Hello!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Re: Hello

Mesajde Tudy » 25 Oct 2011, 23:38

andrei cosmin scrie:
Salut dragii mei vecini de orase.Ma numesc andrei sunt din bucuresti
am 17 ani merg pe 18.Am jucat WoW timp de 3 ani,metin 2 private server,
League of Legends,etc....

Acum doresc sa stiu si eu cand apare GW 2 sau daca a aparut,si
de unde pot sa fac rost de el....

Va multumesc mult!

O seara placuta...


Salut, și bine ai venit pe forum! Legat de apariția GW2, informația de săptămâna trecută e încă valabilă, nu s-a modificat nimic:
Tze scrie:
Momentan tot ce se știe este că va fi un closed beta până la sfârșitul anului, dar nu s-a dat niciun detaliu despre cum se va face accesul la acesta. Despre open beta nu avem nici o informație.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Hello

Mesajde oroles » 26 Oct 2011, 15:44

Salutare dragilor!

Oroles, din Bucuresti.32 de ani. Joc Guild wars de cativa ani buni. Acum m-am lasat pana apare "2-ul".
Voi ma stiti din joc cu caracterul Oroles Tracul. Umblat prin SoR o perioada considerabila. Ultimii i-am petrecut insa cu gasca din LSU.
Salutari in special baietilor de acolo daca au apucat sa se inscrie pe site-ul asta.
Imagine
Avatar utilizator
oroles
Gladium
 
Mesaje: 12
Membru din: 26 Oct 2011, 15:33
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Oroles Tracul

Re: Hello

Mesajde Anaky » 28 Oct 2011, 10:13

oroles scrie:
Ultimii i-am petrecut insa cu gasca din LSU.
Salutari in special baietilor de acolo daca au apucat sa se inscrie pe site-ul asta.

Age of Conan eh? traitor! :lol:

Razvan , "de pe langa Ploiesti" , 20 de ani ,de vreo 2 in GW.
Imagine
Avatar utilizator
Anaky
Gladium
 
Mesaje: 82
Membru din: 28 Iul 2011, 09:31
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Anaky Ryu

Re: Hello

Mesajde Kenzo » 14 Dec 2011, 23:49

Salutari ,
Nume : Alin
Ocupatie : Student I.P.G Foraj anul 2
Locatie : Ploiesti
Nerabdator ca GW2 sa apara : Bifat
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist

Re: Hello

Mesajde Haya » 03 Ian 2012, 13:27

Hello,

Alex, 23 ani, Bucuresti :D
Web Developer si casual gamer :)
MMO history: Lineage II, WoW, GuildWars, EvE, Aion.

Fondatorul comunitatii AionOnline.ro (multi care au jucat Aion ma stiu ca Dr.High). In prezent o comunitate pe cale de disparitie ca si jocul :)
Am studiat mult jocul Guild Wars 2 si am urmarit zeci de ore de gameplay pe youtube. De asemenea am studiat si siteul GuildWars2.ro si atinge cam tot ce este in momentul de fata pe internet. (recomand)

Mai multe detalii despre mine gasiti pe contul de Google+
Imagine
Avatar utilizator
Haya
Gladium
 
Mesaje: 51
Membru din: 02 Ian 2012, 22:20
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Psycho Lou (DrHigh.2517)

Re: Hello

Mesajde Xas » 14 Ian 2012, 13:37

Salutare.

Sunt nou pe forum si nou in Guild Wars, sincer nu am jucat Guild Wars deloc, dar cu siguranta o sa incep sa joc Guild Wars 2.

Am 20 de ani si sunt student la Automatica si Calculatoare, Univ. "Poli." din Timisoara. Vad ca sunt multi timisoreni aici pe forum si mai stiu probabil si limba germana (si eu vorbesc limba germana).

Cum ziceam, nu am jucat GW1 deloc, desi am citit multe despre el. Am ramas la WoW, desi am incercat mai multe MMOs. Am jucat si pe oficial dar si pe serverele private, momentan joc pe cel mai populat server romanesc (nu dau nume). Recent am incercat si pot spune ca m-am si chinuit cu Allods Online. Pot spune ca este interesant, dar, ca si altele, copie buna dupa alte MMOs consacrate.

Pe langa MMOs mai joc si League of Legends, si-l joc de mult timp, dar am lasat-o mai moale cu el recent.

GW2, din tot ce am vazut o sa fie "LEVEL UP" fata de celalalte MMOs. Intr-un fel imi pare rau ca nu o sa mai fie "holy trinity", chiar imi doream sa joc ca si healer. Cred ca voi incerca Warrior, sau Guardian, in cazul in care acesta are rol de suport. Oricum, imi plac rolurile de meelee fighter.

Pe youtube am gasit canalul acesta: http://www.youtube.com/user/getbonkd unde saptamanal (in Romania sambata) apar noi informatii in format video si audio despre GW2 si pot spune ca sunt foarte bine facute. Va recomand sa-l vizitati.

Numai bine tuturor si sper ca atunci cand se lanseaza jocul, sa ne facem o guilda si sa jucam impreuna (desi unii o sa zica: "nu e ok sa joci cu romani!").
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde Cristian » 17 Ian 2012, 10:57

Salut,
Cristian ma numesc (chiar si in jocuri).
Am jucat cam toate MMORPG-urile de pe piata, astept (impreuna cu mai multi prieteni) GW2, iar intre timp ne pierdem timpu in Lineage 2.
Cristian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 24
Membru din: 16 Ian 2012, 11:38
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Cristian Swiftcold

Re: Hello

Mesajde AlexD » 23 Ian 2012, 23:43

Salut.
Avatar utilizator
AlexD
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 30
Membru din: 23 Ian 2012, 23:36

Re: Hello

Mesajde Shob » 23 Ian 2012, 23:44

AlexD scrie:
Salut.

Sup D!
Observ ca esti fericit posesor al postului cu nr 1000. GZ!
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde SqCry » 01 Feb 2012, 23:47

Salutari

Daniel, 21 ani din Bucuresti, momentan anul 3 la ASE...
MMO: L2, FW, Aion si ... cam atata, am incercat si GW (trial) dar nu m-a incantat, in schimb abia astept sa apara GW2 :D.
A faraway voice clues me in
One after another, comrades prepare to battle
No more doing the same stuff over and over,
we're gonna turn that shit inside-out,
ARE YOU READY?
Avatar utilizator
SqCry
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 01 Feb 2012, 23:14

Re: Hello

Mesajde crashbsl » 02 Feb 2012, 02:15

Hello all,


Ma numesc Florin, sunt din Brasov si am 24 de ani. Nu o sa mentionez facultatea deoarece am schimbat vreo 3 pana acuma si sper ca anul viitor sa incerc si una din Anglia.
Pot sa zic ca sunt un gamer inrait si ca am jucat cam tot ce se poate juca, dar pana acuma nu am asteptat in viata mea un joc mai mult decat GW2. A inceput sa ma obsedeze si nu e bine :P (ffs my ringtone is the Guild Wars 2 main theme song).
MMO-urile care le-am jucat: Aion, GW , Lineage, WoW, EvE, Rift, Mu-online, Cabal, RF Online, CoH, Vindictus, etc, etc ...
Cand nu ma joc ma duc la munca si acolo fac suport tehnic pentru Aol.
Imagine
Avatar utilizator
crashbsl
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 31
Membru din: 29 Ian 2012, 21:22
Localitate: Brasov
Nume caracter: Crashbsl

Re: Hello

Mesajde Asky » 02 Feb 2012, 10:56

Nu stiu cum rezisti ca suport tehnic, eu cand trebuie sa repar un calculator prefer sa il aduc acasa sau daca nu pot bag cateva beri pt a suporta toate intrebarile banale ce le pun oameni.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde cokybv » 02 Feb 2012, 14:47

crashbsl scrie:
Ma numesc Florin, sunt din Brasov si am 24 de ani. Nu o sa mentionez facultatea deoarece am schimbat vreo 3 pana acuma si sper ca anul viitor sa incerc si una din Anglia.


I feel ya, bro!

Nush ce-s cu noi, brasovenii (dar stiu o gramada de lume care a schimbat facultatea).

Mult succes in continuare :)
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Hello

Mesajde Ztepam » 02 Feb 2012, 20:20

Buna! Sunt Cristi din Bacau, momentan sunt la facultate in Iasi, anu 2 la facultatea de fizica medicala.
Am jucat nenumarate jocuri nu le insir acum pe toate dar de aproape 1 an am aflat de gw2 si de atunci sunt nerabdator.
gw1 n-am jucat... doar am incercat trial version dupa ce am aflat de gw2, stiu ca nuti poti face o parere din joc dupa trial dar regret ca nu l-am jucat, sper sa nu ma afecteze cand apare gw2
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Hello

Mesajde Asky » 02 Feb 2012, 20:24

jocurile sunt foarte diferite inafara de poveste, singuru effect ce are gw1 asupra gw2 is itemurile si titlurile de inceput ce le primesti daca ai puncte in hom.guildwars2.com, dar nu cred ca vor afecta prea mult gw2
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello

Mesajde swatforce » 22 Feb 2012, 00:52

Salut!
Ma numesc Mihai, am 31 de ani si joc GW de vreo 3 ani. Astept cu nerabdare sa se lanzeze GW2 si sa avem o comunitate puternica de romani.
GW 1 este singurul mmo pe care l-am jucat pana in prezent, in rest imi mai plac jocurile gen rpg si rts, Gothic fiind unul dintre preferatele mele.
Nume in Gw: Mihai the Mihgty, FlameOfUdunKills, Mighty Swadowblade.
Avatar utilizator
swatforce
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 21 Feb 2012, 23:36
Nume caracter: FlameOfUdunKills

Re: Hello

Mesajde vladycata » 26 Feb 2012, 23:01

Hello
Ma numesc Diaconu Vladimir am 16 ani sunt din Baia Mare, sunt la liceul Vasile Lucaciu Mate-info itensiv engleza Bilingv. Imi place sami fac prieteni noi mai ales cu cei kre pot vb ori ce.Am jukat Metin2 4 ani.Sper sa fiu acceptat in Guilda unde e shed Tudy, cu toate ca varsta nu cred ca le va convenii lui Tudy si Shob :D .


Multumesc pentru atentie!!!!
vladycata
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 26 Feb 2012, 18:57
Nume caracter: KatharoS

Re: Hello

Mesajde Johnny » 27 Feb 2012, 20:27

Va salut!

Ma numesc Ionut, am 24 ani, sunt de pe langa Bucuresti ( lucrez si invat in Bucuresti), master anul I Conceptii Integrate in Ingineria Mecanica (FIMM).

Sunt aici ca sa vad cum mai merg lucrurile cu comunitatea romaneasca de GW. Am jucat GW de prin 2006 si inca mai joc (cam rar dar inca ma tin de el), stiu de majoritatea guildelor romanesti si vreau sa ma tin la curent cu noutatile ( in afara de site-ul oficial GW2).

Inca sunt in dubii daca am sa joc GW2. Am de ales GW2 sau D3. Am inceput acum multi ani cu Diablo, am continuat cu Diablo 2... si sa vedem daca no.3 o sa fie cu noroc :P. Ramane de vazut.

In GW am facut cam tot ce se putea face, 50/50 HoM, hardcore PvP ( fara goldcape din pacate ). Acum intru mai mult de dragul conversatiei cu putinii prieteni care mai joaca.

Ca ore jucate ... peste 15.000 in mai bine de 5 ani.

Guild history: Wicked Warlords[RO] - PvE in care ma gasesc si acum ( un loc fain de retragere );
Virtual Love[KiSu] - Salut Tigros!
...alte guilde de GvG...
Retired Henchies[rH] HA/GvG
What Was First Chiken Or[Egg] - HA
Broccoli Makes You Leet[VeGi] - Ha/GvG - 2 sau 3 trimuri - sec acc aici.
Herobattles For Ever [LiES] - GvG - luna aceasta au ajuns in finala.

Toate cele bune!
Johnny
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Feb 2012, 19:00

Re: Hello

Mesajde aggression » 28 Feb 2012, 00:23

salut, ma bag si eu aici ca un fost membru SoR in GW1 (le am pe toate 3, in afara de EOTN, cand a aparut m-am lasat)
din pacate nu am mai deschis GW1 ca mii-am uitat contul (atat mailul cat si parola :))
21 de ani, student deocamdata la UMF, deci puteti sa va bazati pe mine cand vine vorba de heal, chiar daca GW2 nu are o clasa anume pt heal
am jucat cam toate mmo-urile, dar nu sunt gamer inrait, le joc casual

sper sa ne vedem in GW2 in ghilda care se face de pe forum, mi-a facut placere sa joc in SoR.

de ghildele de straini m-am saturat, vorba aia, nicaieri nu-i ca acasa. si-n plus cel mai frumos umor e in limba romana
aggression
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 28 Feb 2012, 00:09

Re: Hello

Mesajde Phinto » 02 Mar 2012, 13:00

Andrei, Ploiesti, 21, momentan pe la I.P.G Ploiesti, foraj.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori