14 Mai Stress Test

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde Floppy » 16 Mai 2012, 12:47

Salutare, se pare ca stress testul a fost destul de reusit, prima logare a mers mai greu dar apoi nu am mai avut probleme (doar un drop mic - nu se pune). In primul BWE am avut ceva probleme cu efectele din joc dar cred ca au umblat putin si pe aici, parca s-a miscat mai bine, nu stiu daca inca a fost CPU - based dar a fost mult mai ok din acest punct de vedere.
De data asta am jucat numai cu Necromancer (Xpert), am facut cateva questuri singur iar apoi m-am intalnit cu baietii din XIII. In afara faptului ca eram mai mult pe jos din cauza diferentei de lv totul a fost foarte misto.
Eu mi-am luat ceva la frigider din cauza ultimului jumping puzzle, am uitat sa fac upgrade si am ramas cu picioarele din lemn, nu reuseam sa sar deloc cum trebuie.
Phinto foarte tari pozele!
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde Haya » 16 Mai 2012, 17:29

@Mototol - 40 fpsuri sunt mai mult decat suficiente. Sistemul tau e ok, probabil ca ajunge la 35 - 50 fps-uri in PvE odaca ce e finalizata partea grafica.
Stress test-ul acesta a fost destul de dubios cu privire la performantele hartilor.

Am inceput un char nou (Norn) - in starting zone..nu ieseam din 8 - 10 fpsuri, era imposibil sa joc :)
Daca ma duceam in Human starting zone 30 - 50 fps-uri

Nu cred ca trebuie sa tragi o concluzie dupa rezultatele de la stress test.
Sistemul meu: e6750 2.66 (oc 3.2), 8gb ram ddr3, HD6790
Imagine
Avatar utilizator
Haya
Gladium
 
Mesaje: 51
Membru din: 02 Ian 2012, 22:20
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Psycho Lou (DrHigh.2517)

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde Altceva » 16 Mai 2012, 19:09

Eu am fost mult mai multumit de acest stress test, cand m-am logat nu puteam sa inv pe nimeni in party dar dupa 1-2 ore sa rezolvat problema, 95% din test PVP si putin PVE. Parca in acest test au schimbat ceva la camera, eroul era mult mai aprope decat data trecuta, am dat scrolul de la mouse la maxim dar degeaba. In structure pvp am avut un bug cand eram in party si intram toti pe acelasi servar toti luam disconec dupa cateva minute, dupa ce am "spart" party totu a fost ok.
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde Markus Clouser » 16 Mai 2012, 19:21

A fost acelasi build. Nu cred s-a schimbat nimic ci doar au mers serverele mai bine (si multe in-game tools mai prost).
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde shaggy140 » 16 Mai 2012, 20:13

Intr-adevar, dupa cum spune si Altceva, am avut impresia ca eroul se vedea de prea aproape...sper sa mai modifice chestia asta...in pvp oricum nu m-a deranjat foarte tare dar o raza vizuala mai mare nu ar strica.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde roliii » 17 Mai 2012, 10:08

shaggy140 scrie:
Intr-adevar, dupa cum spune si Altceva, am avut impresia ca eroul se vedea de prea aproape...sper sa mai modifice chestia asta...in pvp oricum nu m-a deranjat foarte tare dar o raza vizuala mai mare nu ar strica.

Mda si eu tot aveam tentatia de a roti scrollul ;))
roliii
Gladium
 
Mesaje: 34
Membru din: 14 Mai 2012, 10:23
Nume caracter: Orcher

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde B3aT » 17 Mai 2012, 18:38

roliii scrie:
shaggy140 scrie:
Intr-adevar, dupa cum spune si Altceva, am avut impresia ca eroul se vedea de prea aproape...sper sa mai modifice chestia asta...in pvp oricum nu m-a deranjat foarte tare dar o raza vizuala mai mare nu ar strica.

Mda si eu tot aveam tentatia de a roti scrollul ;))


Dupa cateva zile in SWTOR ..camera in GW2 mi se pare ca e first person :)) max de zoom out in swtor
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: 14 Mai Stress Test

Mesajde RandomGuy » 18 Mai 2012, 15:18

Nu chiar first person dar over the shoulder mai mult ca sigur :)
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori