As vrea sa ma apuc de GW2.

Discutăm de toate

As vrea sa ma apuc de GW2.

Mesajde asays » 28 Iul 2015, 23:40

Salutare!

Zilele astea am auzit de acest joc, am bagat cateva filmulete cu si despre pe YT, am mai citit cate ceva la ei pe site. Ideea este urmatoarea: Merita cumparat? Am observat ca nu exista niciun demo, free trial, server privat so, singura modalitate de a il incerca este sa-l cumperi. Bun, il iau. Dar am cateva intrebari.

1. E playable pe un PC care ruleaza GTA V la minim?

2. Nu prea am jucat MMO-uri pana acum, decat ceva World of Warcraft, e asemanator sau o sa-mi fie mai greu pana ma prind?

3. Nu gasesc la ei pe site decat Pre-purchase la expansiunea ce-va-sa-vie. Cum pot cumpara doar jocul vanilla? Sau daca dau pre-purchase o sa ma pot juca inainte sa apara HoT? Si cand apare urmatoare expansiune?

4. Cate character-slots are un cont basic, fara niciunul cumparat in plus?


As aprecia mult daca mi-ar raspunde cineva, cu multumiri anticipate.

Seara faina!
asays
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Iul 2015, 23:26
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: As vrea sa ma apuc de GW2.

Mesajde Shob » 29 Iul 2015, 12:38

1. http://www.systemrequirementslab.com/cy ... 12728/?p=r
2. Are similaritati dar si diferente. Spre exemplu, in Guild Wars 2 nu exista conceptul de trinitate (Tank/Dps/Healer). Toate clasele au in masura inegala Control/Support/Damage. Combatul este mult mai dinamic.
3. Daca comanzi expansiunea primesti si jocul de baza gratuit (pretul oricum ar fi fost acelasi).
4. 5/6 per server daca nu ma insel, dar iti poti cumpara extra slots cu bani din joc.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori