Guild Wars 2 after launch

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Guild Wars 2 after launch

Mesajde Tze » 27 Apr 2012, 11:51

@ LorD_PSYCHO: Nu iei în considerare câteva lucruri:
1. Compari prețul la lansare a unui expansion cu prețul mult redus al jocului inițial. Ar trebui să compari prețurile la lansare atât pentru original cât și pentru expansion pentru a fi cât de cât echitabil.
2. WoW a fost lansat în 2004 iar expansionurile în ianuarie 2007, noiembrie 2008 și decembrie 2010, urmând ca Mists of Pandaria să apară undeva prin 2012 (Q3-Q4). Diferențele de timp între acestea au fost mult mai mari decât între expansionurile din GW1 pentru că ei le lanseaza în momentul în care un anumit procentaj din jucători fac tot conținutul, scopul lor final fiind de a le oferi noi challenge-uri playerilor exact atunci când au terminat tot ce era de terminat pentru a...
3. plăti acel subscription. WoW are un cu totul alt sistem de plată față de GW2, unul care încurajează grinding-ul => mai mult timp petrecut în joc => mai multe luni de subscription plătite. E un cerc vicios pe care GW2 nu îl încurajează.
4. ActiBlizzard. Nuff said.
Astea sunt doar 4 din motive, primele care mi-au venit în minte pentru care nu trebuie comparat prețul unui expansion set WoW cu unul Guild Wars.

Nu cred că expansionurile vor veni o dată la 6 luni, ci mai probabil la 9 luni - 1 an. 6 luni pare o durată de development mult prea mică pentru a face un produs de calitatea pe care vrea ArenaNet să o impună seriei Guild Wars.
De asemenea, nu cred că vor avea prețuri mai mari ca originalul. Cred că vor avea cel mult același preț, dar înclin să cred că se vor învârti pe la 45 Euro.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori