Hello!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Re: Hello

Mesajde LorD_PSYCHO » 03 Mar 2012, 15:47

Salutare!

Dupa ce am facut pe stalkeru pe site/forum de vreo 1-2 saptamani am decis sa-mi fac cont.

Ma cheama Vlad, 26 ani, gamer de cand ma stiu. Sunt din Brasov ... am schimbat si eu 2 facultati :)) :lol: iar acum sunt software developer.

De jucat ... in momentul asta joc Dota 2 (80% din timp), Bloodline Champions, Starcraft 2 si Heroes of Newerth ( unde am avut vreo 2 ani de zile comunitatea romana de HoN... am organizat turnee, competitii cu premii in echipamente, produse personalizate, bani - totul din sponsorizari - M-am lasat de ea pentru ca la acea vreme HoN-ul era P2P si nu erau foarte multi romani care sa joace)... am jucat WoW dar pana la WOTLK dar am decis ca e destul...

GW n-am jucat deloc, nu stiu daca o sa fie sau nu un dezavantaj chestia asta. In viitor urmeaza Diablo 3 si GW2 evident.

Ce mi-a placut la GW 2 a fost faptul ca poti sa faci experienta doar din WvWvW PVP ceea ce mi se pare fantastic. Sunt competitiv de felu meu, si in GW2 o sa fiu 80-90% din timp in PVP.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hello

Mesajde RandomGuy » 03 Mar 2012, 23:52

Care il consideri mai competitiv Dota 2 , Bloodline Champions sau Heroes of Newerth( ca format ma refer nu la comunitate/sponsori) ?
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Hello

Mesajde LorD_PSYCHO » 04 Mar 2012, 00:08

Oscilez intre Dota 2 si Bloodline Champions.

In momentul asta as zice BLC deoarece Dota 2 inca e in beta, mai sunt multe balance-uri de facut, de introdus toti eroii. BLC tine doar de skill-ul jucatorului. Nu ai itemuri, gear si alte chestii ce pot intoarce batalia in favoarea ta... e player versus player ... nu caracter vs caracter ( build, items s.a.m.d. ). In momentul in care Dota 2 iese din beta eu zic ca o sa fie cel mai competitiv MOBA.

Din pacate joc foarte popular mai e si LoL dar prefer sa nu fac comentarii asupra jocului ( eu unul il vad ca un joc pentru copii ) ... gusturile nu se discuta.

HoN deja incepe sa o ia pe aratura... eroi la fiecare 1-2 saptamani, multi dintre ei unbalanced, interes scazut in competitive play.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hello

Mesajde RandomGuy » 04 Mar 2012, 00:25

Mie ce imi place la BLC este ca nu are nici un element random (15% sa dai criticala sau miss sau ceva in genul cum are dota si etc). Dupa parerea mea comunitatea de BLC e foarte mica(cea ce imi pare rau deoarece dintre toate cel mai mult asta mi-a placut) asa cum va fi si cea a HoN-ului in putin timp.Nici mie nu imi place ce drum a luat HoN (l-am jucat din beta pana a devenit F2P) si pot spune ca si-a pierdut toata competitivitatea. Nu poti compara LoL cu celelalte doarece el este casual friendly si daca in LoL poti ajunge "pro" rapid iar in HoN , Dota, BLC ai de jucat mult si bine pana sa te numesti pro.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Hello

Mesajde Phinto » 05 Mar 2012, 00:52

In DotA2 nu prea ai ce balanceuri sa mai faci. Eroii vin direct cu balanceurile facute din moment ce IceFrog lucreaza pentru Valve, el a facut si balanceurile pentru DotA. Pentru asta e respectat foarte mult IceFrog, a facut balance la foarte multi eroi. De curand Axe a fost boostat pentru ca in competitii nu este luat deloc, nu ai ce sa faci cu el. Si eu tot cu DotA2 imi pierd timpul pana la GW2.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Hello

Mesajde Stalker » 11 Mar 2012, 17:43

Well vad ca aici se prezinta lumea ... asa ca o voi face si eu.
Ma numesc Ionut dar am reusit sa imi conving prietenii si majoritatea cunoscutilor sa imi spuna Stalker deoarece Ionut e cam ... neah :D
Am 22 de ani , sunt din Arad dar stau in Timisoara unde fac facultatea de stiinte ale comunicarii ... still a long way to go pentru ca nu prea sunt eu curios de facultate.
Gamer de la frageda varsta de 7 ani ... am trecut prin toate jocurile din '96 pana acuma, cateva preferate ar fi seria Witcher, seria Diablo, seria COD, am jucat foarte mult si Aion dar dupa vreun an m-am saturat de el si am facut un fel de rage quit. Vad ca foarte multi de aici au jucat WoW ... pe mine unul chiar nu m-a atras jocul deci asta e unul din putinele jocuri care mi-au scapat.
Pe langa jocuri ... iubesc muzica, fac chitara de 8 ani am cantat in diverse trupe in Arad acuma incerc ceva si in Timisoara. I also drink alot , daca o sa fiu acceptat in ghilda veti vedea pe TS :D as putea sa fiu un fel de bard pentru ghilda ... you know singing , drinking , entertaining that's what a bard dose.
Well cam atat despre mine ... sper ca nu v-am deranjat cu romano-engleza mea dar m-am obisnuit sa vorbesc asa si acuma its in my blood.
Life is short when reflecting on how long you will be dead.
Imagine
Avatar utilizator
Stalker
Gladium
 
Mesaje: 32
Membru din: 08 Mar 2012, 18:43
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Stalker Firstborn

Re: Hello

Mesajde catacata » 11 Mar 2012, 18:25

Salut!!!

Ma numesc Catalin sunt din Satu Mare. Am 15 ani :D, In timpul liber stau pe PC sau ies cu prietenii prin oras. Sper sa ne intelegem bine si sper ca voi intra in Legio Gemina XIII. Respect moderatorilor ( Tudy, Shob, Tzeasta ). Ne vedem pe Team Speak dak voi fi primit da interviu :D.
Cius!!!
catacata
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Mar 2012, 13:48
Nume caracter: Shady

Re: Hello

Mesajde taffy » 11 Apr 2012, 01:54

Salutare lume mare si mica!

Cosmin imi e numele dar probabil prin joc o sa fiu Taffy sau ceva gen. De 25 ani bantui pe meleagurile astea mioritice si cam de 12 asa tot omor la niste tastaturi. Jocuri gen GW au fost cateva la vremea lor (WoW,Rift si foarte putin GW1). O sa urmeze mai mult ca sigur Diablo 3 si GW2 cand o da domnu sa apara.

in rest sa vedem ce "baliverne" gasim pe aici sa scriem. Numai bine si voie buna cum zice domu Andi Moisescu!
Nu fi ma idiot...dar defapt...
Avatar utilizator
taffy
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Apr 2012, 00:54
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: taffy

Salutari!

Mesajde catgov » 11 Apr 2012, 03:53

Buna seara, ma numesc Catalin G. Ovidiu, am 22 de ani, lucrez ca organizator de cursuri la o firma privata, sunt student la facultatea de istorie si locuiesc in Bucuresti.
In general evit comunitatile romanesti pentru ca cel putin din punctul meu de vedere inca suntem, dupa cum a spus Bismark o "meserie" si nu o natiune. Insa urmarind gw2.ro pentru o perioada destul de lunga, m-am convins ca as vrea sa particip activ si sa fac parte din aceasta comunitate. Daca este sau nu este ceea ce caut numai timpul poate spune concret.
Calculatorul imi cam domina timpul liber de la varsta de 7 ani, am si o pasiune pentru citit, mai ales istorie, insa exista o discrepanta ingrijoratoare intre timpul petrecut la prima si cel petrecut la a doua. Primul meu joc pe calculator jucat a fost Simon the Sorcerer, primul RPG "serios" jucat a fost Pool of Radience 2 si primii "monstrii" care imi mancasera vacantele de vara cu luniile sunt Warcraft 2, Diablo si Baldur's Gate.
Am jucat majoritatea mmorpg-urilor "main stream" (cateva mentiuni mai serioase: RS, GW1, WoW, LOTRO, Warhammer si Rift), de cativa ani buni joc DDO (Dungeons and Dragons Online), acest joc ma facut sa ma las de WoW si din cate se pare GW2 este jocul pentru care o sa renunt la DDO.
In Guild Wars 1 nu pot sa spun ca am avut cine stie ce "achievements". Ma apucasem de joc in 2005 cu un numar de prieteni atunci cand ne lasasem de Conquer Online. Am jucat Prophecies, Factions si Nightfall, apoi pentru ani buni nu m-am mai atins de Guild Wars 1. Motivele sunt diverse, principalul motiv este ca din grupul nostru, toti cu exceptia mea si a altui prieten s-au lasat de joc pentru WoW. Am jucat WoW initial pe Skullcrusher si la inceputul TBC-ului m-am mutat pe Kazzak, in 2008 am renuntat la WoW pentru DDO si momentan astept GW2. De ce?
Practic in ultimii ani termenul de distractiv si comunitate in jocurile online a prins un "trend" destul de ingrijorator. Distractia se confunda cu termenul de "grinding", eu cel putin nu m-am distrat sa farmez Black Temple pentru 7 luni sa imi iau un helmet. Comunitatea este transformata intr-o masa de oameni care nu se ajuta si nu interactioneaza decat fortat, un forum nu mai contine informatie sau un grup de oameni cu un interes comun ci este un adevarat camp de batalie intre oameni ostili oricarei opinii care indrazneste sa o contrazica pe a lor. Guild Wars 2 pare sa aduca acel "je ne sais quoi" (in revista Level termenul era denumit " feeling") inapoi in jocuri.
Sper sa nu fi exagerat cu detaliile, ideea nu este de a ma lauda ci de a oferi o idee asupra caracterului meu. Culorile reale se arata oricum in timp, va multumesc si spor la treaba.
Prepare to experience your new obsession!
We will live and see...
Avatar utilizator
catgov
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 03:36
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Potaissa Moranya

Re: Hello

Mesajde Khasar » 12 Apr 2012, 12:37

Salutari si toate bune va urez. Ma numesc Andrei, 28 de ani, din Targoviste-Dambovita. Am asteptat ceva timp acest joc, si acum ma declar mandru posesor al variantei cele mai ieftine (buget de austeritate ce naiba). Ceva experienta in MMO-uri (cam de prin 2007 ma invart in lumea asta), in mare parte Lineage2, Aion si Age of Conan.
De plictiseala acum mai joc Aion si World of Tanks. Astept cu nerabdare sa se lanseze GW2, sau macar sa vaza si ochiul meu macar cum arata intr-un BETA.
Sper sa reusesc sa o conving si pe nevasta-mea sa mi se alature in aceasta noua aventura online :).
Toate cele bune, si sa ne vedem in joc.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Hello

Mesajde LorD_PSYCHO » 12 Apr 2012, 13:29

Legionnaires in WoT ai fost prin ODV3 ?( pe vremea cand eram si eu )
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hello

Mesajde Markus Clouser » 12 Apr 2012, 14:07

Legionnaires, spune-i doamnei că pe mine prietena m-a facut să joc Guild Wars.

Also, am jucat si eu World of Tanks acum 1 an - 1 an jumate. Aveam un Panzer pe atunci.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hello

Mesajde Vio » 12 Apr 2012, 15:31

Salut cu mare placere toata comunitatea Guild Wars 2 Romania !
A sosit timpul sa ma prezint si eu... :ugeek:
Nume:
Viorel
Nickname: ViBy (Vio)
Varsta: 25 ani peste cateva luni :)
Oras: Suceava
Activitati:De meserie sunt contabil, cei drept mai tot timpul stau cu capul printre hartii, dar am grija sa-mi fac timp suficient si pentru lumea jocurilor si sa nu neglijez niciodata unele lucruri mai importante decat job'ul si jocurile...
Am o experienta foarte mare in jocuri, mai ales in mmo-uri, pe care le joc de la 14 ani.Am jucam cam majoritatea mmo-urilor: WoW, Guild Wars, Lineage 2, Warhammer, Rift, Aion, Lord of the rings etc. Am jucat wow in jur de 6 ani, dupa care totul s-a destramat din cauza baietilor "destepti" de la blizzard. Acum astept cu mare nerabdare Guild Wars 2, mai ales ca am jucat foarte mult si Guild Wars 1, pe care l-am cumparat chiar atunci cand s-a lansat.
Singurele jocuri pentru care am un interes si carora le voi acorda multa atentie vor fi Diablo 3 si Guild Wars 2 binenteles. Imi doresc sa avem o comunitate unita si dornica de un progres cat mai bun, pana atunci distractie placuta tuturor pe forum ! ;)
Imagine
Avatar utilizator
Vio
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 14:10
Localitate: Suceava
Nume caracter: Vioo

Re: Hello

Mesajde Khasar » 12 Apr 2012, 17:03

LorD_PSYCHO scrie:
Legionnaires in WoT ai fost prin ODV3 ?( pe vremea cand eram si eu )


Da Psycho... iar tu i-ai vandut contul prietenului meu K3nt :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Hello

Mesajde Life Snatcher » 14 Apr 2012, 02:27

Salut, cred ca e timpul sa ma prezint si eu.
Bogdan, 29, Craiova ( 25 de ani in Constanta )
Jocuri online: Lineage1, Lineage 2 - din Prelude pana a devenit free( intre timp am avut si pauze in care am detinut 3 servere private ), Aion, Troy online, Eligium, Firefall ( beta-tester ), AVA online, Soul of the Ultimate Nation, Archlord, League of Legends si multe altele.
Ocupatie - Freelancer pentru o firma de publicitate in bucuresti. Lucrez de acasa si fac cam de toate, web design, grafica ( mai putin ) , DTP, service servere.
Cat despre GW2 caut un guild in care majoritatea sa fie romani dar nu 100%, nu am pomenit pana in prezent un guild 100% format din romani care sa aiba succes :).Nu inghit drama bullshit si QQing. Avand in vedere faptul ca majoritatea care s-au prezentat sunt destul de maturi presupun ca putem sa incropim un guild care sa iasa in evidenta.
Stil de joc: atat PvP cat si PvE, de obicei sunt genul care sare in ajutorul oricui si accept orice provocare, in PvP daca pierd ma ridic si incerc pana balansez scorul :)

In rest, ne auzim prin zona ...
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Hello

Mesajde Mike » 14 Apr 2012, 11:35

Salut!

Ma numesc Mihai si... si eu o sa joc GW2. :geek:
Am 20 de ani, prietenii imi spun Mike si sunt student la Sculptura in Bucuresti la UnArte.

Imi place role-playingul (joc D&D irl), dar am ca plan PvP in Gw2.

Jocuri: WoW, Warhammer online, si DDO.
+ LoL, Dota2, Dead Island
+ viata mea: L4d1 si L4d2.
lista continua (ca altfel nu eram aici :P )
+GW2 Pre-order facut aseara.

Abia astept sa joc Gw2 cu voi!
Imagine
Avatar utilizator
Mike
Gladium
 
Mesaje: 11
Membru din: 25 Mar 2012, 21:00
Localitate: Bucuresti

Salut

Mesajde Tanaka » 17 Apr 2012, 16:27

Salut baieti, eu sunt Tanaka din jud. Constanta. Imi pare bine sa vad o comunitate deja formata, si sper sa ne intalnim in joc.

Am facut pre-purchase, si sper ca numele in joc sa fie Tanaka, daca nu ... gasesc eu o alta optiune :D

Succes tuturor,

Tanaka.
Prefer să mor in mocirlă, intr-o Românie Mare ... decât să mor in paradisul unei Românii mici.
Avatar utilizator
Tanaka
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 17 Apr 2012, 16:19
Localitate: Constanta
Nume caracter: Tanaka

Re: Hello!

Mesajde ecksit » 23 Apr 2012, 12:56

Well, dupa ceva lurking urmat de inregistrare si apoi cateva posturi pe forum am zis sa fac si eu o descriere "ca tot gamerul" :)

Vali, 26 de ani, Pitesti
Student al Universitatii de Stat din Pitesti - Facultatea de Stiinte - Asistenta Medicala Generala (yeah, male nurse, feel free to trash me :P)

Gamer de vreo 12 ani, sunt prea multe titluri ca sa le enumar pe toate asa ca o sa amintesc doar cateva

- World of Warcraft
- Starcraft 2
- Assassin's Creed Revelations (desi m-am plictisit destul de repede de multiplayer)
- Aion (caracter pe Truly Free-ul lui NCSoft dar si pe Europe - amandoua level mic deocamdata)
- League of Legends (incepator)

Pre-purchase la GuildWars2 bineinteles si proud member of Legio Gemina XIII (trial de ieri but still, Yay! :P)

Ocupatie - deocamdata student desi ar trebui sa incep lucrul saptamana asta (sper ca nu o sa fiu chemat in weekend :-s) iar in timpul liber Freelancer in WebDesign)

See you ingame! :)
Imagine
Avatar utilizator
ecksit
Gladium
 
Mesaje: 42
Membru din: 20 Apr 2012, 15:19
Localitate: Pitesti

Re: Hello!

Mesajde Shadowseeker » 23 Apr 2012, 16:16

Consider ca e timpul sa imi fac si eu un mic intro.

Ma numesc Paul ,am 20 de ani ,sunt de bastine din Oradea , dar imi petrec majoritatea timpului la Timisoara, la facultate.
Sunt student in anul 2 la Politehnica ,la Calculatoare . Am fost pasionat de mic de Calculatoare si mai ales de programare.

In materie de gaming , am jucat multe multe jocuri , genul meu favorit fiind RPGul ,iar pe locul 2 TBS. In materie de MMORPGuri am jucat Silkroad ,WOW,Lineage 2, Guild Wars 1, WAR, Age of Conan , Aion, SWTOR si multe altele on and off. Am fost in betauri la multe dintre ele. Ca si RPGuri normale seria mea favorita este KOTOR precum si Neverwinter Nights .

Un alt hobby de al meu este compusul ,respectiv cantatul. Ma descurc binisor atat la chitara clasica , cat si la chitara bass ( la care activez cam de 3 ani). Am terminat si o scoala de arte (pe langa liceu ) si am diploma in chitara :) . Ca si genuri ascult lucruri foarte variate de la bluesuri ,jazzuri pana la death metal. Momentan activez intro trupa de Death Metal Melodic din Timisoara ca si bassist. Daca e careva interesat sa asculte ,voi pune un link la o piesa pe fundul paginii. (e o piesa mai soft si lenta ).

Deasemenea compun si de placere in diferite genuri nu numai metale . Puteti asculta Calator (o compozitie mai recenta de a mea) tot in josul paginii.

Cam acestea ar fi de spus. Sper doar sa ne intelegem foarte bine in continuare si sa ne distram ingame :)


Imagine
Avatar utilizator
Shadowseeker
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 02 Apr 2012, 23:37
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Shadowseeker

Re: Hello!

Mesajde Larry 2F » 25 Apr 2012, 13:07

Ba e vreun roman pe aici?!?!?

Haha. Eu sunt Radu. Am jucat GW mult si am trecut prin multe ghilde, poate ma stiti ca Larry Two Fingers sau A Fashion Victim. Momentan conduc ghilda [FURT] in alianta Penguins With Hand Grenades [BooM] si probabil aici o sa imi ramana oasele.

Sunt foarte entuziasmat de GW2 (nu imi vine sa cred ca peste 2 zile si un pic o sa-l joc), pentru ca il astept si visez de pe vremea cand Anet anuntasera doar numele. In primul GW am fost cam 60% din timp PvEist (uitati aici HoM), dar in GW2 e clar ca voi rupe PvP-ul in doua.

Pana vineri seara stau cu ochii pe topicul "Ce lume alegem?"
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori