Hello!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Re: Hello!

Mesajde Sevrin » 05 Iul 2012, 12:08

Salut,
Vad ca nu s-a mai prezentat nimeni de cateva zile asa ca e un moment oportun pentru mine, sa scriu si eu ce am de spus.

Numele meu e Mirel, locuiesc in Bucuresti dar sunt din Fetesti, am 23 de ani, si lucrez ca WebDeveloper (in acest moment pe la Avira). De acest site nu am auzit pana nu am aflat de el, iar de cand am aflat a mai trecut un timp pana cand am creat si cont(aproximativ 2 saptamani). Nu am jucat GW1 deloc, in schimb am jucat GW2 in beta weekend si pare foarte interesant. Nu sunt un mare gamer, in general, dar in ultimul timp am inceput sa joc diferite mmorpg-uri. Primul jucat a fost Runes Of Magic, l-am jucat aproximativ 6 luni cat stateam la camin in facultate, apoi a trebuit sa plec acasa unde nu aveam conexiune prea stabila iar cand am revenit s-au gandit cei din regie sa puna limita la banda de net asa ca am renuntat. Am incercat sa revin cand am plecat din regie dar deja nu mai era acelasi lucru. Dupa asta am incercat un pic si WoW dar nu a reusit sa ma captiveze,de fapt nu am reusit sa-l joc mai mult de 1-2 zile, cred ca in perioada aceea nu aveam nici chef sa mai cresc de la 0 un caracter in nici un joc. Am revenit dupa aproximativ 2 ani la genul acesta de jocuri, prin SW:TOR pe care inca il mai joc(cu o pauza de 2 luni - in care am jucat si putin Diablo) in aceeasi guilda ca si in in GW2. In mmorg-uri echilibrez PVP cu PVE, ambele mi se par la fel de interesante(daca este destul content desigur, nu-mi place sa repet acelasi lucru la infinit). In general joc ca DPS (Ranged) sau Healer, in GW2 planuiesc sa incep cu un Elementalist Asura.

Cred ca am scris destul pentru moment, va salut si ne vedem in joc. :)
Avatar utilizator
Sevrin
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Iul 2012, 22:00
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Sevrin

Re: Hello!

Mesajde Yuma » 05 Iul 2012, 20:42

bine ai venit! Nu uita sa citesti regulile ca sa nu primesti avertismente ca si mine o3o
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Hello!

Mesajde Markus Clouser » 06 Iul 2012, 22:20

Bine ai venit!

Daca vrei sa joci GW1, să vezi cum e, poți să-ți iei un trial de pe site-ul lor. Dacă ți se termină ăla, mai am și eu cateva trial codes.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hello!

Mesajde Neant » 01 Aug 2012, 22:39

Salut,

Ma numesc Raul, locuiesc langa Oradea. Sunt proaspat absolvent de liceu si viitor student la informatica in Cluj. Visez la o cariera in game development, acesta fiind si principalul meu hobby si sper ca in cateva luni sa imi lansez primul joc prin Google Play.

Pe langa asta, sunt si un meloman... Ador muzica si imi place sa ma exprim prin muzica... Imi infig degetele in corzile chitarei de cativa ani buni incoace.

Nu pot sa spun ca am o vasta experienta in domeniul MMO-urilor insa am incercat cateva: World of Worcraft, Aion, Lord of the Rings Online, Rift, Age of Conan, Tera, Star Wars: The Old Republic... si... ah, sa nu uit de primele "incercari" de a juca mmo-uri (nu prea stiam cu ce se mananca pe vremea aia): Ultima Online si Everquest.

In Guild Wars 2 vreau sa stapanesc Arta Necromantiei.

Ok... destule despre mine... I'm a man of few words.
Avatar utilizator
Neant
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 01 Aug 2012, 16:07
Localitate: Cluj - Napoca
Nume caracter: Neant Shroud

Re: Hello!

Mesajde Terry200 » 01 Aug 2012, 23:17

Salutari domnilor,

Ma numesc Andrei, sunt din Bucuresti, si am 25 ani. Ma aflu aici cu ajutorul noului mmorpg ce urmeaza sa iasa :Guild Wars 2. Chiar daca nu l-am jucat deloc, m-a atras ceea ce am vazut pana acum din filmuletele postate pe net. Pare genul de mmorpg care se va diferentia de celelalte. Intentionez sa imi fac un ranger sau un necro. Bine v-am gasit!
Terry200
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Aug 2012, 22:53

Re: Hello!

Mesajde Ronah » 01 Aug 2012, 23:36

Bina ai venit printre noi. Speram sa iti placa jocul, iar daca l-ai cumparat deja (pre-purchased), maine la ora 10 seara vei putea sa il incerci pentru prima data.

Dar dupa cum spun cei de la A-Net pe Facebook:
"Unlike previous stress tests, we will be actively working on the game during the event, so you might experience connectivity problems or discover features that are not working as designed. Any issues you experience are a result of the rigorous conditions of the stress test, and are in no way representative of the state of the game at launch."

prima ta impresie nu va fi cu totul valabila :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Hello!

Mesajde Valky » 02 Aug 2012, 18:22

Bun venit ultimilor cavaleri sositi la masa rotunda :)
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hello!

Mesajde ionoobmaster » 07 Aug 2012, 17:54

Eu desi is de ceva vreme pe forum inca n-am apucat sa ma prezint dar am sa o fac pentru cei care nu ma cunosc deja...
Asa ma pe scurt, ma numesc Robert dar lumea ma stie ca Noob, nu sunt un noob aia mi doar porecla, joc GW de prin 2007. Prima guilda in care am fost era RoCa daca nu ma insel, cea a lui Immer dupa care am trecu in Boom. Sunt student la marketing in Cluj si sunt pasionat de jocuri, muzica si mai tot ce are legatura cu PC-ul (in afara de mac-uri).
Hobby-uri: Cantatul la chitara si dezbaterile pe orice tema.
Jocuri:Orice ma atrage in primele 10 minute...
Ma puteti gasi pe Steam, pe xfire si pe skype cu userul: ionoobmaster, dar sunt prezent si pe TS.
Bine v-am gasit si sper sa rupem orice in joc.
Kill it, kill it with FFFIIIIIRRREEEEEEE!!!!!!!! Kill it before it lays eggs!!!
Avatar utilizator
ionoobmaster
Gladium
 
Mesaje: 42
Membru din: 15 Iul 2012, 23:20
Localitate: Cluj-Napoca/Toplita
Nume caracter: Musca In Lanturi

Re: Hello!

Mesajde Handel » 09 Aug 2012, 16:41

Salut ! Ma numesc Daian. Am 16 ani si sunt din Arad. Gandul care m-a atras aici este GW2. E un joc genial ! (joc MMO-uri de multi ani printre care 2 ani de Wow si cateva luni de alte MMO-uri). Cat de curand voi face o precomanda. Sper ca vom juca impreuna (mesmer asura here ! ) . :D
Avatar utilizator
Handel
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 09 Aug 2012, 16:31
Nume caracter: Handal The Shadow

Re: Hello!

Mesajde shaggy140 » 09 Aug 2012, 17:23

Salutare Handel si bine ai venit "p'aci"! :-)
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Hello!

Mesajde Handel » 09 Aug 2012, 21:54

Ms. Sper ca nu sunt cel mai mic ^_^.
Avatar utilizator
Handel
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 09 Aug 2012, 16:31
Nume caracter: Handal The Shadow

Re: Hello!

Mesajde MnM » 12 Aug 2012, 14:44

Hai sa-mi fac curaj:
Catalin, 29 primaveri (la anu schimb prefixu'), rezident de Buzau City de vreun an, sa vad cat ma tine.
Lucrez ca development manager la o banca, suna elevat dar nu sunt altceva decat un minisef vanzari.
Casatorit- bate'n lemn
Copii - intr-un viitor indepartat ca iesirea din criza
experienta MMO - aici imi dau seama cat am imbatranit....o gramada, cam toate ce mi-au picat in mana. Nu sunt fost GW (am sarit peste el) si nici WoW nu am jucat (personal m-a iritat jocul ala din primele secunde, pur si simplu nu imi place)
Single games - cam tot ce tine de RPG, RTS, TBS (ce hot seat-uri dadeam pe heroes 2) si desigur Bomberman si Worms unde schimbam tastatura la saptamana

GW2 am prins si eu ultimul beta, si s-a terminat asa repede :(
ca si caracter mi s-a parut genial ashura war...un maimutoi mic si paros care taraie dupa el ditamai longsword...oricum is toate sansele sa ma razgandesc in ultima clipa
Dupa cum zicea marele filozof Pancho Panchev: "Cine are, are...cine n-are, n-are!"
Avatar utilizator
MnM
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 11 Aug 2012, 20:49

Re: Hello!

Mesajde Cronos » 12 Aug 2012, 19:58

MnM scrie:
Copii - intr-un viitor indepartat ca iesirea din criza

Sa inteleg ca vrei sa adopti ?

On topic: Welcome to the Club :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Hello!

Mesajde Silverarrow » 05 Oct 2012, 15:00

Risc sa redeschid subiectul si sa ma repet:

Ma numesc Dragos, am 22 de ani. In prezent sunt student in ultimul an la University of Manchester, Faculty of Life Sciences, specializarea Genetica. Experienta legata de MMO: Guild Wars (2006-2012), WoW (2005-2011) plus ceva SW:TOR si GW2 inca de pe vremea Gamescom 2011, la care mai adaug o scurta sedere in universul LotRO. In Guild Wars am avut placerea de-a face parte atat din SoR cat si LSU, dupa o lunga sedere in clanul MK (Mithril Knights).
Pe plan de hobby-uri reale, cant la chitara de cativa ani buni si pot sa spun ca sunt un cunoscator in ale vinului (si degustator impatimit - a nu se citi alcoolic :p ).
In prezent conduc ghilda Docet Umbra de pe Whiteside Ridge, alaturi de fostii colegi din LSU.

Cu respect,
Arryn.
Imagine
Avatar utilizator
Silverarrow
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 01 Oct 2012, 19:58
Localitate: Cluj-Napoca, RO / Manchester, UK
Nume caracter: Arryn Silvermask

Re: Hello!

Mesajde Valky » 05 Oct 2012, 18:31

Bun venit in comunitate, ne vedem cu totii in joc.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hello!

Mesajde Picu » 26 Oct 2012, 15:53

Buna ziua doamnelor, domnisoarelor si domnilor :)

Ma numesc Dan Muntean, o sa fac 31 de ani in cateva zile, sunt din Baia Mare, Maramures, de profesie Mesmer, atat in joc cat si in viata reala din moment ce lucrez pe parte de web design/grafica publicitara/marketing. Am locuit vreo 4 ani prin Brasov si in jur de 6 prin Bucuresti. Recent m-am intors pe plaiuri natale pentru ca nicaieri nu-i ca acasa :) In curand o sa am un an de cand m-am angajat la elanko.ro pe parte de web design / marketing.

Pe PC sunt de prin 1994 de la primul 3x86 achizitionat, cand navigatul prin DOS era la ordinea zilei :)

Printre hobby-uri se numara, la fel ca si colegu de mai sus, cantatul la chitara (experienta vasta outdoor, in speta cand ramaneam fara mancare in camin sau la Vama Veche prin 2000, innotul, tango argentinian (din pacate nu sunt instructori in Baia Mare, as fi vrut sa continui ce am inceput in Bucuresti).

Cam atat in linii mari :)

Va urez o zi cat mai faina in continuare.
Picu
Imagine
Avatar utilizator
Picu
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 14 Sep 2012, 08:40
Localitate: Baia Mare, Maramures
Nume caracter: Pallium

Re: Hello!

Mesajde Valky » 27 Oct 2012, 16:16

Bine ai venit la noi, Picule, bucura-te de comunitate si de un joc superb. Ne vedem in joc.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hello!

Mesajde Chypers » 28 Oct 2012, 16:33

sa semnez si eu condica de prezenta :
Nume : Dan ( nickname : bobi, nuts )
Locatie : fanul lu' Oprescu numarul 1 : mi-a dat loc de parcare in jungla lui Bucur.
Altele : membru ( de onoare ) Greenpeace , da ?! deci va rog frumos. pasionat de tot ce tine de arhitectura / design parte artistica, desi prin vene imi curg algoritmi si numere pitagorice :)) ca si hobby : ski !! apoi inotu si tenis de camp.

imi face o deosibta placere sa fac parte din comunitatea XIII si m-ar bucura sa concretizam prieteniile din joc si dincolo de monitor :)
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chypers
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 79
Membru din: 15 Sep 2012, 19:48
Localitate: OprescuVille
Nume caracter: Chypers

Re: Hello!

Mesajde Valky » 28 Oct 2012, 23:45

Cu mentiunea ca aceasta comunitate apartine romanilor jucatori de Guild Wars 2 (nu doar celor din Legio Gemina XIII), bun venit la noi, Noots
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Anterior

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori