Double Mace?

Double Mace?

Mesajde Sparks » 08 Mai 2012, 22:15

Am mai vazut si pe guildwars 2 beta forum , si sincer, mi-ar placea la nebunie sa vad guardianul cu double mace:D.ii trebuie inca o arma ca offhand, pentru ca tot ce are el ca offhand, pare ceva pasiv, ii trebuie un mace, sau un sword, sau cutit poate, orice. Pareri?
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Double Mace?

Mesajde Tudy » 08 Mai 2012, 22:59

-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Double Mace?

Mesajde Sparks » 08 Mai 2012, 23:43

Stiu, nu zic ca nu, dar nu mi se pare correct ca warrior poate juca mai orice ce poate juca guardian, mai ales "shieldul" care ar trebui sa fie specific, iar guardianul sa nu poata avea "dual weapons" pt ca force,torch si shield nus arme:P
Eu zic doar de aspect, ador guardianul la ce skilluri are si ce poti juca pe el, dar miar placea sal vad cu niste duale:d
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Double Mace?

Mesajde Sparks » 08 Mai 2012, 23:58

14combinatii? comparativ cu warrior, :(, vreau inca un off hand, ii trebuie:D
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Double Mace?

Mesajde Tudy » 09 Mai 2012, 01:14

Am o bănuială că toate combinațiile de arme pe care ANet le-au implementat țin mai mult de game balancing decât de preferințele unor jucători, iar acele decizii au trecut prin niște procese mai complexe decât ”mi-ar plăcea X” sau ”ar fi simpatic Y” :)

Poate într-un viitor expansion vom vedea mai multe arme noi și mai multe combinații între cele existente.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Double Mace?

Mesajde Sparks » 09 Mai 2012, 08:31

Balancingul nu tine de ce arma porti:), eu chiar cred ca deciziile al ce se poate purta pe un character e de genul "dar eu vreau shield pe warrior"...sau altele, ca in final de balansat oricum e de lucru la ce skilluri se pun specifice armei. Adica de exemplu uite: daca ii pune posibilitatea de axe pe guardian, main hand, si are aceleasi skilluri ca swordu? nu strica cu nimic balansul(zic asa).
Oricum vroiam sa discut cu cei carora le place guardianul daca ar prefera asa ceva. Adica sa vezi un guardian cu o greutate in mana(force)? e ciudat rau(ma refer la pur design). Daca ii era shieldul specific lui si warrior nul putea pune pe el,nu ma legam de asta, dar daca asa mi se pare normal sai dai si 1 particica din ce are warrioru si guardianului:P.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Double Mace?

Mesajde Tudy » 09 Mai 2012, 09:41

Evident că nu ține de ce armă porți, ci de ce skills ai pe bară (dar acele skills sunt date de arme într-o mare măsură). Mai mult, skill-urile diferă de la profesie la profesie, chiar dacă se folosește aceeași armă.

Eu zic să-i lăsăm pe cei de la ArenaNet să ia astfel de decizii. În fond, au 10+ ani de experiență cu astfel de lucruri. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Double Mace?

Mesajde stevecelrau » 09 Mai 2012, 16:39

La ce-i trebuie guardianului 2 maciuci cand are ciocan? :D

http://www.youtube.com/watch?v=EjDJXZIwU5k

http://www.youtube.com/watch?v=LPRmFQHjSpY
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Double Mace?

Mesajde Markus Clouser » 09 Mai 2012, 21:51

Fără nicio exagerare și cu riscul de a părea idiot sau că fac haz de topicul tău, eu aș fi vrut Double Shield. A fost primul lucru la care m-am gandit când am auzit prima data că vei putea folosi doua arme de același fel in GW2 și mi s-a părut ultra-defensive.

În altă ordine de idei cred câ au fâcut așa pentru a limita posibilitățile de atac ale guardianului și pentru a-l menține cât de cât pe defense. (Adică să nu fie nevoit să se apropie cu skillurile secundare, in afara de greatsword si hammer).
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Double Mace?

Mesajde Sparks » 10 Mai 2012, 00:16

Nu faci haz, imi place ideea ta, dar stii ce miar fi placut mie de exemplu, in loc de un tome, sa fie un shield, adica sa sumoneze un double handed shield, care sa stea infipt in pamant in fata lui, si sa casteze vrajile alea defensive.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51


Înapoi la Guardian

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori