A om intrebare

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

A om intrebare

Mesajde Raduku » 21 Aug 2012, 19:38

Buna ziua tuturor sunt nou pe acest forum sper ca voi sa-mi puteti raspunde la 2 intrebari.

1.Cum as putea intra in posesia unui "Beta Key" pentru a putea face un cont?

2.Daca ar mai trebui sa stiu cv ? Daca da, sa-mi spuneti!

Va rog raspundeti-mi daca se poate pana in data de 28.08.2012.

Va multumesc!
Raduku
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Aug 2012, 19:33
Nume caracter: Hit4Fun

Re: A om intrebare

Mesajde LorD_PSYCHO » 21 Aug 2012, 19:46

Hmmm... altii sunt mai toleranti ca mine. Ti-au raspuns colegii de pe forum mai jos...



PS... nu vreau report !! :roll: :lol:
Ultima oară modificat de LorD_PSYCHO pe 21 Aug 2012, 19:49, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: A om intrebare

Mesajde lucifix » 21 Aug 2012, 19:47

Buna. Iti recomand sa fii mai atent la cum scrii(in special titlul).
1.Nu se mai dau beta key. Jocul va fi lansat pe 28, deci daca vrei sa joci trebuie sa il cumperi.
2.Asta ar trebui sa stii. viewtopic.php?f=26&t=64
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: A om intrebare

Mesajde Cooz » 21 Aug 2012, 19:47

Salut, sa iti clarific cate ceva :D

1. Nu iti mai foloseste la nimic Beta Key. Pentru Stress Testul de azi poti intra doar cu pre-purchase.

2. Nu stiu la ce te referi prin "ceva", daca poti fii mai concis.

Pe 25 e pre-launch-ul pentru pre-purchase, pe 27 e pentru cei cu pre-order si pe 28 pentru cei fara joc sau cu joc luat fara modalitatile mentionate anterior.

Ora de deschidere a serverelor este intre 07:00-10:00 GMT+2.

Spor ;)

@Psycho: vai de tine ce report iti vei lua, unul mareeeeee, de aici pana in Australia!!! Nu vad ce ai facut rau...
Ultima oară modificat de Cooz pe 21 Aug 2012, 19:51, modificat 1 dată în total.
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: A om intrebare

Mesajde MosGerila » 21 Aug 2012, 19:50

Salutare,

Singura posibilititate de a mai participa la beta events este de a pre-cumpara jocul, astfel primind si 3 zile de acces inainte ca jocul sa fie lansat oficial = vei putea juca jocul de pe 25 August, iar jocul e lansat pe 28 August.
La 2 nu stiu ce sa-ti spun, pune si tu o intrebare :D si vom incerca sa-ti raspundem.....n-avem de unde sa stim la ce te gandesti tu.
Pain is Temporary! Glory is Forever!
Imagine
Avatar utilizator
MosGerila
Gladium
 
Mesaje: 33
Membru din: 19 Aug 2012, 20:21
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: MosGerila

Re: A om intrebare

Mesajde Wicked » 21 Aug 2012, 19:50

Hai sa trecem peste postul de mai sus si sa-ti raspund rapid la intrebare: beta key nu se mai dau, trebuie sa faci prepurchase/preorder pentru a intra in stress test(beta weekend events nu se mai fac). Candva dupa lansare sunt sigur ca o sa implementeze un sistem trial daca vrei sa incerci jocul.
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Am o intrebare

Mesajde Raduku » 21 Aug 2012, 19:51

Multumesc lui lucifix si lui cooz pentru ca mi-au spus acest lucru.
Nu stiu de psycho dar cred ca sa trezit azi cu fatza la perna caci n-ar trebui sa-l intereseze scrisul meu . Eu am intrebat un lucru legat de beta key si am primit un raspuns foarte clar.
Multumesc inca odata.
Raduku
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Aug 2012, 19:33
Nume caracter: Hit4Fun

Re: A om intrebare

Mesajde lucifix » 21 Aug 2012, 19:53

Fara comentarii din astea. Sigur nu te-ai uitat la link-ul ce ti l-am dat. (cel de la punctul 2). Ar trebui sa iti editezi comentariul pentru ca are dreptate Lord Psycho.
Cum ai zis si tu:nu stii de Psycho deci nu comenta despre el. Nu suntem aici sa comentam despre persoane.
Ultima oară modificat de lucifix pe 21 Aug 2012, 19:54, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Am o intrebare

Mesajde Cooz » 21 Aug 2012, 19:54

Raduku scrie:
Multumesc lui lucifix si lui cooz pentru ca mi-au spus acest lucru.
Nu stiu de psycho dar cred ca sa trezit azi cu fatza la perna caci n-ar trebui sa-l intereseze scrisul meu . Eu am intrebat un lucru legat de beta key si am primit un raspuns foarte clar.
Multumesc inca odata.


Nu ai pentru ce, bafta in continuare, daca chiar vrei sa joci cumpara jocul (asta daca tii mortis sa joci in seara asta sau de pe 25) daca nu, mai asteapta pana pe 28, dar e posibil sa se scumpeasca odata cu lansarea. Cel putin la SWTOR asa s-a intamplat, eu n-am facut pre-comanda si am dat cu 10 euro mai mult pe el ;))
Ultima oară modificat de Cooz pe 21 Aug 2012, 19:55, modificat 1 dată în total.
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Am o intrebare

Mesajde Raduku » 21 Aug 2012, 19:55

Acum am inteles multumesc mult. Mi se pare destul de ciudat pentru ca n-am mai vaz jocuri care trebuiesc cumparate ca sa poti juca. Eu jocul il am Beta Client dar imi trb serial code. Sa inteleg pe scurt ca nu mai am cum sa intru in posesia Beta Key-ului.
Sper ca jocul sa fie piratat pentru ca nu mi se pare drept fata de cei care nu-si permit sa-l cumpere:D.
Raduku
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Aug 2012, 19:33
Nume caracter: Hit4Fun

Re: A om intrebare

Mesajde lucifix » 21 Aug 2012, 19:56

Jocul nu o sa fie piratat. Nu e genul de joc pe care sa il poti juca offline.
Si crezi ca fata de cei care il produc ar fi corect?
Joc si am jucat o gramada de jocuri piratate, dar nu mi-am pus niciodata problema asa ca tine. Oamenii lucreaza de mai bine de 4 ani la acest joc, la urma urmei trebuie sa isi intretina si ei familiile...
Ultima oară modificat de lucifix pe 21 Aug 2012, 20:00, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: A om intrebare

Mesajde Altceva » 21 Aug 2012, 19:58

@
Raduku scrie:
Acum am inteles multumesc mult. Mi se pare destul de ciudat pentru ca n-am mai vaz jocuri care trebuiesc cumparate ca sa poti juca. Eu jocul il am Beta Client dar imi trb serial code. Sa inteleg pe scurt ca nu mai am cum sa intru in posesia Beta Key-ului.
Sper ca jocul sa fie piratat pentru ca nu mi se pare drept fata de cei care nu-si permit sa-l cumpere:D.

:))))) esti foarte "tare" :P nu o sa fie nicodata piratat asta nu e wow :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: A om intrebare

Mesajde LorD_PSYCHO » 21 Aug 2012, 20:08

Raduku scrie:
Mi se pare destul de ciudat pentru ca n-am mai vaz jocuri care trebuiesc cumparate ca sa poti juca.


Serios ? Acum sincer, serios ??? Spune-mi te rog ca incerci sa ne trollezi si ca defapt esti un master troll undercover (desi dupa exprimare...ma indoiesc )

Uite ca sa vezi ca am bunavointa si desi m-am trezit cu fata la perna, o sa iti dau 2 sfaturi:

1. Poti sa participi la concursul de lansare si poate poti castiga jocul si atunci nu trebuie sa il mai piratezi.

2. Invata sa scrii corect propozitii si fraze utilizand corect semnele de punctuatie ale limbii romane, fara prescurtari de genu "cv". Crede-ma, iti va fi mult mai usor in viata !

Succesuri !
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: A om intrebare

Mesajde Khasar » 21 Aug 2012, 20:23

@Lord: lasa-l nene in pace. E odihnit omul.
Din cate stiu, GW1 a fost cam singurul MMO pentru care nu s-au creat servere private, asa cum au fost WoW, Linage2, Aion... etc, etc, etc. Si nu se va intampla nici cu GW2. Motivul? Simplu, nu are sens sa emulezi jocuri la care nu se plateste lunar ca sa poti juca. Asta una la mana, iar poate cel mai important aspect este IA-ul ("inteligenta artificiala" daca i se poate spune asa). Din experiante ca dev, admin etc. in cadrul jocului Aion(pe servere private), stiu ca ceea ce este controlat de joc in sine, este foarte greu de reprodus, de genul Battle Carrier din Aion condus de balaur(a aparut ceva la un moment dat, dar de abia prin 2.7 s-a reusit a se crea partial acest aspect al jocului). Imi pare rau ca te dezamagesc, dar cu mana pe inima iti spun ca acest joc nu va fi "piratat" asa cum spui tu.
Iar daca tu consideri ca este nedrept pentru cei care nu au bani sa-l cumpere, fata de cei care au muncit, au creat si au gandit, cum crezi ca este? Tu ti-ar placea sa lucrezi ca nebunul pe moca?
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: A om intrebare

Mesajde Postrof Blackwell » 23 Aug 2012, 00:23

Imi cer scuze pentru off-topic dar topic-ul asta made my day. :lol:
On - topic :
Raduku la intrebarile/intrebarea adresate/adresata de tine au fost date mai multe raspunsuri pe care le-ai luat la misto. Poate crezi ca esti pe un forum de trolling sau pur si simplu tu esti cel care s-a trezit cu fata la perna. Te-as ruga sa te abtii de la astfel de manifestari sau comentarii si sa fii mai agreabil si recunoscator celor ce incearca sa iti dea un raspuns la un topic scris cu limbaj de 'mirc".
Asa cum s-a mai mentionat Guild Wars 2 nu va fi piratat si e 100% corect(motivele le poti citi in posturile celorlalti forumisti).
Daca totusi nu ai posibilitati financiare si tii mortis sa joci acest joc poti participa la concursul de lansare sustinut de aceasta comunitate sau la oricare din celelalte concursuri sustinute de alte comunitati/site-uri de gaming, premiile fiind de obicei un joc(collectors sau standard/digital edition). Mult succes in continuare :!:
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: Am o intrebare

Mesajde Markus Clouser » 23 Aug 2012, 01:41

Cu posibilitatea de a-mi lua ban/warn/whatever,

Raduku scrie:
Mi se pare destul de ciudat pentru ca n-am mai vaz jocuri care trebuiesc cumparate ca sa poti juca.

LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL.

Hai să inchidem asta.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: A om intrebare

Mesajde Tudy » 23 Aug 2012, 08:44

@Raduku: Ai un warning. Îți recomand să citești regulamentul forumului cu mare atenție înainte să mai scrii vreun mesaj.

@Everyone else: În dreptul fiecărui mesaj aveți un buton de raportare. Nu e nevoie să ”contribuiți” la discuții inutile pe thread, moderatorii știu ce au de făcut dacă le atrageți atenția atunci când e încălcat regulamentul.

Thread închis.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori