Il vrem, dar...

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Il vrem, dar...

Mesajde SanguiNorium » 28 Mar 2012, 21:57

...cum vom putea cumpara jocul? Pe lista publicata de ei nu apare Romania ( si nu ma mir, sincer... ).
Imi pare rau daca a mai fost pusa intrebarea dar momentan nu dispun de timpul necesar sa rasfoiesc forumul :) .
What is the color of Night?
Avatar utilizator
SanguiNorium
Gladium
 
Mesaje: 48
Membru din: 28 Mar 2012, 21:48
Localitate: Bacau
Nume caracter: Sangui Norium

Re: Il vrem, dar...

Mesajde SandFox » 28 Mar 2012, 22:08

Poti face pre-purchase de pe site-ul lor incepand cu data de 10 aprilie s-au pre-order ( nu vei avea acces la beta ) . Mai exista o solutie ... astepti lansarea jocului si il cumperi de la computergames sau alte site-uri romanesti care il vor avea in stoc.
Imagine
Avatar utilizator
SandFox
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 12 Mar 2012, 15:50
Localitate: Targu Jiu
Nume caracter: Sandfox

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Tudy » 28 Mar 2012, 22:38

Din România nu se poate cumpăra doar Collector's Edition (din ce știm bazat pe lista provizorie de retaileri).

Celelalte versiuni ale jocului (Standard și Digital Deluxe) vor fi disponibile și la noi.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Cronos » 28 Mar 2012, 23:35

S-ar putea sa apara pe CG shop. Nu fac reclama, ArenaNet inca nu are Romania pe liste pentru ca e in cautare de retailers dar pe masura ce gaseste, adauga. Cel putin baietii acuma se lauda ca discuta de negocierea unui pret mai mic, dar tot cu acces la beta weekends si 3 days early acces. Posibil sa primeasca si CE din moment ca Anet cauta retailers
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Il vrem, dar...

Mesajde stevecelrau » 29 Mar 2012, 08:59

AICI este anuntul facut de CG, iar la comentarii sunt date detalii despre precomanda de la admin-ul AZD.

Citat:
@Crows - la noi nu e nicio diferenta intre preorder si pre-purchase.
Adica, in data de 10 Aprilie cand o sa dam drumu la precomenzi, clientul va primi pe adresa de email keyul pentru beta.


Se pare ca si cei care vor face doar preorder de pe CG vor avea acces in BETA.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Il vrem, dar...

Mesajde vaporeanu » 29 Mar 2012, 12:16

Sincer aceeasi intrebare mi am pus o si eu ! sper sa il putem comanda dupa site ul lor cu 1 credit card ceva

Inca o intrebare ca nu reusesc sa ma lamuresc deloc pre purchase si pre order am inteles ceva in mare daca care e diferenta exact? Cu pre order nu ai acces la beta dar de ce ? si care e diferenta exact intre cele 2?
Ms
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Il vrem, dar...

Mesajde AlexDW » 29 Mar 2012, 12:30

Preorder faci precomanda si platesti cand apare.
Prepurchase il cumperi acum si il primesti cand apare.

Din cate am inteles eu.
Avatar utilizator
AlexDW
Gladium
 
Mesaje: 11
Membru din: 26 Mar 2012, 14:39
Localitate: Timisoara

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Tze » 29 Mar 2012, 12:30

@vaporeanu

Pre-purchase: plătești pe loc prețul întreg al jocului și ai parte de acces la toate beta weekend events + acces cu 3 zile înainte față de cei care nu au făcut pre-purchase.

Pre-order: îți rezervi o copie a jocului ți vei primi acces la acesta în ziua lansării. Plătești când îți vine jocul.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Il vrem, dar...

Mesajde stevecelrau » 29 Mar 2012, 13:07

Tzeasta, se pare ca cei de la CG se lauda cu faptul ca faci doar preorder si primesti acces in beta events... vezi link-ul si citatul de mai sus.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Wicked » 29 Mar 2012, 15:21

Daca ma gandesc mai bine, poti sa ai acces la toate beta events si cand apare sa nu il platesti :twisted:
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Il vrem, dar...

Mesajde vaporeanu » 29 Mar 2012, 15:43

Clar o sa merg pe varianta pre purchase:)
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Ronah » 01 Apr 2012, 09:44

Daca vor fi mai multe metode de plata acceptate, nu doar cardul bancar, atunci cu siguranta vor fi mult mai multe comenzi. ( ex. PaySafeCard )
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Il vrem, dar...

Mesajde EchoLife » 03 Apr 2012, 23:43

pre purchase inseamna ca platesti acum si il vei primi cand apare jocul, dar ai avantajul de a juca in beta. In concluzie platesti acum si joci cateva week-enduri pana la aparitia jocului.
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Il vrem, dar...

Mesajde bluff » 04 Apr 2012, 21:46

As dori sa fac prepurchase pe 10 aprile , dar nu am card international , sau mai degraba nu il pot folosi. Am un card Visa Electron si din cate am inteles nu e bun. Intrebarea mea este , daca stiti voi o alta modalitate , pentru ca vreau mult sa am acces la beta weekends. Multumesc anticipat pt raspunsuri.

edit : am facut cont de paypal , dar nu ma lasa sa-mi confirm cardul .Am impresia ca e de la banca .(cardul e facut la banca transilvania)
Ultima oară modificat de bluff pe 04 Apr 2012, 22:25, modificat 1 dată în total.
bluff
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 15 Aug 2011, 19:32

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Kenzo » 04 Apr 2012, 21:51

bluff scrie:
As dori sa fac prepurchase pe 10 aprile , dar nu am card international , sau mai degraba nu il pot folosi. Am un card Visa Electron si din cate am inteles nu e bun. Intrebarea mea este , daca stiti voi o alta modalitate , pentru ca vreau mult sa am acces la beta weekends. Multumesc anticipat pt raspunsuri.


Fa-ti cont paypal , transferi banii in contul tau paypal si cumperi cu paypal.

Yo dawg heard you like paypal
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist

Re: Il vrem, dar...

Mesajde RandomGuy » 05 Apr 2012, 00:21

bluff scrie:
As dori sa fac prepurchase pe 10 aprile , dar nu am card international , sau mai degraba nu il pot folosi. Am un card Visa Electron si din cate am inteles nu e bun. Intrebarea mea este , daca stiti voi o alta modalitate , pentru ca vreau mult sa am acces la beta weekends. Multumesc anticipat pt raspunsuri.

edit : am facut cont de paypal , dar nu ma lasa sa-mi confirm cardul .Am impresia ca e de la banca .(cardul e facut la banca transilvania)

Cine ti-a spus ca visa Electron nu este bun ?Cred ca am cumparat de pe 5 site-uri si am incercat pe alte 3 si nu am avut nici o problema.Nu sunt un cunoscator in materie de carduri dar din punctul de vedere care ai spus tu nu ai de ce sa iti faci griji.

edit: vezi ca trebuie sa suni la banca ca sa primesti acel cod de 4 caractere(3-4 numai tin minte exact).Cand suni le spui ca iti vrei codul de paypal si o sa iti puna intrebarile de securitate puse de tine si iti da codul.Nu uita sa ii urezi o zi buna la sfarsit
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Altceva » 05 Apr 2012, 02:39

bluff dute la banca Transilvania si spunele ca vrei sa plateti cu cardul pe internet iti bifeaza ei ceva pe acolo si..... , Done poti sa-l folosesti si pe internet. Am avut si eu problema asta si asa am rezolvat-o. Bafta
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Cosmo » 05 Apr 2012, 08:09

Visa Electron n-are nici o treaba. Confirmarea pe paypal e un simplu transfer in contul tau. Trebuie sa poti sa vezi detaliile tranzactie printr-un extras de cont si sa retii ultimele 4 cifre.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Il vrem, dar...

Mesajde EchoLife » 05 Apr 2012, 11:45

Si eu am Visa Electron si il folosesc fara probleme pt plati pe internet. Trebuie doar sa mergi la banca care ti l-a emis si sa ceri sa ti-l activeze pt plati online. :D
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Il vrem, dar...

Mesajde Cronos » 05 Apr 2012, 14:38

Daca e card BRD, poti sa-ti activezi optiunea de pe net. e-commerce parca se numeste, si nu iti ia mai mult de 5 minute, dupa care poti sa faci dai comanda pe net ca un sef :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 19 vizitatori