Probleme in PvE

Tot ce ține de PvE în Guild Wars 2.
Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului! [Dungeon], [Zona], [Event], [JP] (Jumping puzzle), [Build], [Ghid] (de farm, crafting, leveling, etc), [Story] (Personal story, side story).
Ex: Doresc să scriu despre Ascalonian Catacombs, prin urmare subiectul se va numi [Dungeon] Ascalonian Catacombs. Alte exemple: [Zonă] Cursed Shore, [Event] Claw of Jormag, [Build] Warrior Arah Build, etc

Probleme in PvE

Mesajde s3rgiu01 » 28 Aug 2012, 21:45

Salutare,

Sunt nou aici cat si in universul Guild Wars. Am inceput sa joc GW2 si am doua caractere, un Elementalist si un Mesmer si am o mica problema cu ambele personaje. N-am intrat in PvP, momentan din pricina ca deja am probleme in PvE. Atat elem. cat si mesmer-ul imi mor foarte usor. Ambele caractere sunt lvl. 20 si au probleme serioase daca vin mai mult de 2 mobi in acelasi timp. Ma puteti ajuta cu un build pt fiecare din ei? :D Si poate si niste tips & tricks :D

Merci mult!
s3rgiu01
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Aug 2012, 21:02
Nume caracter: Sergiu

Re: Probleme in PvE

Mesajde B3aT » 28 Aug 2012, 22:30

Salutare si bine ai venit

Iti recomand doar 2 lucruri, sa te misti (daca stai pe loc mori) si sa te uiti la altii cum joaca ex http://www.youtube.com/watch?v=7q0jRQIpBfo

Ca build, mai ales la lvl mic nu prea ai ce alege..decat arma si 1 skill pe bara din dreapta ...poti sa vorbesti de build dupa lvl 20-30 incolo ..parerea mea.
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Probleme in PvE

Mesajde stevecelrau » 29 Aug 2012, 09:40

Nu am jucat elementalist sau mesmer dar iti spun reteta mea ca sa te bati cu mobi de level mai mare sau mai multi deodata: le dai slow si ii omori de la distanta. Nu recomand lupta de aproape cu caractere squishy cum sunt cei doi mentionati. De asemenea daca ai vreo arma/utility skill cu knockback ti-o recomand cu caldura.

Exemplu: warrior-ul meu cu pusca se lupta la lvl 18 cu mobi de lvl 23, le dadeam slow si ii tocam de la distanta, facand kite in jurul lor. Cand se apropiau pusca de warrior are un skill care le da knockback. Easy kills + experience.

Sper sa te ajute ;)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada


Înapoi la Zona PvE

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori