Lucrezi si ai chef de GW2?

Discutăm de toate

Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 09:46

Dupa 2 ore de lucru de la 8:00 , ma apucat un dor de guild wars2 , si forumul e singurul lucru ce ma tine conectat de joc. Mai sunt persoane ca mine care ar vrea sa fie acasa sa joace in momentul asta:D?
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde lanaiba » 29 Aug 2012, 09:58

Avand in vedere ca nu am apucat sa joc decat vreo 2 ore ieri, tot asa din cauza muncii, DA si eu sunt in aceeasi situatie

P.S: mie mi se pare cam boreing jocu cand joci solo, doar o parere personala. Sper sa gasesc un grup de 4-5 insi sa facem pve si pvp
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 10:02

Pai e naspa rau sa joci solo, eu aveam un amic cu care jucam dar fiind mai liber ca mine sa dus in fata tare cu lvlul:-<. Oricum intru diseara si poate facem un party cei care sunt in jur de lvl 39, sa facem o harta ceva. E naspa sa ai job si sa ai amici care au timp sa joace:)), ti-e ciuda ca ei cresc mai repede si pe urma ramai singur:P.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde lanaiba » 29 Aug 2012, 10:27

Pai parca jocul asta avea treaba aia cu scale up and scale down, fix pentru treaba asta ca sa poti sa joci cu prietenii, sau ma insel ?

Eu ce sa mai zic ca sunt abia lvl 9 si cred ca majoritatea de pe aici sunt minim 30
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 10:32

Intradevar e scale down si scale up, dar nu prea are ce face cineva underlevel intro zona de level mai mare(scale upul nu prea e facut cum trebuie), iar persoana de lvl mare no sa vina in zonele de lvl mic unde esti tu pentru ca pur si simplu nu mia are nimic de explorat(vista,waypoint,heart..). Ceea ce face cam greu sa-i ceri cuiva de lvl mai mare sa vina unde esti tu.Eu nu credk scale up exista, parerea mea, dar nu stiu ce sa zic, poate n-am fost eu atent.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Valky » 29 Aug 2012, 11:29

Cand te afli intr-o zona de level diferit decat lvl. tau, uita-te jos in stanga barii de XP, vei vedea in stanga cifrei care indica lvl. tau real, o cifra de alta culoare care reprezinta lvl. la care se face scalarea precum si o sageata corespunzatoare scale-up / scale-down.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 11:54

Stiu ca arata asta in stanga jos , dar ceea ce vroiam sa zic despre scale up este ca nu ai sansa, daca esti in principiu cu 10 lvl mai mici decat mobul sa ii faci ceva(cel putin eu cu guardianul eram 37, imi luam 1 shot intro zona 45-46). Nu zic ca nu apare jos, scale downul e facut ok, dar la scale up eu nu simt ca e o diferenta sa pot face fata.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Fobicity » 29 Aug 2012, 12:02

Inteleg ce zici Sparks! Si eu sunt la munca momentan...pe forum. dar sooooon....sooon...i will have my way !
Avatar utilizator
Fobicity
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 16 Aug 2012, 09:37
Localitate: Larnaca

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 12:10

Sa speram ca nu o sa fie ca ieri, ajung de la munca, mananc, login ...anunta build, da restart, 3 hours of waiting at login:|
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Valky » 29 Aug 2012, 12:11

Daca ti-ar scala orice mob si la HP si la damage la acelasi lvl. cu jucatorul, s-ar duce toti direct la Zaitan si ar face toate dungeons "heroic-mode" de la lvl 1, mai ales ca acolo este cel mai bun loot, nu ? :lol:
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 12:15

Valky scrie:
Daca ti-ar scala orice mob si la HP si la damage la acelasi lvl. cu jucatorul, s-ar duce toti direct la Zaitan si ar face toate dungeons "heroic-mode" de la lvl 1, mai ales ca acolo este cel mai bun loot, nu ? :lol:
Aham deci tu tot ce zici este ca la scalare e ok pentru tine sa apara o sageata si esti happy? Nu ma refeream sa ma duc acolo la lvl 1 sa dau one shot la monstrii, si nu ma refeream numai la asta. Vorbeam despre faptul ca daca un amic ti-a luat-o inainte sa poti sa i te alaturi pe urma. Nu tuturor le place sa faca lvl 80 singuri ca tine:).
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Valky » 29 Aug 2012, 12:55

Sincer, sunt foarte surprins de raspunsul tau, poate un pic de documentare legata de mecanica scalarii in joc te-ar ajuta sa intelegi mai bine intentia producatorului si aplicarea ei efectiv la diferentele de lvl. Cred ca ai interpretat complet gresit comentariul meu, asta pe langa afirmatia hazardata pe care ai facut-o in final si care chiar nu-si avea locul si rostul in conversatie. Din acest motiv, imi pare rau ca incercarea mea de a clarifica o nelamurire exprimata de tine a fost nereusita.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 13:10

Nu ai clarificat nimic Valky pentru ca argumentul tau a fost doar o sageata si un level, iar pe urma o intrebare/glumita. M-am mai documentat si am citit http://huntersinsight.com/2012/04/04/scaling-up-taken-out-of-pve/ si http://wiki.guildwars2.com/wiki/Dynamic_level_adjustment. Ceea ce se intoarce la ce ziceam mai sus ca e practic inexistent(in pve), e ceea ce am simtit eu in joc. Cum am mai zis nu doream sa dau one shot sau altceva. Si din ce am vazut pe internet fara sa ma interesez mai tare de scaling, intelesesem ca merge both ways.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Ztepam » 29 Aug 2012, 13:18

Eu sunt lvl 37 si de abia am terminat toate orasele reprezentative fiecarei rase si toate zonele de 1-15... singura data cand m-am dus undeva de lvl apropiat de al meu a fost cand am facut Ascalonian Catacombs in story mode, dar in rest am stat numai in zone mai mici decat lvl-ul meu si nu s-a simtit deloc asta, am luat cam la fel exp exact ca si cum as fi fost in zone de lvl mare

Si Sparks.... vad ca nu stii foarte multe despre joc... inainte sa vorbesti aiurea mai bine informeaza-te!!!
In primul rand loot-ul nu se ia mai bun nicaieri oriunde te-ai duce... loot-ul se ia in functie de lvl-ul pe care il ai tu. Eu ca lvl mare daca omor in zona de lvl 5, eu iau iteme de lvl-ul meu mare, si viceversa.

Iar cat despre scalling, gasesti multe informatii pe wiki, nu-ti strica o lectura de cateva minute acolo!
Ultima oară modificat de Ztepam pe 29 Aug 2012, 13:23, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde stevecelrau » 29 Aug 2012, 13:19

DELETED.
Ultima oară modificat de stevecelrau pe 29 Aug 2012, 13:45, modificat de 2 ori în total.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 13:24

Multumesc ca ai repetat ce am zis eu cu scale up-ul, dar nu era nevoie. Dar acum repet ceea ce ai zis tu, nu raspunde doar ca sa te afli in treaba daca nu ai citit tot.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Googsy » 29 Aug 2012, 16:03

Mie-mi spui...

De bine de rau am reusit sa intru putin... dupa care m-a sunat fata ca intra si ea... deh.. Ce sa-i zic? Ca sunt la munca dar ma joc? Nah!

Lasa ca incepe ea scoala :D
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde nazby21 » 29 Aug 2012, 17:59

Googsy scrie:
Mie-mi spui...

De bine de rau am reusit sa intru putin... dupa care m-a sunat fata ca intra si ea... deh.. Ce sa-i zic? Ca sunt la munca dar ma joc? Nah!

Lasa ca incepe ea scoala :D


:)) aha deci de aia zic mereu parintii ca e bine sa mergi la scoala..ca sa poata ei juca GW 2 ^^
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde Life Snatcher » 30 Aug 2012, 09:16

Treaba e simpla si logica, nu inteleg de ce atata tam-tam :) au facut de asa natura incat tu ca lvl 10 sa nu te poti duce in zona de lvl 80 si sa farmezi la acelasi mod cum o faci in zona de 1-15. Ai hp-ul scalat la lvl 80 dar e ca si cum ai umbla in fundul gol pe langa niste mobi cu bazooka :) Cat despre scaling down, mi se pare foarte corect, un lvl 80 poata sa vina intr-o zona de 1-15 sa te ajute, ia xp, ia tot ce ii trebuie dar trebuie sa tinem cont de faptul ca el are gear de lvl 80, asta inseamna 1 shot kill la orice mob, ceea ce nu mi se pare ok :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Lucrezi si ai chef de GW2?

Mesajde higara » 30 Aug 2012, 09:31

Din nefericire s-a dus concediul iar in momentul asta simt o nevoie nebuna de gw2. Aseara am fost la mustata sa ajung la lvl30 sa-mi deblochez misfire wolf-ul, sper ca diseara sa fiu destul de ne-obosit ca sa am timp de el :)
higara
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Aug 2012, 22:53
Nume caracter: higara

Următorul

Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori