Collectors Edition și Pre-Purchase

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Altceva » 19 Mar 2012, 21:58

Va rog cine poate sa-mi dea si mie niste explicati/raspunsuri.

1 Summon Mistfire Wolf Elite Skill, am incercat sa caut mai multe pe net dar nu prea am gasit nimic, este un skill care da mult mai tare decat multe altele? (cea ce nu cred pt ca ar fi un dezavantaj pt cei care nu cumpare DE si CE)

2 Rytlock Miniature asta e un pet?

3 Golem Banker asta e un pet care ori unde il scoti poti sa foloseti banca timp de 5 zile ?

4 Chalice of Glory asta nu am inteles

5 Tome of Influence daca il are unu din guild este valabil pt cei din guilda? Daca il au mai multi din guilda merge mai repede expeu de la guild?

Scuze dar exgleza mea nu e prea buna si vreau sa ma asigur ca daca cumpar DE sa stiu exact ce cumpar. Va multumesc anticipat
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Stalker » 19 Mar 2012, 22:24

Well sa luam pe rand

1. Summon Mistfire Wolf Elite Skill ii un skill de sumonat adica ai un pet temporar care ma gandesc ca il poti folosi in lupta.

2.Miniatura cred ca nu are nici un scop inafara de a arata bine si sa vada lumea ca tu o ai si ei nu :))

3.Golemu iti da acces la storageu tau oriunde te-ai afla.

4.Punctele Glory ma gandesc ca le primesti in PvP si cu punctele astea poti sa deblochezi diverse itemuri/skilluri si se fac statistici in care arata care playeri au mai multe puncte.

5.Aici ma gandesc ca fiecare persoana care o are o foloseste separat si daca sunt mai multi oameni in ghilda care o au punctele se acumuleaza.

Asta cred eu din ce am citit la ei pe site in legatura cu CE.
Life is short when reflecting on how long you will be dead.
Imagine
Avatar utilizator
Stalker
Gladium
 
Mesaje: 32
Membru din: 08 Mar 2012, 18:43
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Stalker Firstborn

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Tze » 19 Mar 2012, 22:39

1. Mai mult de ce scrie aici nu cred că îți pot oferi acum. Va fi un Elite Skill pentru toate profesiile, dar nu știu dacă îl vei putea folosi de la level 1 sau de la level 30 cum e normal. Speculație proprie: îl vei putea folosi de la level 1.

2. Rytlock Miniature este un mini-pet la fel ca cele din Guild Wars 1. Pets sunt cei folosiți de ranger. Mini-pets pot fi folosiți de orice profesie și au rol pur vizual.

3. Golem Banker e un item consumabil prin intermediul căruia vei putea să-ți accesezi storage-ul de oriunde din lume timp de 5 zile.

4. Chalice of Glory este un alt item consumabil care îți dă Glory. Glory poți strânge din Structured PvP și îl vei consuma pe gear cosmetic precum armură.

5. Tome of Influence, tot item consumabil, îți dă Influence care e resursa necesară pentru achiziționarea upgrade-urilor pentru Guildă.

Item consumabil = îl folosești o dată și dispare.

Am fost mai lent decât Stalker, dar poate te ajută.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Altceva » 19 Mar 2012, 23:08

Exact cum am crezut si eu, va multumesc foarte mult. M-am hotarat imi iau Standard (Digital Edition) pe 10 :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Valky » 20 Mar 2012, 02:42

Incerc sa contribui la clarificarea unor intrebari, daca imi este permis, cu scuze pentru lungime si oarecum late reply, poate este de ajutor:
1) pre-Order = comanda produsului fara a-l cumpara in avans, il platesti doar cand intri in posesia lui. Acest tip de comanda da totusi vendorului posibilitatea de a face o estima privind numarul de clienti potentiali;
2) pre-Purchase = achizitia produsului, platind in avans pentru el 60 USD sau 80 USD, functie de versiune. Practic, iti rezervi produsul cumparandu-l, urmand fie sa-l primesti cand intra in productia de serie sau cand este importat, fie primind drept limitat de utilizare (aka beta weekends logging) si sa primesti codul final de activare la lansarea oficiala (cu 3 zile inainte in acest caz);
3) Facand un pre-Purchase pentru DE sau DDE inseamna ca la lansare, vei primi in mail codul de activare al versiunii digitale a jocului (versiune pe care 100 % o vei descarca de pe severul producatorului);
4) Lista cu "select dealers" anuntata de ANet se refera doar la produsul fizic, adica versiunea la cutie pe CD/DVD-uri a jocului, precum si la versiunea CE, care evident este tot fizica, destinata colectionarilor. In afara versiunii CE, versiunea fizica simpla nu va oferi niciun bonus, la fel ca la orice alt joc. Versiunea fizica va putea fi comandata online (fara nicio legatura cu versiunile digitale comandate si descarcate online) de la dealerii romani si internationali consacrati cu magazine online precum cei mentionati de Kenzo. Daca doresti si bonusurile la versiunea boxed, singura alternativa este sa cumperi versiunea CE la 150 USD.
5) Nu, in niciun caz versiunea boxed nu va fi mai ieftina decat cea digitala, fie si macar din considerentul costurilor cartonului cutiei + CD/DVD + transport. Versiunea digitala inseamna ceva banda ocupata 30-90 minute. De mentionat ca data fiind slaba "reprezentare" in zona Romania inseamna un numar relativ mic de produse cumparate de magazinele noastre, deci probabil ANet nu le va impune un "maximum retailer price", deci exista probabilitatea foarte mare ca produsul boxed sa poata fi cumparat la un pret final considerabil mai mare decat versiunea digitala.
6) Rytlock Miniature este doar un pet de fun, da, ca o veveritza fioroasa miniaturala din WoW, numai buna sa impresionezi damele sensibile cu ea, in niciun caz adversarii.
7) Din cate am citit, Summon Mistfire Wolf Elite Skill nu va fi un skill SUPLIMENTAR celor pe care le are alt jucator din aceeasi clasa cu tine, ci va fi practic un skill alternativ (adica in loc sa summonezi capra si s-o pui sa pasca din inamic, poti sa summonezi lupu` alb incetosat in rosu si sa-l pui sa rontaie la inamic, ca sa te simti mai cool, mai "deluxe", sau mai "collector". Conform politicii mult trambitate de ANet, nimic din ce se poate cumpara in joc, nu va face vreun caracter mai puternic, deci no fuss.
8) Da, Tome of Influence acorda boost de Influence guildei si poate fi folosit de orice numar de jucatori din guilda, se "stackeaza" pentru guild.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde movi » 20 Mar 2012, 19:13

acum din cate vad va fii si standard edition

din prepurchase faq : "Customers will be able to pre-purchase the Guild Wars 2 Digital Edition and the Guild Wars 2 Digital Deluxe Edition directly from NCsoft. In addition to the digital products, certain retailers will also be offering physical Pre-Purchase of the Guild Wars 2 Standard Edition and the Guild Wars 2 Collector's Edition."

deci teoretic daca in romania va fii ce va fii standard ... ME GUSTA
movi
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 52
Membru din: 11 Feb 2012, 11:54
Nume caracter: Movaa

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Phinto » 20 Mar 2012, 19:28

Pe forumul computergames.ro un administrator a anuntat ca o sa fie GW2 la precomanda, acum nu stiu si de pre purchase.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Cronos » 24 Mar 2012, 02:05

Stiu ca nu are legatura cu topicul, dar ati observat ca pagina de pre purchase a celor de la GW2, e Game of thrones related ? :)
Un tip din profil care se sprijina pe sabie, cu textul, "Brace yourself...."
http://i.qkme.me/78fw.jpg
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Cosmo » 24 Mar 2012, 02:23

Nu as fi surprins. Dat fiind aceasi perioada. "second season,[4] which is set to start airing on April 1, 2012"

Phinto scrie:
Pe forumul computergames.ro un administrator a anuntat ca o sa fie GW2 la precomanda, acum nu stiu si de pre purchase.


Cel mai probabil pre-purchase-ul digital, shopu computergames nu s-a mai ingramadit cu stoc fizic de mult timp.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Ronah » 28 Mar 2012, 07:15

Au adaugat o lista provizorie de Retailers pentru Collector's Edition
http://wiki.guildwars2.com/wiki/User:Stephane_Lo_Presti/GW2_prepurchase_retailers_list
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Cosmo » 28 Mar 2012, 07:52

Shopto.net.. misto.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Phinto » 28 Mar 2012, 11:32

Acea lista contine si retaileri fara CE. Romania inca nu e pe lista, bine ca e Latvia si africa de sud, sa se joace Kony.

LE: Awww yeah. http://computergames.ro/ro/stiri/viewit ... -shop.html


LE: Pe CG vor fi doar versiunile digitale.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde movi » 28 Mar 2012, 17:51

deci cred ca mor... nici un magazin in romania ? ... <sad>
deci probabil trebuie sa ma multumesc cu versiunea digitala sau sa nu fac prepurchase ?
movi
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 52
Membru din: 11 Feb 2012, 11:54
Nume caracter: Movaa

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Cosmo » 06 Apr 2012, 00:18

Shop.to

The serial code in the Guild Wars 2 Pre-Purchase box is the only serial code you will need to play Guild Wars 2 . No additional serial codes or retail boxes will be provided. Pre-purchase box includes serial code only and no game disc.

Can someone explain? Parca 'select' retailers aveau boxed version. Daca e asa, mai bine astept launch si iau un box calumea.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde vaporeanu » 06 Apr 2012, 00:33

Inca o intrebare....

E recomandat sa iau dupa computergames jocul sau mai bine dupa site ul original>?
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde RandomGuy » 06 Apr 2012, 11:34

#Cosmo din cate stiu eu singurul cu retail box este CE iar celelalte sunt digital edition pana la lansare.

#vaporeanu ca incredere sunt de incredere si au spus ca vei primi beta key cand se vor oferi dar personal o sa il cumpar de la arenanet.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde vaporeanu » 06 Apr 2012, 11:44

Ms de info...daca se poate sa il cumpar cu cardul si eu tot de la arenanet o sa il iau :)
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde RandomGuy » 06 Apr 2012, 12:45

Motivul din care prefer sa il cumpar de la arenanet este ca retail stores ii santajateaza pe cei care produc jocurile. Consider ca Guild wars 2 merita toti cei 60 de euro
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde EchoLife » 06 Apr 2012, 21:22

Ai doua variante:

1. Pre-purchase. Adica platesti acum pentru una din cele trei variante ( Digital edition, Digital Deluxe si Colector's Edition ) si vei putea juca in toate Beta-urile plus trei zile inainte de lansarea jocului. Cei de la CG au anuntat ca vor avea la vanzare incepand cu 10 Apr. doar primele doua variante la un pret special pt Romania 189 respectiv 250 RON. Vei primi doar un cod prin E-mai necesar pt. activarea jocului.

2. Astepti sa apara jocul si iti vei putea cumpara jocul ambalat frumos in cutie de la retaileri.




PS: se pare ca primul beta v-a fi in 20 Apr. Abia Astept :D
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Collectors Edition și Pre-Purchase

Mesajde Cronos » 06 Apr 2012, 21:32

Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori