Salut gw2 romania

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Salut gw2 romania

Mesajde Supertiby » 17 Aug 2012, 10:36

Buna dimineata ! :)
Ma numesc Tiberiu si astept cu nerabdare sambata viitoare? Am zis ca intre timp sa incerc sa formez ceva legaturi.Am 20 de ani ,student in Buc,momentan stau prin zona Obor,lucrez in IT, si timpul ramas il impart intre jocuri,sport si alte mici placeri ale vietii,am avut o trupa de bdance in liceu,si alt hobby..desenul? in creion si carbune :roll: .Imi ajung degetele de la o mana sa imi numar prietenii si cred ca mai raman si locuri libere, si chiar si asa nu sunt in Bucuresti;sunt convins ca e din cauza mea, am tot felul de principii pe care trebuie sa le schimb,merg pe ideea "totul sau nimic" si sunt foarte(foarte ) alergic la prostia umana.

Cum arat? Probabil o sa pun si o poza la celalat topic, dar acum cu retelele sociale, e mai rapid.Pentru cine vrea sa ne cunoastem dincolo de forum , tiberiu.marian.1 pe facebook sau id-ul de messenger de la profil .

Istoric gaming/Despre GW2: Nu am intrat in GW1 deloc dar am apucat Archlord din start(din episodul 1 pana la 3,inainte sa fie cumparat de webzen) 1 an, unde cu un Elementalist cam castiga 80% din pvp,foarte OP la vremea aia,Rohan pe Syrephys vreo 2 ani jumate , la fel din start, unde am fost primul Dex-Knight build si printre primii 10 la pvp pe server si ultimul dar nu cel din urma am avut un Asmo Ranger la Aion care facea ravagii asta pana sa le vina "geniala" idee sa bage stigmele la shop;dupa vreo 2 luni in care am farmat un skill cu drop 0.01% si eram singurul care avea master-tree, acum era de vanzare si toata lumea il folosea . Mi s-a parut bataie de joc si am last-o balta :evil: .
Nu stiu daca mai ating nivelul asta de performanta si in gw2,din cauza prioritatilor servici>facutate>sala> jocuri dar sper sa ma mentin cat de cat bine.
In timpul testelor de stres,am intrat pe EU-Underworld pentru ca era foarte plin, si probabil tot pe asta o sa il folosesc si eu si inca vreo 3 apropiati care au zis ca or sa joace sigur.Asta se poate schimba in functie de unde cunosc mai multa lume, nu stiu, voi ce spuneti? Conteaza serverul?
De asemenea nu stiu sigur inca ce profesie sa aleg. Am jucat thief cateva ore cand a fost deschis dar imi place si Warrior/Guardian.Am inteles ca Gw1 a fost destulde de "balanced" si se prezice ca asta va fi si mai si, dar din ceam experimentat sunt niste lucruri care asigura mereu succes: 1-doge/block merge mai bine decat high hp/defence(asta il pun pe locul 2) ,1-critical hit%/dmg merge mai bine decat high dmg-2.
Probabil o sa dau cu banul intre thief si warrior...
-----------------------------------------------------------------------------------*-*-
Avatar utilizator
Supertiby
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Aug 2012, 09:34
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Wrench

Re: Salut gw2 romania

Mesajde Valky » 17 Aug 2012, 14:18

Bun venit, Tiby.
:arrow: Sunt 4 guilde romanesti aici pe forum viewforum.php?f=26 si vreo 2 internationale, ai timp sa-ti alegi una potrivit dorintelor tale. In ceea ce priveste serverul, este foarte probabil ca leaderii celor 6 guilde sa decida sa fim cu totii impreuna pe acelasi server, intreaga comunitate, asa s-a discutat initial. Deocamdata o parte din noi suntem pe Ring of Fire (have a look here http://www.gw2guilds.org/guilds/eu/ring-of-fire nu apare BOOM in lista inca, pentru ca mai au de adunat din membrii veterani GW1), dar cu siguranta se va comunica pe forum decizia finala pana la headstart de pe 25 August.
:arrow: In ceea ce priveste profesia aleasa, ai tot timpul sa experimentezi in joc, pana iti gasesti ceva pe placul tau, nu te grabeste nimeni si nu iti impune nimeni o anumita profesie, just enjoy the game. Poti urmari comentariile si filmele puse de membrii comunitatii noastre pe forum despre profesii aici viewforum.php?f=20 pentru a intelege mai bine si a te ajuta sa decizi ce profesie iti place mai mult, sunt informatii complete si foarte utile, precum si cele 14 episoade GW2.ro TV hostate de leaderii comunitatii aici viewforum.php?f=23 sau aici http://www.youtube.com/playlist?list=PL143BF4037A8F9EF8 care trateaza toate aspectele acestui joc.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori