Inferno

Inferno

Mesajde Googsy » 02 Iun 2012, 15:55

Salut!

Sunt cu DH in Act II in Inferno si zau daca mai pot face ceva.

Care este doritor, min 1 tank, sa ma contacteze pls.

In alta ordine de idei, cine doreste rush, sau company Normal-Hell, sa dea de veste! :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Inferno

Mesajde holylight1001 » 03 Iun 2012, 01:14

eu am un witch doctor de 38 pe nightmare :)
holylight1001
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 27 Apr 2012, 14:32

Re: Inferno

Mesajde Cronos » 03 Iun 2012, 01:58

Daca mai ai ceva rabdare, o sa ajung si eu inferno :) Momentan sunt Act III Hell, cu ceva bani pusi deoparte pentru un gear mai bunicel odata ce dau de 60 (57 atm). So far am 41k hp, ulterior am dat de postul asta si am zis sa fac niste restructurari odata ce ating inferno


Take your max HP and divide it by 35. Subtract 315 from that result.

The number you get is what your resist stat should be relative to your current max HP.

Take that "ideal resist" stat and multiply it by 10. That is what your armor should be relative to your current HP.

And lastly, make sure you have at least 100 dex.

Here is an exampe for someone who has current max HP of 30,000;

30,000/35 = 857.1 857.1 - 315 = 542.1

So you should have 542 resist all.

542x10 = 5420 so you should have 5420 armor.

If you make sure your stats follow this ratio you will be getting the ideal amount of EHP (effective HP, the amount of raw damage you can take before dying).

If you had 30k HP and you had say 2400 armor and 200 resist all, this formula would basically tell you that you should aim to increase your resistance and armor before getting more HP.



Din pacate e full season la examene si nu dispun de timpul necesar sa grabesc procesul : )
Pune bani deoparte si cumpara de la AH armuri ale naibii de scumpe, pentru ca daca e un lucru pe care l-am observat in D3, totul e de stats. Ma zbat ca pestele pe uscat sa bat un biet albastru pe hell, trec la AH si iau o arma cu un DPS mai mare cu 30 fata de arma trecuta, zbang trec ca prin unt in aia. Nu e nici un echilibru in jocul asta : )) Ca sa nu mai zic ca la 2 man party scale upul face viata si mai grea pentru tank
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Inferno

Mesajde Cronos » 03 Iun 2012, 22:06

Sooo.. reached 60, killed some zombies, si clar, trebuie gear serios ptr inferno.
Am atins o cota colosala de hp odata, pe la 49 k parca, dar am redus drastic la 39k ca sa mai pun ceva armura pe mine. Momentan am 6600 armor, cu shoutul de buff fac 7800, iar cu leap cu bonus armor fac 22,200 armor si cu toate astea, tot imi rup dudu zombii din catedrala : )
So....farm ? : D
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Inferno

Mesajde Googsy » 05 Iun 2012, 17:54

Cronos scrie:
Sooo.. reached 60, killed some zombies, si clar, trebuie gear serios ptr inferno.
Am atins o cota colosala de hp odata, pe la 49 k parca, dar am redus drastic la 39k ca sa mai pun ceva armura pe mine. Momentan am 6600 armor, cu shoutul de buff fac 7800, iar cu leap cu bonus armor fac 22,200 armor si cu toate astea, tot imi rup dudu zombii din catedrala : )
So....farm ? : D


Sal!

Pana spre mid act 2 Inferno te pot duce eu.

Este un cerc vicios aici! Este adevarat ca poti farma Act IV hell (de la 2nd heart) pana pica ceva mai bun. Avand 60 beneficiezi si ce MF de la Nephalem. Eu am peste 50 runs si sincer nu a picat mare lucru. In schimb am reusit sa ma mai pun cat de cat la punct (pt act1 si putin 2) in Inferno nu in Hell!

Nu mai stiu ce ID ai si daca te-am adaugat (nici ce nick de char ai) insa al meu este HollyFire#2735. Feel free to contact me! :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Inferno

Mesajde Cronos » 06 Iun 2012, 00:43

Acuma ma apropii si eu de finalul la Act I, sortof.. Faza e ca unii elites sunt de 3 ori mai puternici decat bossul in sine. Am dat-o naibi de vitality momentan, pentru ca nu am 1mil gold ptr o arma mai decenta ca dps (acuma am ceva 720dps daca nu ma insel) si am compensat in strengh si inca ceva de bonus armor. Sunt pe la un rezonabil 31k dar cu bufful fac 9300 armura si mai pot sa respir linistit la unele grupuri.
Cu nephalem valor stacked, sincer sa fiu mai degraba prind gold mult decat items bune. Adica pe hell cand am ajutat un prieten, pica numai rare, dar la inferno, blue ieftine si inutile. Nu zic ca nu pica mai multe albastre, dar tot proaste, si daca e un rare candva, si ala e un fel de copil nedorit de familie, adica usor handicapat.
Fiind disperat am zis ca singura sansa sa reusesc e sa fac speculatii pe AH, drept urmare am ajuns si falit :D
Problema e ca AH ii favorizeaza acuma pe aia disperati de au farmat de la lansarea jocului. Itemele sub 60 se vand foarte rar, iar cele de lvl 60 sunt pierdute in muntele de kkt unde lumea supraevalueaza niste rare-uri si itemele cu adevarat bune care sunt accesibile de la 800-1 mil gold in sus.
Cred ca o sa farmez frumos Act 1 legacy of cain cu 5 stak nephalem in pauzele dupa examen si pana in vara pun deoparte banu de bardita :)

Dau add maine si ne vedem ingame : D
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Inferno

Mesajde Googsy » 06 Iun 2012, 08:33

Cronos scrie:
Acuma ma apropii si eu de finalul la Act I, sortof.. Faza e ca unii elites sunt de 3 ori mai puternici decat bossul in sine. Am dat-o naibi de vitality momentan, pentru ca nu am 1mil gold ptr o arma mai decenta ca dps (acuma am ceva 720dps daca nu ma insel) si am compensat in strengh si inca ceva de bonus armor. Sunt pe la un rezonabil 31k dar cu bufful fac 9300 armura si mai pot sa respir linistit la unele grupuri.
Cu nephalem valor stacked, sincer sa fiu mai degraba prind gold mult decat items bune. Adica pe hell cand am ajutat un prieten, pica numai rare, dar la inferno, blue ieftine si inutile. Nu zic ca nu pica mai multe albastre, dar tot proaste, si daca e un rare candva, si ala e un fel de copil nedorit de familie, adica usor handicapat.
Fiind disperat am zis ca singura sansa sa reusesc e sa fac speculatii pe AH, drept urmare am ajuns si falit :D
Problema e ca AH ii favorizeaza acuma pe aia disperati de au farmat de la lansarea jocului. Itemele sub 60 se vand foarte rar, iar cele de lvl 60 sunt pierdute in muntele de kkt unde lumea supraevalueaza niste rare-uri si itemele cu adevarat bune care sunt accesibile de la 800-1 mil gold in sus.
Cred ca o sa farmez frumos Act 1 legacy of cain cu 5 stak nephalem in pauzele dupa examen si pana in vara pun deoparte banu de bardita :)

Dau add maine si ne vedem ingame : D


Pai da add si sa ne vedem ca poate mai am si eu ceva ce te poate ajuta! :) Hai ca numai Joi nu e Vineri si ne bagam la GW2 :D
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain


Înapoi la Diablo 3

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator