Tyria - Full world map

Discuții despre lore-ul din Guild Wars 2.

Tyria - Full world map

Mesajde Tudy » 26 Iun 2012, 13:04



Merită urmărit filmulețul de mai sus. Sursa hărții e aici: http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/vj2nc/stitched_the_map_of_the_planet_tyria_together_not/

Am impresia că asta e prima dată când vedem o hartă a întregii planete. :)

-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Tyria - Full world map

Mesajde Yuma » 05 Iul 2012, 12:18

este impresionant! Thank you for sharing it with us :O
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Tyria - Full world map

Mesajde B3aT » 05 Iul 2012, 20:33

Arenanet you got pwned !!! :twisted:
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Tyria - Full world map

Mesajde DegX » 05 Iul 2012, 22:09

Mulţumim Tudy!
Imagine
Avatar utilizator
DegX
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Iul 2012, 20:06
Nume caracter: DegX

Re: Tyria - Full world map

Mesajde Kingster » 21 Iul 2012, 13:37

va da-ti seama ca asta inseamna ca ne putem astepta probabil la niste expansion-uri destul de masive :) , in orice caz Tyria arata bestial infasurata in jurul unui glob thx Tudy , in ceea ce priveste ingrijorarile tipului din video cum ca harta ar putea sa fie bogus din ceea ce stim,mmm ... nu prea cred ;) , 1. mi se pare destul de logic sa ai ceva concret dar nefinisat cum e harta cand lucrezi la un mmo si intentionezi sa-i extinzi orizonturile prin content si 2.De ce ar minti cel care a gasit harta si a realizat globul , ce ar putea obtine din asta? :D
Imagine
"Religion is doing what you are told no matter what is right , morality is doing what is right no matter what you are told" -Albert Einstein
Avatar utilizator
Kingster
Gladium
 
Mesaje: 28
Membru din: 10 Aug 2011, 17:31
Localitate: Petrosani
Nume caracter: Glenwig

Re: Tyria - Full world map

Mesajde radiovideo441 » 23 Aug 2012, 21:41

E destul de devreme sa vorbim despre o harta finisata. Nu cred ca dupa release va fi gata, se pot schimba foarte multe. Tin sa cred ca primele 2 expansionuri ale jocului ne vor duce in Elona si Cantha si abia apoi cred ca putem vorbi despre o extindere spre alte zone(normal ca vor fi unele zone mici, noi in aceste expansionuri dar nu cred ca vor avea o mare relevanta la cat de mare este harta) plus, nu e exclus ca cei de la arenanet sa revina la ideea cu Utopia intr-o forma sau alta(Utopia era expansionul pe care trebuiau sa il lanseze dupa Nightfall care a fost schimbat in Eye of the North dupa anuntarea lui GW2). Ideea e ca zonele noi aratate pe harta probabil vor ramane doar pe acea harta muult timp iar daca jocul va avea un succes masiv le vor aborda si pe ele.
Nu are prea mare relevanta dar in gw1 ideea principala cu expansion-urile era sa fie lansate la aproximativ jumate de an unul de celalalt. Probabil nu va fi la fel si aici dar nu avem de unde sti.
Avatar utilizator
radiovideo441
Gladium
 
Mesaje: 26
Membru din: 09 Iul 2012, 20:45
Nume caracter: nymphadora sky

Re: Tyria - Full world map

Mesajde stevecelrau » 28 Aug 2012, 10:14

http://www.guildhead.com/map

Harta cu toate zonele, renown hearts, waypoint-uri, skill points, etc. - tot tacamul.

P.S. ii multumesc lui Manole de unde am "furat" link-ul :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada


Înapoi la Lore

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator