Guild Wars 2 - BWE 3

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Cronos » 22 Iul 2012, 19:10

Se pare ca ultima lor optimizare a pus multa lume in pozitii diferite. Sincer sa fiu nici eu nu stiu ce sa mai cred, am redus drastic din setari, 1280, subsample, none si low, si merge identic ca pe setarile de medium, cu mici diferente.Asta ca sa nu mai zic ca in WvW e de-a dreptul infect. Mie aici imi miroase a optimizare lenesa, nu am pretentii la ce laptop detin, dar atunci cand rulez decent alte jocuri si ajung la chestia aia epileptica numita WvW, sunt putin intrigat ca sa spun asa :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Christy » 22 Iul 2012, 20:38

Datorita acestui forum , m-am decis sa imi precomand GW2 ca sa pot juca si eu alaturi de comunitatea de romani din 25 august . Acum ca sa terminat ultimul beta trebuie sa asteptam inca putin si ii dam drumu la leveling . O singura intrebare am daca se poate , pe ce server anume se vor juca majoritatea romanilor de aici ? Tot ring of fire ? Sau se alege altul la official release ? Daca tot a fost infiintata o mica comunitate aici ar fi mare pacat sa nu putem sa ne unim mai multi sub un singur server .
Imagine

Procesor Intel Core i7 2600K 3.40GHz box
Placa video Sapphire Radeon HD6970 2GB DDR5 256-bit Dual Fan Oc Edition
Memorie Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel
Christy
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Iul 2012, 16:57

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde shaggy140 » 22 Iul 2012, 20:57

Salutare si bine ai venit!
Se va hotari dupa ce se va anunta lista oficiala de servere la deschidere.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Ztepam » 22 Iul 2012, 21:09

Readuc aminte la multa lume.... acesta este un BETA... totul este pentru a imbunatati jocul, nu poti sa spui ca numi place cutare pentru ca merge nu stiu cum, pur si simplu poti trimite un feedback si daca mai multa lume trimite acelasi lucru.. cu siguranta este o neregula iar ei o vor rezolva.

Eu sincer am vazut foarte multe imbunatatiri in acest beta si imi merge impecabil, mai putin WvWvW unde au anuntat dinainte ca au "ingramadit" ca sa zic asa serverele din adins, de aia le-a redus numarul serverelor la jumatate pt ca acestea ramase sa se umple. Chiar si asa merge destul de bine pentru.... si repet... un BETA.

Cu siguranta eu zic ca va mai fi un stress test pana la lansare, iar dupa aceea ii putem critica pe cei de la ArenaNet.... dar pana la critici haideti sa fim de ajutor pentru ei si sa le trimitem orice feedback si orice ideea si orice neregula o observam, pentru ca pana la urma asta e scopul unui BETA!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde shaggy140 » 22 Iul 2012, 22:01

Cred ca ce voi avea de criticat voi critica la aproximativ 1 luna de la lanasare, dupa ce se stabilizeaza oamenii pe servere...
Pentru mine acest BWE este cel mai ... cum sa ii zic ... cel mai putin performant in comparatie cu primele. Freez-uri, lag in WvW (e prima data cand patesc asta), cam greu cu accesul in spvp (nu prea au mers serverele cum trebuie probabil), DAR: overall, pentru beta sunt multumit!
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Cronos » 22 Iul 2012, 22:24

Sa puna naibii un buton de "-" la trait points ca devine enervant sa dai reset la tot doar pentru ca vrei sa muti 5 puncte.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Ztepam » 22 Iul 2012, 22:48

Asta ar fi ultima problema cu traitsurile... oricum nu stiu daca vor mentine asa sa faci oricand reset pe gratis.. probabil va fi o taxa.. desi cumperi cartile alea!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Cronos » 23 Iul 2012, 00:47

Nu, eu ma refer la PvP :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde wisdome » 23 Iul 2012, 03:43

vreau sa multumesc acestei comunitati,am avut sansa datorita voua sa joc in bw3,grafica superba,dynamic events foarte interesante,cu siguranta este un joc care merita,minusuri:pvp cam haotic parerea mea,pve content in opinia mea va fi mai slab ca la wow,nu vreau sa.mi sara lumea-n cap!da am jucat wow 5 ani si consider ca va ramane cel mai bun mmo,guild wars 2 va fi foarte reusit si distractiv cel mai bun mmo grafic artwork etc.pe mine nu m.a convins sa il cumpar si cu ocazia asta vreau sa imi i.au la revedere de la aceasta comunitate,sa va urez mult noroc succes si distractie in gw2,nu o sa ma reintorc nici la world of warcraft deci probabil pt mine mmo games sunt gata!multa bafta si distractie placuta in acest joc care nu va dezamagii cu siguranta playerii de guild wars 1si multi altii!
wisdome
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 11 Apr 2012, 18:59

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Ztepam » 23 Iul 2012, 03:55

Multumim mult pentru parerea ta! Ai avut ocazia sa-l joci si sa-ti faci o opinie, noi o respectam iar eu personal nu incerc sa te conving cu nimic... ai vazut si singur, totul e o chestie de gust aici.

Cu timpul poatea in cativa ani sau mai devreme o sa ne vedem in joc. Numai bine!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde shaggy140 » 23 Iul 2012, 10:06

Tocmai s-a terminat ultimul BWE! Ce parere aveti de final event? Mie mi s-a parut destul de distractiv, altora li s-a parut aiurea, pareri impartite pe chat! Doar dragoni de fiecare data...nu prea mergea cred! :P
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde nebunelux » 23 Iul 2012, 14:49

Eu am avut ocazia sa joc pentru prima data GW2. Parerea mea?
Grafica superba, orase uriase, parca prind viata, PvE inovator - parca nu e asa de plictisitor ca in toate celelalte MMO-uri.
Weapon based skills - foarte faina ideea. Sunt atatea lucruri noi si interesante ca nu le pot enumera pe toate.

Probleme au fost cu system req. Credeam ca mi-am luat mid-high end PC, si am avut surpriza sa joc pe min / medium settings. Mai agata din cand in cand dar overall a rulat bine.

Am avut ocazia sa testez vreo 5 profesii/rase, toate fiind unice, fapt ce mi-a placut.

Dupa parerea mea daca iti plac MMO-urile si te-ai saturat de celalalte MMO (care sunt identice) si vrei ceva nou si refreshing, this is it!
It's a must play! or at least must try.

Bineinteles ca si aici ca la orice joc sunt lucruri de criticat dar neavand o experienta prea bogata cu jocul asta eu mai astept sa treaca cateva luni pana imi fac o parere mai avizata.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Batracomiomachia » 23 Iul 2012, 16:59

wisdome scrie:
vreau sa multumesc acestei comunitati,am avut sansa datorita voua sa joc in bw3,grafica superba,dynamic events foarte interesante,cu siguranta este un joc care merita,minusuri:pvp cam haotic parerea mea,pve content in opinia mea va fi mai slab ca la wow,nu vreau sa.mi sara lumea-n cap!da am jucat wow 5 ani si consider ca va ramane cel mai bun mmo,guild wars 2 va fi foarte reusit si distractiv cel mai bun mmo grafic artwork etc.pe mine nu m.a convins sa il cumpar si cu ocazia asta vreau sa imi i.au la revedere de la aceasta comunitate,sa va urez mult noroc succes si distractie in gw2,nu o sa ma reintorc nici la world of warcraft deci probabil pt mine mmo games sunt gata!multa bafta si distractie placuta in acest joc care nu va dezamagii cu siguranta playerii de guild wars 1si multi altii!

si eu sunt de aceeasi parere , practic pvp-ul e varza din foarte multe motive,dar din pacate eu deja lam cumparat de 3 luni (varianta de 75 euro :cry: )
Avatar utilizator
Batracomiomachia
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 20 Iun 2012, 00:40

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Life Snatcher » 23 Iul 2012, 17:06

nebunelux scrie:

Am avut ocazia sa testez vreo 5 profesii/rase, toate fiind unice, fapt ce mi-a placut.



Ma indoiesc ca le-ai "testat", probabil doar le-ai vazut, in 3 zile nu cred ca ai avut timp sa te bucuri de cele 5 rase/profesii in adevaratul sens al cuvantului, oricum, ne bucuram ca esti alaturi de noi:)

On-topic: Total dezamagit de Sylvari ca ranger, cu toate ca sunt nature based ma asteptam sa pot sa-mi fac un Sylvari mai musculos care sa se impuna intre "copaci", toti aduc mai mult cu o craca :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Batracomiomachia » 23 Iul 2012, 17:11

Ztepam scrie:
Multumim mult pentru parerea ta! Ai avut ocazia sa-l joci si sa-ti faci o opinie, noi o respectam iar eu personal nu incerc sa te conving cu nimic... ai vazut si singur, totul e o chestie de gust aici.

Cu timpul poatea in cativa ani sau mai devreme o sa ne vedem in joc. Numai bine!

nu prea cred ca o sa dureze "cativa ani"jocul asta.
in aprox.10 ore am facut rank 10 in pvp si tot ce gasesti in "gold chest" sunt arme sau armuri cu aceleasi bonusuri,deci nu prea vad la ce sa ma omor in pvp sa fac rank.
in pve e distractiv dar pana la lvl 80 ca dupa aia nu cred ca mai intra nimeni pe pve
ca si battlefield 3 lam cumparat doar pentru a juca online,pe single player am jucat cred ca 10 min.
Avatar utilizator
Batracomiomachia
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 20 Iun 2012, 00:40

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Life Snatcher » 23 Iul 2012, 17:29

Batracomiomachia scrie:
Ztepam scrie:
Multumim mult pentru parerea ta! Ai avut ocazia sa-l joci si sa-ti faci o opinie, noi o respectam iar eu personal nu incerc sa te conving cu nimic... ai vazut si singur, totul e o chestie de gust aici.

Cu timpul poatea in cativa ani sau mai devreme o sa ne vedem in joc. Numai bine!

nu prea cred ca o sa dureze "cativa ani"jocul asta.
in aprox.10 ore am facut rank 10 in pvp si tot ce gasesti in "gold chest" sunt arme sau armuri cu aceleasi bonusuri,deci nu prea vad la ce sa ma omor in pvp sa fac rank.
in pve e distractiv dar pana la lvl 80 ca dupa aia nu cred ca mai intra nimeni pe pve
ca si battlefield 3 lam cumparat doar pentru a juca online,pe single player am jucat cred ca 10 min.


Daca te asteptai sa devi un mic Batman dupa acel rank imi pare rau sa te dezamagesc, itemele respective sunt pentru fashion, statusurile din PvP nu or sa fie schimbate cu absolut nimic.
Si da, pve-ul e "boring", ca in toate mmo-urile trebuie sa omori 3 mobi acolo, 10 in partea cealalta, sa aduni 10 pietre si cam atat. Sper sa ai sansa sa testezi PvE-ul alaturi de un guild. Sa faci un jumping puzzle, sa bati campioni, sa partipici la tot felul event-uri alaturi de 10-20 de persoane cu, care vorbesti in acelasi timp, e total diferit de ceea ce spui tu, dar fiecare cu parerea lui...
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde LorD_PSYCHO » 23 Iul 2012, 17:41

Batracomiomachia scrie:
Ztepam scrie:
Multumim mult pentru parerea ta! Ai avut ocazia sa-l joci si sa-ti faci o opinie, noi o respectam iar eu personal nu incerc sa te conving cu nimic... ai vazut si singur, totul e o chestie de gust aici.

Cu timpul poatea in cativa ani sau mai devreme o sa ne vedem in joc. Numai bine!

nu prea cred ca o sa dureze "cativa ani"jocul asta.
in aprox.10 ore am facut rank 10 in pvp si tot ce gasesti in "gold chest" sunt arme sau armuri cu aceleasi bonusuri,deci nu prea vad la ce sa ma omor in pvp sa fac rank.
in pve e distractiv dar pana la lvl 80 ca dupa aia nu cred ca mai intra nimeni pe pve
ca si battlefield 3 lam cumparat doar pentru a juca online,pe single player am jucat cred ca 10 min.


Rank 10 e foarte usor de facut... daca ai fi umblat putin prin Heart of the Mists ai fi vazut ca sunt vendori de rank 60+ ... acolo e mai complicat. Credeai ca daca faci mai mult pvp iei itemuri mai bune?? Inseamna ca nu te-ai interesat destul inainte. PVP-ul aici e doar skill based, nu Item Based... toti au aceleasi itemuri difera doar abilitatea jucatorului, nu ca in WoW unde de obicei cel cu mai mult Resilience 95% din cazuri castiga meciul. De ce sa nu mai intre nimeni dupa lvl 80 in pve, care e motivatia ta? La lvl 80 poti sa vii in starting area de la o alta rasa si sa faci questurile. Esti scalat la nivelul zonei deci nu vei fi imba printre mobii de acolo, deci va fi la fel de challenging.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Batracomiomachia » 23 Iul 2012, 17:45

Benihime scrie:
Batracomiomachia scrie:
Ztepam scrie:
Multumim mult pentru parerea ta! Ai avut ocazia sa-l joci si sa-ti faci o opinie, noi o respectam iar eu personal nu incerc sa te conving cu nimic... ai vazut si singur, totul e o chestie de gust aici.

Cu timpul poatea in cativa ani sau mai devreme o sa ne vedem in joc. Numai bine!

nu prea cred ca o sa dureze "cativa ani"jocul asta.
in aprox.10 ore am facut rank 10 in pvp si tot ce gasesti in "gold chest" sunt arme sau armuri cu aceleasi bonusuri,deci nu prea vad la ce sa ma omor in pvp sa fac rank.
in pve e distractiv dar pana la lvl 80 ca dupa aia nu cred ca mai intra nimeni pe pve
ca si battlefield 3 lam cumparat doar pentru a juca online,pe single player am jucat cred ca 10 min.


Daca te asteptai sa devi un mic Batman dupa acel rank imi pare rau sa te dezamagesc, itemele respective sunt pentru fashion, statusurile din PvP nu or sa fie schimbate cu absolut nimic.
Si da, pve-ul e "boring", ca in toate mmo-urile trebuie sa omori 3 mobi acolo, 10 in partea cealalta, sa aduni 10 pietre si cam atat. Sper sa ai sansa sa testezi PvE-ul alaturi de un guild. Sa faci un jumping puzzle, sa bati campioni, sa partipici la tot felul event-uri alaturi de 10-20 de persoane cu, care vorbesti in acelasi timp, e total diferit de ceea ce spui tu, dar fiecare cu parerea lui...

tu personal nu mai dezamagit cu nimic :lol: ,am zis ca pve o sa fie boring dupa lvl 80 pana acolo o sa fie distractiv cred...
Avatar utilizator
Batracomiomachia
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 20 Iun 2012, 00:40

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Spark » 23 Iul 2012, 18:06

Toata lumea se plange dupa acest BWE,sa fim seriosi pana la urma este in stadiul beta,spunetimi un joc care in stadiul beta va multumit pe deplin toate asteptarile de la el.In legatura cu PvE , nu cred a facut cineva in aceste beta-uri nici macar un sfert din questuri,dynamic events si celelalte ca sa spuna ca nu ii place.Nu cred ca la WoW va prins direct PvEu la inceput este teribil de plictistor si la wow...
Multi deja se gandesc ca nu o sa aiba ce sa faca la lvl 80...serios acum ai destule posibilitati:legendary weapons,achiviments,WvWvW,PvP,dungeons,inceperea unei rase noi,pana la urma poti juca de 5 ori si mereu total diferit de ce ai jucat.
Si reamintesc,este BETA mai este timp ca unele mici probleme sa se rezolve,pentru ca intradevar sunt probleme dar nu sunt probleme de rang catrastofal care sa te faca sa nu joci jocul.Lumea se astepta de la ANet sa ofere un beta fara buguri,ca si cum ar juca jocul oficial,pai chiar asta este motivul unui beta,ca jucatorii sa raporteze unele probleme si acestea sa fie rezolvate.Eu am cumparat jocul inainte sa il joc si sincer nu am fost dezamagit.Trebuie sa asteptam lansarea oficiala si apoi sa fim dezamagiti.
Si pana la urma nu inteleg comparatia asta intre WoW si gw2....WOW este de atatia ani si tot mai are si el buguri,nu poti compara un joc beta cu un joc cu o vasta vechime si destule expansiuni!
Ultima oară modificat de Spark pe 23 Iul 2012, 18:14, modificat 1 dată în total.
Spark
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Iul 2012, 17:16

Re: Guild Wars 2 - BWE 3

Mesajde Ronah » 23 Iul 2012, 18:08

Batracomiomachia scrie:
si eu sunt de aceeasi parere , practic pvp-ul e varza din foarte multe motive,dar din pacate eu deja lam cumparat de 3 luni (varianta de 75 euro :cry: )


Nu am jucat pvp decat vreo ora si nu cred ca este "varza" ci doar ai nevoie de ceva timp de adaptare.... tine cont ca eu nu sunt fan PvP. Am jucat PvP in GW1 "de nevoie" pentru titluri si nu mi-a displacut de loc.
Orcum, cred ca sunt doritori pe acest forum, dintre cei noi care ar putea sa cumpere jocul de la tine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 14 vizitatori