Guild international. Doar curios ...

Căutați o ghildă sau vreți să vă creați una? Aici găsiți mai multe informații despre ghildele din GW2.

Guild international. Doar curios ...

Mesajde Life Snatcher » 13 Apr 2012, 22:22

Sunt curios daca exista/va exista un guild international care sa aiba lider si majoritate din randul romanilor. Nu agreez un guild facut doar din romani din mai multe motive.
Unul si cel mai important este faptul ca romanii au tendinta sa joace doar in dreptul lor, se dau bine pe langa random player dupa care ii da scam si se mai si lauda pe world chat :)
Al doilea este gura sloboda pe care romanii o au, toti suntem constienti ce e la gura unui romanas in momentul in care ii sare mustarul.
Al 3-lea este ego-ul nostru in momentul cand vorbim cu alti playeri din punct de vedere al lvl-ului, skillelor si etc-uri de genu. De cand joc online mmo's ( mai bine de 8 ani ) peste orice roman care am dat intr-un joc, care era mai mare in lvl si cu gear mai bun , simteam si vedeam aerul de superioritate afisat fara niciun fel de retinere, ei bine playerii de genul sunt doar random idiots ca sa le zic asa. Nu agreez laudarosii si playerii gen "ba noob-ule eu sunt lvl xx, ia si invatza da-te draqu ... bla bla bla" Foarte putini mi-au demonstrat contrariul, aceia inca imi mai sunt prieteni.
Al 4-lea, nu prea inghit guild-urile de genu "Romanian Army, Romania" sau orice include ceva despre tara noastra, din punctul meu de vedere playerii care fac astfel de guilduri ori sunt limitati din punct de vedere al imaginatie, ori prea patrioti ...

Tin sa precizez ca nu fac nici-o referire la cineva anume si nu incerc sa ofensez pe cineva anume, fiecare ia textul scris mai sus cum vrea.

Toate cele bune ..
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde SandFox » 13 Apr 2012, 22:56

you`re wrong buddy ... you`re wrong ...
Imagine
Avatar utilizator
SandFox
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 12 Mar 2012, 15:50
Localitate: Targu Jiu
Nume caracter: Sandfox

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Ronah » 13 Apr 2012, 23:08

@Benihime

Sunt perfect deacord cu propunerea si cu motivele expuse de tine.

Am jucat doar in guilde de straini in diverse jocuri si am si un guild international in GW1.
Asta este adresa website-ului http://guardsofmarksmanship.weebly.com/
Nu este mare dar oamenii sunt vorbareti si funny aproape tot timpul cand sunt online - in ultima vreme mai putin pentru ca si-au cam atins scopurile din HoM iar acum asteapta GW2 :lol:

In plus, guildele internationale iti ofera o viziune mai larga asupra lumii in care traim. Putem afla lucruri interesante unii de la altii.
Iar daca guilda are membrii de pe diverse fusuri orare, atunci chiar ca vei gasi oameni online la orice ora.

In GW1 nu prea au existat jucatori din tarile sud-americane (Brazilia, Argentina) sau din tari arabe (Egipt, Arabia Saudita) decat daca acestia locuiau in diverse state europene sau USA / Canada, dar in GW2 vor exista mai mult ca sigur. Tin minte ca acum 3 ani eram intr-un guild care avea pe website numele personajelor + tara. Erau jucatori din cel putin 15 tari printre care Australia, Africa de Sud, Israel, Turcia si chiar Bulgaria. Toti vorbeam in engleza in guild chat si in whisper in ce limba doream.

In MMO-urile jucate de mine, am observat ca:
- pe americani nu prea ii inereseaza din ce tara esti atat timp cat vorbesti engleza. Unii, foarte putin cei drept vor sa stie mai ulte despre alte tari, dar in general nu sunt interesati.
- brazilienii au auzit si s-au jucat cu ramanii in foare multe cazuri si cam ne cunosc (aici fiind vorba de jocuri F2P in special) desi si ei sunt mai mult atrasi de guilde nationale. Doar cei care au ceva legaturi cu USA sau Canada nu au retineri privind guildele internationale.
- francezii, germanii si italienii - pentru ca au servere dedicate - nu prea se grupeaza cu alte tari decat foarte rar si atunci nu pentru mult timp ci pana cand isi gasesc un guild national
- tarile scandinave nu au nici un fel de problema in a se altura guildelor internationale. As putea spune ca le preferea si ei
- Olandezii si Danezii isi dorresc si guilde nationale dar in caz ca nu le gasesc se adapteaza si la cele internationale
- englezii nu au nici ei probleme cu internationalele daca se vorbeste in engleza
- dintre tarile slavone, Cehia este cea mai nationalista privind guildele, urmata de rusi, bulgari ucrainieni - ultimii fiind mai receptivi la guilde internationale desi sunt tot un fel de rusi.
- ungurii foarte rar se asociaza cu alte nationalitati iar in lipsa acestora, renunta sau joca mai mult solo

Toate caracterizarile de mai sus se bazaza pe experienta personala si nu reprezinta o statistica demonstrata. Fiecare dintre voi poate avea o perceptie unica diferita despre comunitatile de jucatori online.
Ultima oară modificat de Ronah pe 13 Apr 2012, 23:17, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Khasar » 13 Apr 2012, 23:16

@ Ronah: Uiti de polonezi. Nationalisti ca dracu. Dar foarte buni jucatori. Am avut ocazia sa am sub comanda mea cativa polonezi, si m-au uns la suflet.
Si eu, la fel, am avut ceva probleme cu guildele/clanurile/legiunile romanesti. Singurul joc unde am jucat numai cu romani a fost World of Tanks. In Aion, doar acum sunt in legiune 100% romaneasca (Team Harmless pe Telemachus). In Lineage 2 (server privat), am condus un clan international, si a fost cea mai frumoasa experienta a mea intr-un joc.
Nu vreau sa fiu inteles gresit.... nu am nimic cu orice forma de organizare 100% romaneasca. Dar, din pacate, eu nu am sa pot sa joc GW2 in vreo guilda romaneasca, pentru ca am ceva prieteni de prin alte tari care or sa mi se alature, asa ca o sa cautam sau o sa formam una bucata guilda internationala.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde SandFox » 13 Apr 2012, 23:24

Puteti da un search pe little google si probabil o sa gasiti ceva guilde internationale . Nu cred ca trebuia deschis un thread pentru asta .
Imagine
Avatar utilizator
SandFox
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 12 Mar 2012, 15:50
Localitate: Targu Jiu
Nume caracter: Sandfox

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Ronah » 13 Apr 2012, 23:24

Asta este intentia pe care o am si eu.

Idea ar fi, daca noi toti astia care avem prieteni in alte tari de prin jocurile pe unde am fost am face un guild impreuna? Fiecare vine cu cei 3,5,10 prieteni pe care ii are iar in total vom fii mai multi.
In plus, vom si recruta direct din GW2 :)

Eu an o idee de nume pentru guild, dar nu o spun - vorba aia, tot se bate apa in piua cu drepturile de autor si plagiatul :D
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Ronah » 13 Apr 2012, 23:42

@Zentyer

Mai degraba thread-ul ar trebui mutat pe "discutii despre guilde" dar nu anulat.

Faptul ca ne trimiti pe google pentru a cauta guilde incalca regulamentul forrumului ( vezi: nu folositi raspunsuri de genul "google it" fara a posta link-urile sugerate) si parafrazandu-l pe Benhame "ba noob-ule eu sunt lvl xx, ia si invatza da-te draqu ... bla bla bla" mesajul tau ar suna cam asa: "Ba, nu va convine ca sunteti romani, hai valea, lasati-ne cu strainii vostrii" :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Life Snatcher » 13 Apr 2012, 23:43

Legionnaires scrie:
@ Ronah: Uiti de polonezi. Nationalisti ca dracu. Dar foarte buni jucatori. Am avut ocazia sa am sub comanda mea cativa polonezi, si m-au uns la suflet.
Si eu, la fel, am avut ceva probleme cu guildele/clanurile/legiunile romanesti. Singurul joc unde am jucat numai cu romani a fost World of Tanks. In Aion, doar acum sunt in legiune 100% romaneasca (Team Harmless pe Telemachus). In Lineage 2 (server privat), am condus un clan international, si a fost cea mai frumoasa experienta a mea intr-un joc.
Nu vreau sa fiu inteles gresit.... nu am nimic cu orice forma de organizare 100% romaneasca. Dar, din pacate, eu nu am sa pot sa joc GW2 in vreo guilda romaneasca, pentru ca am ceva prieteni de prin alte tari care or sa mi se alature, asa ca o sa cautam sau o sa formam una bucata guilda internationala.

Cand te apuci de guilda respectiva da si mie un pm sau anunta-ma pe mess, am id-ul la profil :)

Zentyer am generalizat, nu am pus eticheta la toti romanii. Vorbesc in urma a mai bine de 8 anisori in online gamming, printre care si vreo 3 servere private de Lineage 2 pe care le-am detinut, si pana la urma fiecare cu parerea lui, probabil nu am gasit eu comunitatea aia de romani ascunsa in care totul este ok si toti se inteleg perfect si lucreaza impreuna perfect.

Din ce am observat eu in guildele internationale nu prea se tine cont de unde esti si cum, mai mult se pune accent pe cum joci, caracter, felul in care vorbesti si cat de implicat esti in guild, in rest nu doare pe nimeni ca esti tu din romanica si ai 7 vile si coishpe masini, si cand spun asta crede-ma ca m-am lovit de topiti care ma luau cu replici gen "coaie ai idee cine sunt si de unde sunt?"
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Markus Clouser » 14 Apr 2012, 00:50

Eu am avut doua ghilde full, in acelasi timp. Aveam multi romani. Eram Hard Mode / Title Hunting si eram si foarte activi. Reguli bine puse la punct si avand oameni din Europa, America (amântrei cred), Africa (de Sud si Egipt mai ales), Australia, Noua Zeelanda, Korea... aveam oameni online mereu.

Intentionez sa recrez ghilda in Guild Wars 2, da-mi un PM daca te intereseaza si o sa vedem cum facem.

Da, nici eu nu sunt mare fan al ghildelor 100% romani din foarte multe motive. Totusi, acum in GW2 o sa incerc iar.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Master » 14 Apr 2012, 10:49

Eu nu prea inteleg rostul acestui post. Daca nu iti place sa joci in guild romaneasca ce faci atunci pe forumu unei comunitati romanesti?
In the absence of light darkness prevails.
Avatar utilizator
Master
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 58
Membru din: 05 Aug 2011, 20:46
Localitate: Brasov
Nume caracter: Master Huricane
Zona de interes: World vs World

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde RandomGuy » 14 Apr 2012, 10:55

Nu confunda guildele de romani organizate cu acele guilde de romani facute de copii de 14 ani, its not the same shit. In toti cei 6 ani de MMO-uri cele mai mari performante le-am avut cu guilde de romani, categorit ca in decursul asta am intalnit si guilde prost organizate de romani. Nu poti fii prea patriot cand pui "Romanian Army", cand pui un nume la o guilda trebuie sa reprezinte cea ce este guild ta(nu poti pune "Legio Gemina" si tu sa fii o grupare din mijlocul Asiei). Este decizia ta in ce guilda vrei sa intri dar tu nu vrei sa observi anumite advantaje majore cand este o guilda exclusivista precum: o singura limba(recunoate nu toti stiu engleza si chiar daca o stiu toti, nu toti reusesc sa se exprime coerent si la obiect, plus ca intr-o guilda care vrea sa atinga performante de multe ori sunt si membri care depasesc varsta de 40-50 de ani care poate nu au avut ocazia sa invete engleza), acele intalniri care ajuta la inchegarea team-ului(altfel interactionezi cu o persoana cu care te vezi din cand in cand la o bere sau la ceva si atfel interactionezi cu o persoana care este peste 100.000 km) si din experienta personala romani au o mentalitate mult mai stabila si mai greu de "darmat" in situatii limita.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Cronos » 14 Apr 2012, 12:09

Partea amuzanta cand am citit topicul asta e ca mi-am adus aminte de serverele TF2 romanesti.
Before the free shit: Servere romanesti cu mici comunitati de pe computergames de ex, mici glumitze, totul amuzant si ok
After the free shit: x10 servere, kinder power, melodrama, elitism juvenil, random bullshit...and hats. Cel mai amuzant e ca pana si in trade, pana atunci daca cautam o arma anume, faceam schimb cu cineva arma pe arma, sau contra doua arme/ Schimb pe serverul romanesc " Cum frate, tu nu ai vazut ca arma asta costa 6 euro pe steam ? nici de imi umplii cutia de trade cu iteme nu ti-l dau fara 2 refined"
Daca nu as fi trait chestia asta, nu as fi inteles ca ambele situatii sunt perfect valabile, o comunitate romaneasca bine inchegata, si o comunitate fara nici un fel de cheie la usa, unde fiecare intra dupa voia lui si scuipa unde vrea.

Ceea ce vreau sa zic e ca, cu totii gresiti :)
1. Da, mereu primul instinct e sa fi intr-un guild romanesc, si are sens, pentru ca e nationalitatea ta, e simtul tau de apartenenta, vezi limba ta pe chat, esti nationalist
2. Si strainul e tot om, are si el hobbyuri la fel ca tine, servici etc ,si de multe ori poate sa fie mult mai ok decat colegul roman de guilda, care se afla acolo doar pentru ca asta ii e nationalitate ce l-a introdus in guilda, dar caracterul lui e infect.
3.Intr-un final depinde de tine ce vrei, guilda romaneasca cu selectie mai stricta pentru kinderi, guild mic de prieteni, big international guild, small international friend guild and so on.
4. Cel mai important lucru e, si asta trebuie citit cu atentie, comunitatea romaneasca adevarata nu e in guilde 100% pedigree sau internationale, ci aici ,pe forum Poate unu e bun prieten cu o fosta guilda internationala GW1, iar altul tocmai ce se apuca de joc si e intr-o guilda romaneasca, iar ulterior unul vrea sa faca PvP la un nivel mai inalt si pleaca la o guilda mai buna. Scapi atat de usor de melodrama daca intelegi ca omul ala nu pleaca nicaieri, el tot pe forumul asta o sa vorbeasca despre experienta lui de joc, tot aici o sa intrebe de questuri si cine se baga la un team arena etc. Exact asta a fost si solutia la micul meu exemplu TF2, comunitatea a ramas acolo, unii joaca pe servere strict romanesti, altii in clanuri straine, altii in puburi, dar ne stim, si ne putem oricand intalni pe server sa jucam impreuna

Cheers
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Angello » 14 Apr 2012, 12:48

denisrodm scrie:
Eu nu prea inteleg rostul acestui post. Daca nu iti place sa joci in guild romaneasca ce faci atunci pe forumu unei comunitati romanesti?

Pai aceasta este si ideea: este o comunitate romaneasca cu interes pentru GW 2. Dar asta nu inseamna ca toti din aceasta comunitate trebuie sa isi doreasca sa fie intr-o guilda exclusivista de romani. Sunt persoane care care isi doresc sa faca parte dintr-o comunitate romaneasca dedicata GW 2, dar nu doresc sa faca parte din guide de romani (a se intelege aici ca o guilda nu este acelasi lucru cu o comunitate in sensul mai larg al cuvantului). Personal sunt perfect de acord cu persoane care doresc sa faca parte din guilduri internationale, dar asta nu inseamna ca tre sa le excludem din comunitatea de romani doar pe criteriul preferintei .....
There are 10 types of people: those who understand binary code and those who don't !
Imagine
Avatar utilizator
Angello
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 01 Apr 2012, 21:46
Localitate: Simeria
Nume caracter: Angello

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Ronah » 14 Apr 2012, 12:49

@denisrodm

Citat:
Daca nu iti place sa joci in guild romaneasca ce faci atunci pe forumu unei comunitati romanesti?


Lasa-ma sa ghicesc, ti-ai ales numele denisrodm ( Denis Rodman) si nu ghitamursn (Ghita Muresan) pentru ca iti place americanul si nu romanul din NBA 8-)

@RandomGuy

Citat:
intr-o guilda care vrea sa atinga performante


De ce oare guildele in Romania ( cel putin aici pe aceste forumuri) sunt privite mereu ca o Companie sau ca o Unitate militara cu ierarhii, sarcini, obiective, programe si platforme ?

Majoritatea sunt jucatori ocazionali care dispun de mai mult sau mai putin timp pentru a se juca si care incearca sa se destinda atunci cand se joaca.
Nu toti vor sa obtina performante inalte sau sa fie in topul clasamentelor. Pentru acestia nu ai nevoie de "inchegarea teamului" dintr-un guild ci de a avea prieteni cu care sa poti conversa si atlceva decat "sarcinile din guilda"" sau "meciul cu Rapid aseara?" :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Valky » 14 Apr 2012, 13:32

Cateva opinii personale:
:arrow: Aici este un forum dedicat strict comunitatii ROMANILOR care doresc sa joace GW2. Cine nu doreste sa joace cu alti romani, are multe alternative, sunt suficiente guilde internationale de GW2 deja constituite, pe langa cele 3 majore existente deja din GW1 care fac recrutari pentru GW2.
:arrow: Un nume gen Romania este prea patriot? Si ce anume este rau in a fi patriot? Eu as spune ca este demn de respect, nu de luat in deradere.
:arrow: Am sa dau un singur exemplu de guilde nationale de succes in absolut toate mmo-urile: guildele rusesti. In (repet pentru a nu lasa echivoc in interpretare) absolut toate mmo-urile, comunitatile rusesti au cel putin 1 guild national in top 20 world-wide.
:arrow: Perfect de acord cu mentiunile legate de "libertatile" individuale pe care jucatorii si le aroga intr-un guild national, am mai scris pe forum despre acest aspect, insa asta nu inseamna ca respectivul guild romanesc nu poate fi organizat, cu reguli si obiective clare si ca nu poate obtine performanta. Cat despre atitudinea incorecta fata de ceilalti guildies, sta in puterea moderatorilor (conducerea guildei) sa corecteze astfel de tentatii neplacute, si spun din nou ca s-a vorbit si pe forum si in emisiunile GW2 Ro TV despre acest aspecte suficient de clar.
:arrow: Daca o guilda este formata doar din romani, nu inseamna ca este totodata o guilda "exclusivista", sa nu confundam notiunile. De asemenea, la fel ca orice alta guilda, o guilda nationala (cum ar fi una formata doar din romani) poate fi light-social, casual, average sau hardcore, la fel ca orice alt guild international.
:arrow: Ai mei (nu 50 de bani) 25 ani de mmo-uri ma determina sa am convingerea ca un guild national poate fi extrem de performant si atractiv, cu conditia ca cei care-l conduc sa faca un management de calitate. Asta presupune si reguli pe care, intr-adevar, romanii le refuza in guild national si le accepta in guild international, dar situatia se poate gestiona coerent, daca ai leaderi de calitate. In ceea ce priveste LEGIO GEMINA, inclin sa cred ca va fi un guild de mare succes. Si, cu siguranta, numarul in crestere permanenta de membri din roster http://gemina.guildwars2.ro/roster.php va permite alegerea jucatorilor de calitate, care vor si sunt capabili sa respecte regulile, obiectivele de performanta si pe ceilalti membri.
:arrow: Nu fac parte dintre moderatorii forumului si nu vreau sa supar pe nimeni, insa ca simplu user as fi recunoscator tuturor daca ne-am limita la aspectele legate de comunitatea ROMANILOR din GW2 atunci cand vorbim despre informatii privind organizarea guildelor din joc, fara a solicita sau da informatii despre guilde straine de GW2, pentru ca asa cum precizau si cei care platesc pentru TS si resursele de domain la site si forum, aceste resurse sunt DOAR la dispozitia jucatorilor romani din comunitatea de romani iubitori de GW2, care vor sa joace GW2 in guilde romanesti (indiferent cate ar fi ele) viewtopic.php?f=26&t=129.
Ultima oară modificat de Valky pe 14 Apr 2012, 14:32, modificat de 6 ori în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde RandomGuy » 14 Apr 2012, 13:37

@Rohan O guilda trebuie sa contina acele lucruri care le-ai enumerat, daca nu le contine nu te poti numi o guilda, in cel mai bun caz esti un grup de oameni si atat. Persoanele care nu vor performanta deobicei nici nu intra intr-un guild, fac totul solo.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Markus Clouser » 14 Apr 2012, 14:59

Valky scrie:
as fi recunoscator tuturor daca ne-am limita la aspectele legate de comunitatea ROMANILOR din GW2 atunci cand vorbim despre informatii privind organizarea guildelor din joc, fara a solicita sau da informatii despre guilde straine de GW2, pentru ca asa cum precizau si cei care platesc pentru TS si resursele de domain la site si forum, aceste resurse sunt DOAR la dispozitia jucatorilor romani din comunitatea de romani iubitori de GW2, care vor sa joace GW2 in guilde romanesti (indiferent cate ar fi ele)


Deci, dacă sunt un jucător român care acționează intr-o ghilda străină / internațională (nu 100% Ro, poate avea sau nu jucători români) ar fi mai bine să nu ma uit pe site / să nu stau pe forum / să nu intru pe TS pentru că folosesc din resursele românilor iubitori de GW2 care vor să joace GW2 în ghilde românești.

Asta vrei să spui în ultimul paragraf?
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde RandomGuy » 14 Apr 2012, 15:12

Idea era sa folosesca aceste resurse doar persoanele comunitatii adica toti romani si nu sa le oferim strainilor (exemplul: ts sa fie plin de turci iar romani sa stea sa astepte sa iasa unul ca sa intre si el pe teamspeak), tine minte ca era parerea lui personala nu a moderatorilor.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Valky » 14 Apr 2012, 15:18

Nu, Markus, asa cum si RandomGuy precizeaza, spuneam doar ca, in opinia mea, este de preferat sa nu utilizam aceste resurse pentru a combate guildele romanesti, sau pentru a face reclama guildelor internationale. Cine citeste link-ul prezentat de mine, postat de moderatorii comunitatii, intelege clar ce anume se asteapta de la utilizatorii acestor resurse (care costa) puse la dispozitia comunitatii gratuit. Referitor la TS, pot spune ca nu eu stabilesc policy-ul, dar cu siguranta nu mi-ar place sa vad ca este folosit de straini. Limita aceasta de 500 de useri (care cum spuneam, costa) as dori sa o vad atinsa de jucatori romani, nu de grupe de straini adusi acolo de unul sau doi romani care fac parte din comunitate. Fie si doar daca citim numele serverului de TS3, scrie "GuildWars2.RO"
Cheers :)
Ultima oară modificat de Valky pe 14 Apr 2012, 16:53, modificat 1 dată în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Guild international. Doar curios ...

Mesajde Markus Clouser » 14 Apr 2012, 16:19

Ah :D nu ma gandeam la Forum / TS folosit de străini.

Dar uite, eu o să-mi refac ghilda in GW2 și probabil o să postez și pe aici când este cazul, poate există doritori. Vroiam să mă asigur că sunt binevenit.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Următorul

Înapoi la Discuții generale despre ghilde

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori