Hello!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Hello!

Mesajde Vex » 26 Iul 2011, 22:35

Buna seara si bine v-am gasit.

Daca tot e nou forumul, incep eu cu cateva detalii.

Gamer relativ inrait, nascut in Timisoara, 24 de ani, am terminat facultatea de constructii, momentan lucrez in germania ca si inginer proiectant.
Gaming history: Mu online, Lineage 2, Aion, Rift, sper ca urmeaza GW 2 pe lista asta, desi tot clanul meu de Aion a ales Tera.

In principiu nu postez mult,doar cand simt ca este ceva relevant de discutat.
Nu sunt adeptul flameurilor de nici un fel, sau a tiganismelor specific romanesti din acest motiv nu am ales niciodata guildurile romanesti.

Ma bucur si sper ca acest forum se va contura a fi unul de calitate cu informatii utile si bune.

O seara placuta
Vex
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 26 Iul 2011, 22:23
Nume caracter: Vex

Re: Hello

Mesajde Shob » 26 Iul 2011, 22:42

Salut si bine te-am gasit!
Ma bucur ca nu ai inceput postul cu "FIRST!" :lol:
In legatura cu clanul tau, poate reusesti sa-i convingi, be the "inside man" :) .
Vad ca ai zis ca joci Rift. Pe ce shard joci? Ce nume de caracter ai? Poate ne vedem candva :P.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Vex » 26 Iul 2011, 23:30

heh, am jucat OB + inca 2 luni, problema e ca nu mai tin minte exact, cred ca Cloudborne, clar pvp server. Doar ca s-a facut foarte plictisitor intr-un timp foarte scurt.
Aspectul principal care ma intereseaza la GW2 e pvp, wvwvw , anything related to pvp.
+ ca avand in vedere programul meu dubios cu lucrul, probabil voi alege o clasa care se descurca excelent solo.
Vex
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 26 Iul 2011, 22:23
Nume caracter: Vex

Re: Hello

Mesajde Tudy » 27 Iul 2011, 07:39

Welcome! :D

Toate clasele din GW2 ar trebui să se descurce excelent solo. ;)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Hello

Mesajde Classic » 29 Iul 2011, 18:21

Aloha si bine v-am regasit!
Nume: Silviu [Classic] / 35
Jocuri:GW, Aion, Rift, etc, doar ca sa nu ma plictisesc pana apare GW2
Romania - invat pustimea sa se "joace" [nu pe PC :)) ]
Sper sa apara cat mai repede sa mai stam la un "polonic" de vorba! :)
Classic
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 50
Membru din: 29 Iul 2011, 17:40
Nume caracter: Classic

Re: Hello

Mesajde Shob » 29 Iul 2011, 19:29

Classic scrie:
Aloha si bine v-am regasit!
Nume: Silviu [Classic] / 35
Jocuri:GW, Aion, Rift, etc, doar ca sa nu ma plictisesc pana apare GW2
Romania - invat pustimea sa se "joace" [nu pe PC :)) ]
Sper sa apara cat mai repede sa mai stam la un "polonic" de vorba! :)

Uiti de WoW! :p
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Classic » 29 Iul 2011, 19:47

Dap asa este am uita de el :lol: sory ;)
Classic
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 50
Membru din: 29 Iul 2011, 17:40
Nume caracter: Classic

Re: Hello

Mesajde Altceva » 30 Iul 2011, 00:27

Petru
27 ani
Bucuresi
Lucrez in alimentatie publica
Am jucat WOW 5 ani, a fost fffff frumos dar de la LK a inceput sa se imputa treaba, am tras de mine 1 luna sa nu ma las de joc dar din pacate cei de la blizz m-au facut sa pun PUNC. ( mai 2011 :(( )
Insurat, proaspat tatic.
Astept cu nerabdare GW2 primul meu caracter va fi sigur un charr war si dupa mai vedem. Bafta
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Hello

Mesajde Phlo » 30 Iul 2011, 01:32

Florin
21(aproape)... :roll:
Locuiesc in Timisoara de cateva luni...bla bla bla
Imi place foarte mult After Effects, si o sa vedeti imediat de ce vorbesc, am jucat, GOD knows how many games; poate chiar prea multe; sa enumar cateva: Lineage 2, WoW, Allods etc.
Ca o mica atenti de "Bine v-am gasit!" am facut acest video...


Sper ca nu deranjaza pe nimeni... si daca da, il pot da jos. :D
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Hello

Mesajde Altceva » 30 Iul 2011, 03:47

gz Phlo !!!
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Hello

Mesajde Tudy » 30 Iul 2011, 08:12

Phlo - nice job, și nu cred că derajează pe nimeni! ;)

Chiar dimpotrivă, e posibil să avem nevoie de un astfel de skillset în dezvoltarea site-ului. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Hello

Mesajde Tudy » 30 Iul 2011, 08:36

O să preiau și eu ștafeta... :ugeek:

Tudy (Tudor)
Consultant IT, geek, gamer (RPG, RTS, FPS, MMO), 27 ani
MMO history: Lineage, WoW, EvE, AoC, Aion, Rift și Guild Wars :D

Am câteva mii de ore de joc în GW și aștept GW2 cu mare interes, ca și toți cei prezenți aici... :lol:

De-a lungul timpului am avut parte cam de tot ce înseamnă ”telenovele” în ceea ce privește comunitățile românești din jocuri - orgolii rănite, rage-uri fără sens, discuții aprinse. Am fost și guild/alliance leader, am avut ocazia să văd ce înseamnă să conduci o comunitate. Iar cu ocazia aceasta am văzut că se poate și altfel decât cu certuri și discuții inutile.

Tocmai din acest motiv am decis ca împreună cu un grup de prieteni să punem încă de pe acum bazele unei comunități GW2 bazate pe cu totul alte valori față de ce am întâlnit până acum în majoritatea comunităților românești. GW2 va fi prin excelență un joc unde aspectul cooperativ va juca un rol central. De aceea, contează enorm de mult grupul de persoane cu care îți petreci timpul într-un astfel de joc. Mi-ar face mare plăcere ca acel grup să se formeze aici pe forum/site, încă înainte ca GW2 să fie lansat.

Am ajuns astfel și la motivul pentru care am dat drumul acestui site/forum (domeniile gw2.ro și guildwars2.ro le cumpărasem deja de mai bine de 3 ani - cam de când ArenaNet au anunțat GW2): ne dorim ca până la lansarea jocului să avem deja un nucleu bine conturat al unei viitoare comunități românești în GW2. Iar valorile acestei comunități vor fi definite aici pe forum, unde fiecare va avea un cuvânt de spus.

Mai multe despre mine pe tudy.tel
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Hello

Mesajde Shob » 30 Iul 2011, 20:40

Mno, presupun ca a venit si randul meu :D

Ma numesc Alex, dar majoritatea imi zic Scufi (de la primul caracter pe care l-am avut in gw, Scufitza Blonda, partenera de viata a lui Scufitza Verde), Shoby sau Shob. Am 22 de ani, sunt student si in acelasi timp lucrez ca Network Admin.
Ma consider un geek, un amateur DJ si nu in ultimul rand, un gamer :) ; imi place sa ma joc prin Adobe Photoshop, sa lucrez cu diverse limbaje de programare pt ca asta atrage femeile la pat (not)!
Primul joc de care m-am atins a fost Supaplex (if anyone remembers), si destul timp mai tarziu si primul MMO, WoW (atunci cand era Vanilla, patch 1.5 parca). A urmat Guild Wars imediat dupa lansare, stiu ca mi-a trebuit cam 5 luni sa ajung la lvl maxim, dar a fost epic! As mai putea mentiona si Rift + vreo cateva F2P. Pe langa MMOuri savurez si RPGuri, FPSuri, RTSuri.
Ma puteti gasi pe facebook, steam. De asemenea, pe partea cu DJingul, cateva mixuri le puteti gasi aici si aici.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Phlo » 30 Iul 2011, 22:46

Ty :)
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Hello

Mesajde Immer » 31 Iul 2011, 02:07

Salut.
Caracterul principal e Immer Noch Verliebt. Prin joc lumea imi zice Immer, si imi puteti zice la fel si aici ca sa nu fie cunfuzii.

Ocupatia: Student deocamdata, incep in august acuma ultimul an de Media Technology.

Jocuri MMO jucate pana acum in ordine: Guild Wars, Star Wars Galaxies, Star Trek Online, Maestia, World of Tanks.
Momentan joc sporadic World of Tanks si The Sims 3 in rest mai pierd vremea prin Guild Wars cand ma plictisesc de alea.
Ma mandresc cu faptul ca nu m-am atins de Guitar Hero, sau jocuri de alea sa dansezi in fata TV-ului.
N-am jucat WoW dar am avut o mica tangenta cu EVE Online, am jucat cam 1 saptamana dupa care mi-a pierit cheful cand am vazut ca skillurile se invata mult prea lent dupa parerea mea.

Jocuri normale jucate, prea multe ca sa le insir.

Pareri personale:
Move & Kinect mari prostii.
Filmele si jocurile 3D (nu ma refer la CGI) si televizoarele 3D alte prostii.

@Alex
La Supaplex, poti face sa mearga ca lumea pe Win 7?
Am luat DosBox ala ca sa mearga jocul cat de cat dar nu salveaza si nici sunet nu are.
Avatar utilizator
Immer
Gladium
 
Mesaje: 27
Membru din: 31 Iul 2011, 01:33
Nume caracter: Immer Noch Verliebt

Re: Hello

Mesajde Shob » 31 Iul 2011, 05:21

Immer, eu tot cu DosBox am facut sa mearga pe Win7, si nu am nici o problema :)
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Phlo » 31 Iul 2011, 17:06

"Supaplex!" OMFG, am crezut k am sa mor daca ma intorceam de la calc...genial pt vremea lui :P
Phlo
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 27 Iul 2011, 12:00
Localitate: Timis
Nume caracter: SickByNature

Re: Hello

Mesajde Asky » 03 Aug 2011, 15:51

Asky

Galamba Sergiu Alexandru gamer de 14 ani+ incepand cu NOX pe battle net furand conturi de DNT dialup crescand factura la telefon la nivele industriale avansand la cs, diablo2(battlenet), Muonline(facut si un server pt cateva luni MUTopia) Cs:s(jucat in liga, fost membru Myrmidoni), WoW (6 ani) Guildwars de la primu beta(pe vremea aia faceam lan party cu Orthias bagand amandoi cativa litri de cafea sa rezistam tot eventu ,, 2-3 zile fara somn)Eve online, inca mai intru din cand in cand sa vad ce mai face caracteru, dupa cum vedeti am o cariera de gaming ce merita un titlu de obsedat deabea acuma incep sa m-a trezesc
Ocupatie, pe moment is administratoru la o crescatorie de armasari in spania.http://s288.photobucket.com/albums/ll193/Xeridas/Ferma/

poti instala vmware sa emulezi orice sistem vrei. asa mai intru eu prin gothic din cand in cand
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Shob » 03 Aug 2011, 17:55

Asky scrie:
Cs:s(jucat in liga, fost membru Myrmidoni)

Stiu ca am batut odata Myrmidonii intr-o cupa (ce-i drept fara rewarduri, romaneasca)

Btw, La Multi Ani Phlo :D
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Vlad Nebunu » 05 Aug 2011, 00:31

Salutare popor!

Ma numesc Vlad am 21 de ani si sunt din Oradea dar locuiesc in Haga, student fiind. Joc GW din Ianuarie 2005 si am trecut prin o gramada de eventuri, guilde de romani incepand cu Dudele ( thks to Tudy ;) ).
Gamer sunt cam de cand aveam 5 ani am crescut practic cu compu in brate (si la bine si la greu!).Inafara de GW, experienta in jocurile online cam nula pentru ca nu m-a atras niciodata WOW, Eve dar cand am pus mana pe GW pot spune ca in momentul cand am intrat la meciurile de GVG , nu ma mai puteam opri.
Asteptarile mele de la acest forum sunt urmatoarele:
1.O comunicare cat mai buna intre Aliante, Guilde, Membri- pentru ca siteul nu va fi doar pentru 1 Alianta/ Guilda
2.Vreau sa vad dezbateri productive dar fara aberatii care sa duca la destramari de guilde
3.Ajutorare intre membrii
4.Sa vad un nucleu format de membrii dedicati inainte de aparitia oficiala a GW 2
5.Eventuri/In Game Hang-outs organizate in avans pe forum- pt ca banuiesc ca unii din noi nu pot in fiecare zi sa intre.

Nume char: Akasha Woodward
Ocupatie: Student- Hospitality Management
Fav game types: RPGs, FPS, MMO, RTS
Facebook: Vlad Talpos
Vlad Nebunu
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 04 Aug 2011, 20:52
Localitate: The Hague
Nume caracter: Akasha Woodward

Următorul

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori