Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Discutăm de toate

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Markus Clouser » 14 Iun 2012, 16:00

Nu cred că sunt multe deloc. Pe lângă skills și aferentele, mai ai inventory, map, screenshot, etc.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Ztepam » 15 Iun 2012, 17:44

Tocmai ce-am vazut stirea asta pe yahoo.ro. Articolul e scris prost ca orice articol de aici, dar e o stire totusi:
http://ro.stiri.yahoo.com/logitech-lanseaza-un-mouse-cu-20-butoane-configurabile-103017181.html
Pretul mi se pare foarte bun
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Tazul » 02 Iul 2012, 14:18

Eu am si recomand acest mouse http://steelseries.com/products/games/w ... ming-mouse ,chiar daca i-mi aduce aminte de WOW cand ma uit la el .
Cu toate ca are "doar" 14 butoane i-mi place mult mai mult decat varianta de la logitech deoarece sunt dispuse pe toata suprafata mouseului fiind mult mai usor de accesat.Acesta are 5 butoane pe lateral si sincer folosesc doar 2 dintre ele deoarece nu am precizie destula cu degetul mare si nici nu pot sa ajung la toate fara sa misc mana pe mouse.
Dupa parerea mea incercati sa exersati pe un mouse normal cam unde v-ar placea sa fie butoanele si apoi cautati unul cu configuratia respectiva .
Imagine
Avatar utilizator
Tazul
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 22
Membru din: 08 Iun 2012, 17:27
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Tazul

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Markus Clouser » 02 Iul 2012, 17:36

Am testat un G700 mai bine și eu nu am fost multumit de el. Stiu că l-am oferit ca alternativă acum ceva vreme dar... nope! Not for me. E prea usor.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Valky » 03 Iul 2012, 18:31

Markus, subscriu la ce ai spus, pentru multi gameri mouse-ul este precum racheta de tenis de camp sau paleta de tenis de masa, unii isi doresc o greutate confortabila dar sesizabila a mouse-ului, cred ca cei de la Cyborg au gandit destul de bine reglajul greutatii pe mousi pentru o echilibrare mai precisa si obtinerea feeling-ului de greutate / miscare dorit de user, daca ai posibilitatea si nu ai incercat deja, merita sa incerci unul din seria RAT.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Markus Clouser » 03 Iul 2012, 20:35

Am încercat si Cyborg RAT. Foarte customizabil.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde dem0 » 07 Iul 2012, 16:05

Ztepam scrie:
Tocmai ce-am vazut stirea asta pe yahoo.ro. Articolul e scris prost ca orice articol de aici, dar e o stire totusi:
http://ro.stiri.yahoo.com/logitech-lanseaza-un-mouse-cu-20-butoane-configurabile-103017181.html
Pretul mi se pare foarte bun


Arata bine, iar pretul e ok. Vad ca cei de la PC Garage il vor avea in 18 zile.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Ronah » 07 Iul 2012, 16:39

Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Ronah » 08 Iul 2012, 09:36

Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Yuma » 08 Iul 2012, 16:35

hmmmm interesant... dar sincer nu cred ca mi-as lua unul... dar in schimb o sa dau banii pe un scaun nou si un set de casti pt guilds si altele asap.
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Markus Clouser » 08 Iul 2012, 17:32

Pentru cine este interesat să citească mai multe despre ochelarii de Gaming: http://commons.pacificu.edu/verg/3/
Practic, yellow tinted de preferat cu AR = Gunnars mult mai ieftini.

Linkul e de aici: http://www.reddit.com/r/gaming/comments ... buy_these/
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Cronos » 08 Iul 2012, 17:48

Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Yuma » 09 Iul 2012, 10:48

@Markus eu nu as da bani pe ochelari de gaming, pot sa stau 14-16 ore continuu fara aia, i tried it :D
@Cronos ooooo hells to no! E atat de scump O,O mai bine un gaming pad daca ma intrebi pe mine ~.~
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde shaggy140 » 09 Iul 2012, 12:32

Yuma, ochelarii de protectie nu-s facuti degeaba..si mai ales la ce timp zici ca stai la calculator, 14-16 ore...ok, poate nu stai in fiecare zi atata timp dar cu siguranta pe viitor o sa ai probleme cu ochii! Iti spun din experienta!
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Yuma » 09 Iul 2012, 12:50

stau de la vreo 11 ani la calculator si de 2 ani tot stau mai mult de 7 ore si uneori si 14 si nu am nici o problema cu ochii sunt perfecti si sincer nu m-ar deranja chair atat de mult sa port lentile de contact o.o sau ochelari... Oricum mersi ca te ingrijorezi :P si poate o sa-mi iau o pereche dar deocamdata nu.
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Cronos » 09 Iul 2012, 19:30

Yuma scrie:
sincer nu m-ar deranja chair atat de mult sa port lentile de contact o.o sau ochelari


Vrei sa ti se zica in liceu aragaz cu 4 ochiuri ? :)) (little glasses joke right there) Serios, nu cred ca vrei sa ajungi dependent de asa ceva, chiar e inconvebanil. Am vazut eu multi viteji care in stare clinica aparent sanatoasa ajung mai tarziu sa regrete. Nu se merita, eu personal ma gandesc ca e destul de incovenabil atunci cand vine vorba sa practici anumite sporturi sau activitati (era si aici o gluma cand fac doi ochelaristi sex :D ) plus ca nu cred ca iti dai seama cata grija trebuie sa ai de lentilele alea de contact.

On topic: Ma gandesc sa imi iau un mouse pad din seria SteelSeries cu un design cum erau cele D3, momentan cele cu GW2 nu prea imi plac, puteau sa aleaga niste imagini mai bune. Se merita ? adica sunt bune de ceva sau platesc doar logoul ?
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Phinto » 09 Iul 2012, 22:58

Pad-urile sunt perfecte. Merita toti banii, eu am QcK, Tudy are QcK+ (dimensiuni mai mari, acelasi material) din cate stiu, si tot asa. Pad-urile de la Razer si Steelseries sunt facute special pentru gameri. Nu cont ce logo are pad-ul, tot din acelasi material este. Atat ca un pad negru tine mai mult ma murdarie, cu toate ca se poate spala, eu il spal o data la 2 sapt.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Cronos » 09 Iul 2012, 23:34

La nivel de casti ce recomandati ? ma intereseaza ceva pana in maxim 100 ron. Stiu ca mai era un topic pe tema asta dar nu-l gasesc :D
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Ztepam » 30 Iul 2012, 00:52

Acum sincer nu stiu ce parere sa-mi fac despre acest mouse... nu contest ca este unul din cele mai bune... poate cel mai bun, avand in vedere tehnologia ce o are care este incredibila. DAR, din pacare, eu cred ca este foarte sensibil iar asta este un mare minus din punctul meu de vedere.

Razer Ouroboros
Pret 129.99$
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Cronos » 30 Iul 2012, 11:01

Ouruobors e raspunsul Razer la mouseul Cyborg RAT care din cate stiu e primul mouse de genull full customization, si chiar are mai multe facilitati gen ajustarea greutatii s.a.m.d
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori