Ce va fi ultima clasa?

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Phlo » 28 Iul 2011, 20:34

Din cate au facut public cei de la ArenaNET, ultima clasa care o v-or prezenta va fi un "scholar" si va fi o clasa care revine din Guild Wars.
Stiu ca majoritatea o sa ziceti Mesmer, si va inteleg... I mean, don't get me wrong but this >>http://wiki.guildwars2.com/images/b/bf/GDC_2010_purplefan.png is a MESMERrrrrrrrr!

Ce as vrea eu sa vad, ar fi alte idei, sau macar alt nume inafara de Mesmer, gen Illusionist bla-bla-bla

BEGIN! :lol:
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Shob » 28 Iul 2011, 23:25

Oh am eu o idee despre nume , asa in stilu' de Terminator: Obstructor, it f*cks your sh*t up. :D
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Phlo » 29 Iul 2011, 01:26

Ar fi genial...las si necromancer si elementalist pentru un dala... :lol:
Elite Skill: F*cken'F*ck'sTheTargetUp!
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tudy » 29 Iul 2011, 07:45

Subscriu pentru mesmer, din câteva motive... :)

1. Mesmer-ul a fost menționat explicit în cele două cărți apărute până acum, Ghosts of Ascalon și Edge of Destiny (spre exemplu, chiar și Queen Jenna este mesmer).

2. E deja știut că mesmer-ul a fost dintotdeauna unul din elementele cele mai originale aduse de GW - e o clasă care nu a mai fost întâlnită în alte jocuri, și ar fi aiurea ca ArenaNet să renunțe la ea.

3. Imaginea pusă la începutul thread-ului (purple_fan) care e de fapt luată dintr-o colecție de concept art arătată la Game Developers Conference în 2010, colecție unde celelalte clase (warrior, ranger, thief, guardian) au fost deja identificate.

4. Probabil cea mai bună dovadă în acest sens - o serie de articole geniale apărute pe site-ul ”Conjure Phantasm” la scurt timp după GW2 Fan Day și anunțarea dungeon-urilor, articole ce conțin câteva imagini și un video cu niște dungeon ghosts care par a folosi skill-uri specifice unui mesmer, skill-uri care nu au fost văzute până acum la celelalte 7 clase. Links la articole+video aici, aici și aici, mai multe detalii despre acele skills aici.

5. Mesmers are just way too cool! :D
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Phlo » 29 Iul 2011, 17:17

Tudy, nu am ce sa spun... GG!
Sunt putin speriat, dar si impresionat...
Si eu am banuielile mele ca ultima clasa va fi Mesmer-ul, si dupa cate articole am vazut/auzit/citit mai devreme, pentru binele lui ShaunNox(sa nu se sinucida) vreau sa fie mesmer ultima clasa :lol:
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Orthias » 30 Iul 2011, 18:49

Pot sa spun fara sa ezit o secunda ca mesmer a fost clasa mea favorita in GW1, si a fost singurul carcter de PvE de care chiar m-am atasat, eu ocupandu-ma mai mult de PvP in GW1... (si bineinteles, a fost singurul caracter care mi-a fost sters cand mi s-a furat contul - nu se putea altfel)

Sincer, nu prea conteaza exact cum se numeste (desi probabil va fi "Mesmer") din motivele enumerate de Tudy - acuma nu ca nu ar fi frumos si "Mentalist" de exemplu, chit ca bate un pic la serialul TV omonim - btw, pentru cine cunoaste serialul, din momentul in care l-am vazut pe Patrick Jane (interpretat de Simon Baker) cred ca am exclamat cu voce tare: "asta e Mesmer toata ziua!" :geek: :lol:


Imagine

Mda, cam asa vad eu Mesmerul: the Mentalist + putina magie. :twisted:
Imagine
Orthias
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 38
Membru din: 27 Iul 2011, 11:39
Nume caracter: Orthias

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde stevecelrau » 05 Aug 2011, 18:14

Orthias... lasa ca stim noi ca si cu rangerul iti placea sa o arzi prin PvE :P
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Master » 05 Aug 2011, 21:13

well eu sunt un semn de intrebare cand vine vorba de gw2 so astept sa apara. oh yeah squid launcher :D
In the absence of light darkness prevails.
Avatar utilizator
Master
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 58
Membru din: 05 Aug 2011, 20:46
Localitate: Brasov
Nume caracter: Master Huricane
Zona de interes: World vs World

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tudy » 05 Aug 2011, 21:33

În ce sens ”semn de întrebare”? :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Nasty » 05 Aug 2011, 21:36

Intrebarea e "cand?"... nu "ce?" sau "care?" :lol:. Eu cred ca ArenaNet a lasat Mesmer-ul ultimul tocmai sa tachineze (so mesmery), desi lumea cam stie care e treaba, zic eu. E interesant totusi faptul ca primele clase care au fost dezvaluite poarta aceleasi nume ca din primul Guild Wars. (Warrior, Ranger, Elementalist, Necromancer).
A doua jumatate (transa) sau clasele/conceptele noi au fost lasate la urma pe locurile 5, 6 si 7 (Guardian, Thief, Engineer). Eu cred ca este posibil sa vedem un Mesmer putin diferit fata de cel pe care il stim din primul Guild Wars, precum si un alt nume (aici fac o analogie la cele 2 transe de clase) cum ar fi: Mentalist, Magician, Illusionist, Enchanter... you name it.
Avem 4 clase core. Vom avea 4 clase noi/revamped, sau cel putin asa cred. :D

Pana la urma, Guild Wars 2 nu e nimic fara MESMER. :mrgreen:

P.S. Ma bucur sa va regasesc! :geek: Forumul arata bine si sunt convins ca vom avea o comunitate inzecita pentru Guild Wars 2! Peace!

Former mulberry. :D
Avatar utilizator
Nasty
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 05 Aug 2011, 20:53
Nume caracter: Nasty Something

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Kingster » 12 Aug 2011, 19:20

Eu sincer sper sa renunte la mesmer de tot :D (la look ma refer) , intotdeauna mi sa parut ca nu se incadreaza in peisaj , daca i-ar face un remake complet (din punct de vedere estetic)ar fi super ..... mesmerul e una din clasele originale GW si nu ar trebui sa renunte la el
Imagine
"Religion is doing what you are told no matter what is right , morality is doing what is right no matter what you are told" -Albert Einstein
Avatar utilizator
Kingster
Gladium
 
Mesaje: 28
Membru din: 10 Aug 2011, 17:31
Localitate: Petrosani
Nume caracter: Glenwig

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tudy » 07 Sep 2011, 08:48

O poză interesantă: http://www.arena.net/blog/wp-content/up ... 1vsGW2.jpg

Faptul că al doilea personaj ar fi un Mesmer a fost contestat oficial imediat după momentul publicării acestei imagini pe blog-ul ArenaNet în februarie 2011, de către Regina Buenaobra pe GW2Guru:

Citat:
Just want to remind you that clothing and armor is not tied to profession in Guild Wars 2. The first image is comparing a Mesmer in the original Guild Wars to a human character wearing a similar outfit in Guild Wars 2, but this comparison has absolutely no bearing on the second woman's profession. Remember: we are also having town clothes, which allows players to further customize the look of their character. The second character in this picture is not wearing armor, but town clothing. This picture was meant to show you how the technology has advanced from Guild Wars to Guild Wars 2.

Totuși, dacă e Mesmer? :D
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tigros » 07 Sep 2011, 11:35

Pai cica in carti se dau hint-uri... dar nu le-am citit inca :)
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Cronos » 07 Sep 2011, 11:48

Normal ca e Mesmer :P
Desi...si nu sariti pe mine, dar Mesmerul mi s-a parut mai mult o profesie PvP decat PvE si nustiu cat de mult o sa fie ajustat in GW 2
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tudy » 07 Sep 2011, 12:22

Sincer, chiar dacă revine Mesmer ca profesie în Guild Wars 2, cred că mecanica se va schimba foarte mult. Spun asta în primul rând deoarece în GW2 nu mai există hexes (acestea fiind înlocuite de conditions), iar interrupts vor juca un rol mult mai redus.

Surse:
http://www.killtenrats.com/2010/08/27/g ... interview/ (hexes/conditions)
http://www.gw2italia.it/sito/interviste (interrupts)

Iar în ambele cărți apărute până acum se dau mai mult decât simple hint-uri. Se denumește clar utilizarea illusion magic drept ”mesmerism”, iar NPC-uri importante sunt descrise ca fiind mesmers, ca de exemplu Queen Jennah sau Countess Anise.

Asta pe lângă acele Ascalonian Ghosts de care am amintit deja la începutul thread-ului. ;)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Tigros » 07 Sep 2011, 12:43

Ar putea fi denumit altfel, Ilusionist, de exemplu. Se mai vorbea de o alta titulatura posibila a profesiei, dar nu mai retin care era. Sincer, eu as prefera sa ramana Mesmer :).
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Cronos » 07 Sep 2011, 16:32

Pai de ce sa se numeasca altfel ? Titlul de "Mesmer" chiar are o baza reala, si stiu asta ptr ca am avut subiect la Istoria Medicinii cu asta :) . E vorba despre Franz Mesmer care pe langa ocupatiile lui normale a lansat un concept de "magnetism animalic" care in conceptia lui Mesmer reprezenta carisma unei persoane. Apoi detaliind chestia asta s-a ajuns undeva pe la ideea ca este un "fluid magnetic" si Mesmer a zis ca folosinduse de acest lucru poate trata oameni. Pe baza acestor concepte apare hipnoza care mai este si numita "Mesmerise" (a mesmeriza;mesmerism, suna mai penal in romana)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Ce va fi ultima clasa?

Mesajde Kenzo » 13 Dec 2011, 18:10

Salut , Clasa a fost confirmata , da este Mesmer.
facebook/Guild Wars 2

'' Yes, mesmer is the final profession. Seems like someone jumped the gun. Official reveal will be on Wednesday. Stay tuned. ~RB ''
O seara buna :)
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori