General FAQs inainte de lansare

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde Ronah » 17 Aug 2012, 20:13

Eu nu vad nici o problema in a vedea in world chat orice diverse limbi. Oricum, cine vrea sa iti raspunda la intrebari, iti raspunde.
Pesonal an vorbit de cateva ori in romaneste pe world chat si nu mi-a raspuns nimeni. Am scris apoi in germana cateva vorbe si nu mi-a raspuns nimeni. Am scris in engleza si abia abia mi-a raspuns cineva.
Apoi au inceput sa vorbeasca vreo doi-trei in daneza. Dupa cateva fraze s-au oprit si din nou liniste totala.
Mentionez ca am fost pe RoF in human starting zone la BWE1 si BWE2. La BWE3 am schimbat serverul cu unul din US si acolo lumea nu mai inceta sa vorbeasca despre orice, evident in engleza.

Experinte cu World Chat in ruseste am in APB, dar nu ma deranjeaza deloc, De fiecare data cand am intrebat in engleza ceva despre joc, mi s-a raspuns tot in engleza prompt si la obiect.
Tot acolo am vazut si cativa romani vorbind in World chat in romaneste si nu ii baga numeni in seama de ce vorbesc ei si altii nu inteleg.

Concluzia mea este ca nu trebuie sa va faceti probleme cu world chat-ul. GW2 va avea milioane de jucatori impartiti pe ~30 de servere. Nu guildurile de pe internet fac majoritatea jucatorilor ci cei care nu au nici o legatura cu vreun guild. Sa nu credeti ca toata lumea urmareste GW2Guilds sau mai stiu eu ce site-uri ale comunitatiilor. Nu. Multi habar nu au de aceste site-uri si nici nu ii intereseaza pentru ca isi aleg serverul dupa nume si nu dupa alte criterii.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde lanaiba » 17 Aug 2012, 20:14

O intrebare: serverele sunt toate in aceeasi locatie ? adica difera pingul sau e acelasi peste tot ? eu zic ca asta ar trebui sa fie prima noastra grija, unde este pingul cel mai mic sa putem juca lagless daca pot sa zic asa.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde Ronah » 17 Aug 2012, 20:16

lanaiba scrie:
O intrebare: serverele sunt toate in aceeasi locatie ? adica difera pingul sau e acelasi peste tot ? eu zic ca asta ar trebui sa fie prima noastra grija, unde este pingul cel mai mic sa putem juca lagless daca pot sa zic asa.


There will be 3 major regional designations for the release of Guild Wars 2:

Europe: Defined as Western Europe and Eastern Europe. Players in these regions connect to the European datacenter.
North America: Defined as Canada, Mexico, and the United States. Players in these regions connect to the North American datacenter.
Other: All countries not already listed above will connect to the North American datacenter.

When you purchase the game from our Pre-Purchase website, you’ll automatically receive the correct regional version of the game based on where you live.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde lanaiba » 17 Aug 2012, 20:33

Ok bun si ?
Am inteles ca sunt 30 servere in total. Din ce ai scris sa inteleg ca fiecare regiune are cate 30 servere si pe oricare din ele te`ai conecta ai avea ping mic?

Eu stiu de exemplu cum era la wow. Exista versiunea jocului EN si GB(parca) iar cand te connectai in joc iti apareau in topul listei serverele pe care ai ping cel mai mic si pe care era cea mai mica populatie. Pingul depindea de distanta la care esti fata de locatia serverelor, germania, anglia etc. Nu avea rost sa te indemne sa te connectezi pe un server care era situat in anglia cand aveai unu mai aproape din bulgaria sa zicem.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde Ronah » 17 Aug 2012, 21:09

WoW e WoW, GW e GW. Aici nu ai ping diferit in functie de server ci probabil accidental in functie de diverse probleme tehnice. In GW1 am mai mult lag pe serverle EU decat pe cele US fyi
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: General FAQs inainte de lansare

Mesajde bwlf » 19 Aug 2012, 17:03

Din cate stiu GW2 are (momentan) un singur data center in UK. Adica toate serverele care tin de Europa sunt acolo, adica ar trebui sa ai acelasi ping pe toate dpdv al retelei. WoW are mai multe centre, imprastiate prin Europa, poti sa intri pe un server din Germania care e mai proape de tine si ai ping mai bun sau pe unul din UK unde ai ping mai slab.
bwlf
Gladium
 
Mesaje: 12
Membru din: 11 Iun 2012, 19:23

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori