care sunt cel mai aproape de baza de respawn a inamicilor sunt foarte greu de luat pentru ca intaririle vin repede.

Pana saptamana trecuta transferul intre servere se facea la orice ora, momentan este limitat 1 data la 24 de ore. Eu momentan sunt pe un server nemtesc si o sa trec in jumatate de ora pe altul ca sa termin World Completion (99% momentan) dupa care o sa ma intorc pe Seafarer's Rest.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: All hearts completed!

Mesajde Loa » 23 Sep 2012, 10:59

Îți mulțumesc mult de sfat. Chiar nu m-am gândit că acolo trebuie să schimb serverele. Dacă se închid transferurile în continuare ne putem completa harta, nu? Bănuiesc că îți ia câte două săptămâni pentru un point.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: All hearts completed!

Mesajde Khasar » 23 Sep 2012, 11:41

Din cate am inteles, de ieri se poate doar un transfer la 24 de ore. Daca pleci acum pe alt server, esti blocat acolo 24 de ore.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: All hearts completed!

Mesajde Tudy » 23 Sep 2012, 11:48

Eu am reușit să fac WvW map completion în 2-3 zile, fără să fac vreun world transfer. E important doar să fii prin zonă atunci când server-ul nostru ocupă un keep/tower inamic și să iei imediat POI și/sau vista de acolo. Altfel, supply camps și skill points sunt ușor de luat.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: All hearts completed!

Mesajde stevecelrau » 23 Sep 2012, 13:29

Loa scrie:
Îți mulțumesc mult de sfat. Chiar nu m-am gândit că acolo trebuie să schimb serverele. Dacă se închid transferurile în continuare ne putem completa harta, nu? Bănuiesc că îți ia câte două săptămâni pentru un point.


Exact, trebuie ca dupa transfer sa te dea la culoarea respectiva si baza va fi in zona in care inainte nu puteai sa intri. Dar asta o sa dureze in functie de cat va tine WvW, 1 saptamana momentan, 2 pe viitor. De asta v-am sfatuit sa faceti World Completion acum cand inca transferul intre servere este free, chiar daca esti blocat 24 de ore pe serverul respectiv.

Apropo de World Completion - DONE! :mrgreen:

Imagine
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: All hearts completed!

Mesajde Valky » 23 Sep 2012, 16:26

Felicitari si tie, Steve, nice achievement indeed. :)
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: All hearts completed!

Mesajde Dragos » 24 Sep 2012, 11:56

Felicitari tuturor! eu is inca la inceput :) Am sa va trimit si eu poza cu World Completion - DONE! curand !

Ne auzim in Joc!
Avatar utilizator
Dragos
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Sep 2012, 11:08
Localitate: Arad
Nume caracter: Agni Umbrus

Anterior

Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori