The history of your nickname

Discutăm de toate

Re: The history of your nickname

Mesajde Ztepam » 23 Aug 2012, 17:13

Ztepam scrie:
De cand eram in clasa I eram cat ghiozdanul de "mare" :D de aia mi se spunea Muppets(ca papusile alea mici) oricum eu aveam nick-ul scris in diferite jocuri Mapetz. Fiind la liceul sportiv inca de pe atunci pana in clasa a VI-a ma dezvoltasem mult, dar nick-ul tot ala a ramas:|. Uite asa au trecut anii si am 20+ acum, nu prea mai merge Mapetz deci e Mapetz scris invers so... Ztepam


In primul rand vreau sa explic ca mi-am dat singur quote pentru a avea un punct de plecare la ce am sa zic:

Datorita faptului ca fac parte din ghilda Legio Gemina (doar ca recrut deocamdata) m-am decis sa-mi pun si numele caracterelor cu ceva specific latin.
Plecand de la numele nickname-ul meu (Ztepam) voi avea la fiecare caracter ca 1st name Ztepamus, dupa care urmeaza cea mai apropiata forma in latina a numelui fiecarei profesii, so... here we go:

:arrow: Ztepamus Cunicularius ----------------------------> Engineer (main character)
:arrow: Ztepamus Saccularius ----------------------------> Thief
:arrow: Ztepamus Praestigiae / Ztepamus Illusio Dominus ---> Mesmer (nu stiu daca merge cel de-al doilea avand atat de multe caractere)
:arrow: Ztepamus Magus ---------------------------------> Elementalist
:arrow: Ztepamus Mortuorum Evocatoris ------------------> Necromancer(si asta cred ca e prea lung :( )
:arrow: Ztepamus Arquitenens ----------------------------> Ranger (defapt arquitenens inseamna archer, pentru ranger n-am gasit)
:arrow: Ztepamus Curatrix --------------------------------> Guardian
:arrow: Ztepamus Bellator --------------------------------> Warrior
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: The history of your nickname

Mesajde nazby21 » 23 Aug 2012, 20:02

nazby--pai cand aveam 8 ani si am jucat pt prima data CS ( epic fail xD) cineva mi a zis sa imi schimb numele de Player1 asa ca am inchis ochi si am tastat 5 litere la intamplare...(pe atunci nu stiam pe unde se afla literele pe tastatura si imi lua 5 min sa scriu o prop) si asa a aparut Nazby ^^ iar 21...numarul meu norocos ^^
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Anterior

Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori