GW 2 release date

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

GW 2 release date

Chestionarul s-a închis pe data de 29 Iul 2011, 14:52

Q1 2012
1
1%
Q2 2012
14
15%
Q3 2012
62
65%
Q4 2012
19
20%
 
Voturi totale : 96

Re: GW 2 release date

Mesajde Tudy » 16 Mai 2012, 16:03

Alte speculații legate de data lansării: http://www.gamespot.com/news/guild-wars ... rt-6376809
Citat:
Guild Wars 2 could open its doors on June 28. That's according to promotional material for ArenaNet's upcoming massively multiplayer online role-playing game obtained by Kotaku.

The poster for Guild Wars 2 was reportedly seen at electronics retailer Fry's in Texas. Fry's isn't the only retailer that believes the long-awaited title will arrive in June. GameStop's product listing for Guild Wars 2 indicates the title will ship on June 26.

ArenaNet addressed the speculation today on Twitter, writing, "As always, we have not announced a launch date to anyone. Any launch date you see that isn't directly from us is pure speculation."

PS: @Larry 2F - ești offtopic. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: GW 2 release date

Mesajde stevecelrau » 16 Mai 2012, 17:58

Sper sa nu-l scoata pe 28, sa-l mai intarzie.... ca nu am pe ce sa-l joc :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: GW 2 release date

Mesajde Altceva » 16 Mai 2012, 18:48

stevecelrau scrie:
Sper sa nu-l scoata pe 28, sa-l mai intarzie.... ca nu am pe ce sa-l joc :D

Sper ca glumesti :D sa iasa si maine sunt alti care pot sa joace, nici eu nu asputea sa il joc maine dar m-as baga in medical pt el :P, u ai face un imprumut ceva :)
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: GW 2 release date

Mesajde B3aT » 16 Mai 2012, 19:52

pe 28 iunie cred ca va fi ultimul BWE ...si apoi lansarea cand o fi gata :)
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: GW 2 release date

Mesajde Sylviu » 16 Mai 2012, 20:09

Speculatii, asta s-a anuntat astazi pe twitter:

"@gamersassn We've not announced a launch date to anyone, including retailers. Anything that's not directly from us is pure speculation. ~RB2"

Sursa: https://twitter.com/#!/GuildWars2/status/202521299493453825
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: GW 2 release date

Mesajde Tudy » 16 Mai 2012, 20:27

@Sylviu: Informația era prezentă și în articolul menționat, am inclus asta în citatul pus aici pe forum:
Citat:
ArenaNet addressed the speculation today on Twitter, writing, "As always, we have not announced a launch date to anyone. Any launch date you see that isn't directly from us is pure speculation."
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: GW 2 release date

Mesajde Life Snatcher » 18 Mai 2012, 14:38

Deja aceste speculatii nu mai au farmec, hai sa facem lucrurile mai interesante. Pun la bataie 1-2 iteme purple ( le dau in momentul in care le am ) ca se lanseaza in iunie-iulie. Care are placerea sa-mi raspunda la provocare sa-si lase oferta sau putem sa facem un topic separat pt asa ceva :)

So, anyone ... game on ? :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: GW 2 release date

Mesajde RandomGuy » 18 Mai 2012, 15:19

Cresc miza cu 5 iteme verzi si unul rosul[cand le am ofc] ca va aparea in august-septembrie.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: GW 2 release date

Mesajde Life Snatcher » 18 Mai 2012, 15:39

RandomGuy scrie:
Cresc miza cu 5 iteme verzi si unul rosul[cand le am ofc] ca va aparea in august-septembrie.


Alea verzi sunt BS :) Le iei pe karma de la npc-ii cu inimoara si din cate am observat au o rata de drop destul de mare :) Ramane de vazut oricum, eu zic sa facem un alt topic separat, sa fixam anumite date, cu o marja de 5 zile maxim, altfel nu are farmec.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: GW 2 release date

Mesajde RandomGuy » 18 Mai 2012, 16:12

Nu poti da la trade lucrurile care le iei cu karma
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: GW 2 release date

Mesajde Sylviu » 18 Mai 2012, 21:52

Tudy scrie:
@Sylviu: Informația era prezentă și în articolul menționat, am inclus asta în citatul pus aici pe forum:
Citat:
ArenaNet addressed the speculation today on Twitter, writing, "As always, we have not announced a launch date to anyone. Any launch date you see that isn't directly from us is pure speculation."

Imi cer scuze nu am observat!!
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: GW 2 release date

Mesajde RandomGuy » 24 Mai 2012, 20:38

http://www.webpronews.com/guild-wars-2- ... op-2012-05 Nu sunt informatii atat de utile dar "meh, better then nothing"
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: GW 2 release date

Mesajde Sylviu » 24 Mai 2012, 22:33

Am intrat pe contul GW2 si s-a activat clientul pentru download, asta vrea sa insemne ca nu mai este mult pana la lansare?
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: GW 2 release date

Mesajde Tudy » 24 Mai 2012, 22:46

Cred că e tot clientul de beta.

Vom afla cât e până la lansare doar când anunță ArenaNet oficial data lansării. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: GW 2 release date

Mesajde McLane » 26 Mai 2012, 11:32

daca nu apare pana laq sfarsitul lunii viitoare atunci nu cred ca o sa ii dea drumul pana in toamna ..
Imagine
McLane
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Apr 2012, 20:48
Localitate: Oradea
Nume caracter: McLane , Naesse

Re: GW 2 release date

Mesajde roliii » 26 Mai 2012, 22:08

McLane scrie:
daca nu apare pana laq sfarsitul lunii viitoare atunci nu cred ca o sa ii dea drumul pana in toamna ..

Why not? De ce nu ar putea aparea in iulie?
roliii
Gladium
 
Mesaje: 34
Membru din: 14 Mai 2012, 10:23
Nume caracter: Orcher

Re: GW 2 release date

Mesajde swatforce » 27 Mai 2012, 03:21

Nici nu ma mai gandesc cand va fi lansat jocul si asa va sfatuiesc si pe voi sa faceti. Mi-am luat gandul si de la BWE, deoarece consider ca am lucruri mai utile de facut decat sa ma tot interesez cand va fi urmatorul BWE,( sa-mi tot aman iesirile cu prietenii) sau cand va fi lansat jocul in sine.Am observat ca A-Net incepe sa-si cam incalce propriile afirmatii si asta nu ma prea incanta.(ma refer la faptul ca ne-au transmis sus si tare ca vor face cel putin un bwe / luna= not, sper sa nu-si faca obisnuinta din amagirea oamenilor care asteapta cu sufletul la gura acest joc.
Trebuie sa avem rabdare si multa multa sanatate.
Ce le mai place sa faca lumea curioasa. SA te atraga cat mai mult. Sper sa nu se insele cu privire la multiplele laude ce le-au adus produsului lor, referitor la reinventarea modului de a juca mmorpg-uri. Peace!
Avatar utilizator
swatforce
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 21 Feb 2012, 23:36
Nume caracter: FlameOfUdunKills

Re: GW 2 release date

Mesajde Sylviu » 27 Mai 2012, 09:32

swatforce scrie:
Nici nu ma mai gandesc cand va fi lansat jocul si asa va sfatuiesc si pe voi sa faceti. Mi-am luat gandul si de la BWE, deoarece consider ca am lucruri mai utile de facut decat sa ma tot interesez cand va fi urmatorul BWE,( sa-mi tot aman iesirile cu prietenii) sau cand va fi lansat jocul in sine.Am observat ca A-Net incepe sa-si cam incalce propriile afirmatii si asta nu ma prea incanta.(ma refer la faptul ca ne-au transmis sus si tare ca vor face cel putin un bwe / luna= not, sper sa nu-si faca obisnuinta din amagirea oamenilor care asteapta cu sufletul la gura acest joc.
Trebuie sa avem rabdare si multa multa sanatate.
Ce le mai place sa faca lumea curioasa. SA te atraga cat mai mult. Sper sa nu se insele cu privire la multiplele laude ce le-au adus produsului lor, referitor la reinventarea modului de a juca mmorpg-uri. Peace!


Dezamagit sunt si eu, cred ca m-am grabit cumparand jocul inainte de a fi anuntata ziua lansarii cu speranta ca macar odata pe luna va fi un BWE, dar din pacate nu s-a anuntat macar urmatorul BWE sau un open beta, ce sa mai vorbim de lansare.
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: GW 2 release date

Mesajde RandomGuy » 27 Mai 2012, 10:02

Nu aveți nici un motiv sa fiți dezamagiți deoarece au spus că speră să facă un beta test pe lună.Această afirmație a fost făcută înainte de BWE 1 și nu după, nu se așteptau la atâtea sugestii și "probleme". Toți dar toți vrem un produs finit si ceva nou în urmatorul BWE că dacă nu este, înseamnă că este terminat produsul. Procesul de balance, tweaks, implementare la Arena.Net este unul lung, complicat si foarte bun (o să caut pe forum link-urile de la filmulețele în care își explicau procesul sau dacă le are Tudy la îndemână să le posteze). Anunțul pentru urmatorul BWE va fi prima oara pe Twitter ( ca să nu dați follow la 10 persoane de la Arena.Net vă dau twitter-ul de la Gw2.ro https://twitter.com/#!/guildwars2ro ), când apare în secunda 2 va fi re-twitted by gw2.ro. Ah și în ultimul rând pentru persoanele cu un coeficient IQ scăzut jocul nu se va ridica la așteptarile lor din cauza hype-ului creat.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: GW 2 release date

Mesajde Larry 2F » 27 Mai 2012, 14:55

swatforce scrie:
sa-mi tot aman iesirile cu prietenii

LOL e tot ce pot sa zic.
Cat pentru cei care cred ca li se cuvine un BWE in fiecare luna, pot spune doar schimbati-va ochelarii si cititi mai atent comunicatele ArenaNet ca nu vi s-a promis nimic ce n-ati primit.
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori