Crafting - Main Character.

Tot ce ține de PvE în Guild Wars 2.
Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului! [Dungeon], [Zona], [Event], [JP] (Jumping puzzle), [Build], [Ghid] (de farm, crafting, leveling, etc), [Story] (Personal story, side story).
Ex: Doresc să scriu despre Ascalonian Catacombs, prin urmare subiectul se va numi [Dungeon] Ascalonian Catacombs. Alte exemple: [Zonă] Cursed Shore, [Event] Claw of Jormag, [Build] Warrior Arah Build, etc

Crafting - Main Character.

Mesajde Life Snatcher » 29 Aug 2012, 00:06

Din punctul meu de vedere cred ca avem nevoie de o noua sectiune in forum si anume - crafting. Deschid acest subiect pentru a oferi si a cere ajutor cu craftingul. Am zis si in alt subiect ca pe caracterul principal fac Cooking si Weaponsmithing.

Ce pot sa ofer ?

Food si Dyes de la Cooking - pe langa acestea voi oferi informatii despre recipele pe care le descopar, ce dyes pot sa fac cat si ce buffe primim de la mancare. Le voi trece in acest subiect cu liniuta si voi specifica si ce materiale sunt necesare pentru fiecare mancare in parte.

Axes, daggers, greatswords, hammers, maces, shields, spears, swords de la Weaponsmithing - regulile de la cooking se vor aplica si aici, voi oferi informatii despre toate recipele noi pe care le descopar.

Ce cer ?

Informatii despre cele doua mentionate mai sus. Materiale de la cei care sunt prea comozi sa se apuce de crafting, rewardul lor fiind itemul/mancarea dupa materialele care le-au trimis. Cei care vor sa ma ajute sunt liberi sa trimita un mail aici sau in joc pe acelasi nume = Life Snatcher.

Momentan fac combinatii cu "Zyus aka Artemls", eu ii trimit absolut tot ce am pentru Leatherworking/Huntsman, el imi trimite ce am eu nevoie pentru disciplinele care le-am invatat. Nu tinem cont de numarul de materiale, doar trimitem tot ce avem. Incurajez cu drag trade-urile de genul asta atata timp cat aveti incredere in persoana respectiva.
Ultima oară modificat de Life Snatcher pe 29 Aug 2012, 00:11, modificat 1 dată în total.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Crafting - Main Character.

Mesajde Khasar » 29 Aug 2012, 08:10

Si eu fac Cooking si Armorsmithing. Ma "cuplez" cu oricine doreste pentru schimb de materiale :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Crafting - Main Character.

Mesajde Cosmo » 29 Aug 2012, 08:38

Eu fac Leatherworking si Jeweler. Drept urmare, o sa pot sa dau la liber lemn din care am stras destul soft/seasoned pana acu. Jute stiu ca streseaza pe toata lumea si o sa devina cel mai cautat material, deci nu cer, dar jewels in principiu imi trebuie cacalau pentru crafting. Din pacate gathering nu am facut deloc deci n-am ceapa si oua sau ce mai aveti nevoie. :)

Nick ingame: Neon Saida

LE: Dat fiind ca e downtime, am facut un mic sketch legat de resursele folosite per crafting trade, ignorand chestiile folosite foarte rar, sau doar la anumite sectiuni, cu niste sumarizari din proprie experienta:

Green = main resource, Yellow = secondary.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Crafting - Main Character.

Mesajde Xas » 29 Aug 2012, 13:53

Eu fac Jewelcrafting si Weaponsmithing, dar ma axez pe JWC momentan. Ofer lemn, clothes, weeds pe silver ore/bars, iron ore, etc.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Crafting - Main Character.

Mesajde Googsy » 29 Aug 2012, 15:19

Salutare!

Sincer, inca nu m-am apucat de nimic anume cu Ranger-ul meu. Nu de alta insa nu-s convins ca va ramane si cel mai jucat dintre caractere. Insa, daca este o cerinta anume pe crafting, ma voi apuca cu ce este nevoie! :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Crafting - Main Character.

Mesajde MinD » 01 Sep 2012, 08:59

Am in storage 500 de iron ore si 250 de Wood (nivelu 2 din banca) dau la schimb pe materiale de Tailor si materiale pentru Insignia (ex. Small Fang / * accept orice fel de material de acest gen de la nivelul 2 banca in sus *).

* valabil si pentru materialele de Tailor *
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk


Înapoi la Zona PvE

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori