Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Kenzo » 29 Ian 2012, 13:39

http://www.youtube.com/watch?v=I_TDMoOCyHQ

In acest video veti vizualiza racial traits / Great Sword / Great Hammer si cateva eventuri pe care multi nu le stiau , de asemenea o sa vedeti mai profund de ce este in stare clasa Warrior.
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Xas » 29 Ian 2012, 14:12

Doar sa vad cate combinatii si ce optiuni iti ofera armele mi-au fost de ajuns sa zic ca si eu o sa joc Warrior, + ca poate sa fie si off-tank.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Tudy » 29 Ian 2012, 15:02

Xas scrie:
Doar sa vad cate combinatii si ce optiuni iti ofera armele mi-au fost de ajuns sa zic ca si eu o sa joc Warrior, + ca poate sa fie si off-tank.

Combinații și opțiuni ai la toate profesiile, nu doar la Warrior. ;)

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Profess ... n_mechanic
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Weapon# ... rofessions
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Skill#Skill_types
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde cokybv » 29 Ian 2012, 17:46

Ms pt. video :)
Eram curios de ce in AMA-ul de pe Reddit majoritatea Developerilor spuneau ca Warriorul e favoritul lor :)

Edit:

Tudy scrie:
Xas scrie:
Doar sa vad cate combinatii si ce optiuni iti ofera armele mi-au fost de ajuns sa zic ca si eu o sa joc Warrior, + ca poate sa fie si off-tank.

Combinații și opțiuni ai la toate profesiile, nu doar la Warrior. ;)

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Profess ... n_mechanic
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Weapon# ... rofessions
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Skill#Skill_types


Imi facusem si eu o lista cu Crafting si am ajuns la parerea ca sunt foarte bine construite combinatile de arme pt profesii.
-> Daca ai 3 personaje cu 6 Craftinguri diferite ajungi sa poti construi arme si armura pt toate

+Achievementul pe Cont de Weapon Skill. Ajungi sa-l maximizezi alegand 3 profesii
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Asky » 29 Ian 2012, 17:59

Asta pana vine Guardianu care nu il poti zgaria, nu uita ca un guardian bun iti poate bloca skillurile elite si are un burst fantastic cu greatesword*burn activat, o sa vedem cand incepe beta doar sigur o sa incepem sa ne ciomagim intre noi sa incercam builduri :P
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Tudy » 29 Ian 2012, 18:00

cokybv scrie:
Imi facusem si eu o lista cu Crafting si am ajuns la parerea ca sunt foarte bine construite combinatile de arme pt profesii.
-> Daca ai 3 personaje cu 6 Craftinguri diferite ajungi sa poti construi arme si armura pt toate

Trebuie menționat aici că pe orice caracter poți avea toate cele 8 crafting professions (e drept, doar două active la un moment dat, dar poți să le înveți pe toate 8 și să schimbi între ele).

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Crafting

Citat:
A character can have two crafting disciplines active at a time, but can change their specializations at any time by visiting a master craftsman and paying a fee. All skill points and recipes learned in a discipline are saved when switching. The more points already invested in a discipline however, the more it will cost for a player to switch to that discipline. The intent of this system is to encourage trading while allowing every player to feasibly craft items that they want.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde cokybv » 29 Ian 2012, 18:12

Tudy scrie:
cokybv scrie:
Imi facusem si eu o lista cu Crafting si am ajuns la parerea ca sunt foarte bine construite combinatile de arme pt profesii.
-> Daca ai 3 personaje cu 6 Craftinguri diferite ajungi sa poti construi arme si armura pt toate

Trebuie menționat aici că pe orice caracter poți avea toate cele 8 crafting professions (e drept, doar două active la un moment dat, dar poți să le înveți pe toate 8 și să schimbi între ele).

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Crafting

Citat:
A character can have two crafting disciplines active at a time, but can change their specializations at any time by visiting a master craftsman and paying a fee. All skill points and recipes learned in a discipline are saved when switching. The more points already invested in a discipline however, the more it will cost for a player to switch to that discipline. The intent of this system is to encourage trading while allowing every player to feasibly craft items that they want.



Asa este. Am uitat sa mentionez :P Ziceam doar ca idee.
Urmeaza sa vedem economic cum o sa ne permitem sa schimbam intre ele...

Citat:
can change their specializations at any time by visiting a master craftsman and paying a fee.


- Banuiesc ca "fee"-ul se poate obtine din vanzarea in AH a unui set de la un Crafting discipline (aproximativ, desigur)-> Adica fee-ul se plateste singur de meserii :P (daca stai sa iei asa).
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Tudy » 29 Ian 2012, 18:19

cokybv scrie:
Urmeaza sa vedem economic cum o sa ne permitem sa schimbam intre ele...


Un răspuns parțial era deja în citatul dat de mine :)

Citat:
A character can have two crafting disciplines active at a time, but can change their specializations at any time by visiting a master craftsman and paying a fee. All skill points and recipes learned in a discipline are saved when switching. The more points already invested in a discipline however, the more it will cost for a player to switch to that discipline. The intent of this system is to encourage trading while allowing every player to feasibly craft items that they want.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Tigros » 29 Ian 2012, 19:07

Nu va infierbantati prea mult :). Mai e ceva pana la launch si se pot schimba multe.
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde cokybv » 29 Ian 2012, 19:23

Tudy scrie:
cokybv scrie:
Urmeaza sa vedem economic cum o sa ne permitem sa schimbam intre ele...


Un răspuns parțial era deja în citatul dat de mine :)

Citat:
A character can have two crafting disciplines active at a time, but can change their specializations at any time by visiting a master craftsman and paying a fee. All skill points and recipes learned in a discipline are saved when switching. The more points already invested in a discipline however, the more it will cost for a player to switch to that discipline. The intent of this system is to encourage trading while allowing every player to feasibly craft items that they want.



Da stiu ... dar ma refeream la economia per total. Sa dau un exemplu:
Ipotetic vorbind
- La maximul de puncte pe care poate sa-l aiba un Crafting sa coste 50 gold.
- 50 gold = 5 ore de Killing Mobs/Dynamic Events
=> Ca sa schimbi disciplina si sa nu se simta la buzunarul tau, trebuie sa investesti 5 ore in Dynamic Events.
Iar in ce am scris eu:
- 50 gold = 5 iteme facute de acea profesie
=> Ca sa schimbi disciplina si sa nu se simta la buzunarul tau, trebuie sa craftuiesti si sa vinzi 5 iteme.

E intr-adevar o complexitate a economiei
Exemplu Real: Cate tigari sa ma abtin sa cumpar ca sa pot sa-mi iau un joc PC :))

-> Asta practic stabileste per total valoarea unei ore de gaming in orice joc (stau 1 ora sa farmez materiale pt a craftui 1 item -> il vand cu 10 gold => 1ora = 10 gold). Astfel toate celelalte activitati capata o valoare economica si un pret.

Sunt interesante chestiile astea din fundal :P
Las ca ma enervez eu si adun oameni sa deschid o specialitate de Gaming in cadrul unei facultati ... ca prea sunt ele parte din everyday life :P
Link iteresant despre gaming: https://www.ted.com/talks/gabe_zicherma ... arter.html
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Kenzo » 29 Ian 2012, 20:05

haha . se pare ca problema economica legata de stabilitatea pietii ne urmareste si in Gw2 . Chiar ma gandeam cu vor fii preturile in Auction House in prima saptamana , probabil totul va fii supraestimat pentru ca nu s-au stabilit inca drop rate-urile pentru anumite arme / craft materials / armuri
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Asky » 29 Ian 2012, 20:43

eu nu is prea ingrijorat de auction house, foarte rar o vizitam in toate mmourile ce jucam, doar daca imi trebuia ceva imediat eram la ah, in rest faceam rost de tot singur sau cu ajutoru prietenilor, probabil din cauza ca is un vanzator oribil, cat despre costul respecului de profesii tre sa te gandesti ca la un lvl mai mare 50g o sa fie un nimic, doar eventurile normale de prin lvl 50 dadeau gold deja, dar mai dungeons sau eventurile de 80.


PS: am deviat complet de la subiect, de la warriors la economie :P
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde cokybv » 02 Feb 2012, 14:34

Asky scrie:
eu nu is prea ingrijorat de auction house, foarte rar o vizitam in toate mmourile ce jucam, doar daca imi trebuia ceva imediat eram la ah, in rest faceam rost de tot singur sau cu ajutoru prietenilor, probabil din cauza ca is un vanzator oribil, cat despre costul respecului de profesii tre sa te gandesti ca la un lvl mai mare 50g o sa fie un nimic, doar eventurile normale de prin lvl 50 dadeau gold deja, dar mai dungeons sau eventurile de 80.


PS: am deviat complet de la subiect, de la warriors la economie :P



Si eu care era broker profesionist in WoW

BUY LOW ... SELL HIGH !!! (orice gaseam)
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde movi » 21 Feb 2012, 21:23

si eu la fel .... buy cheap sell expensive => make money :X
movi
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 52
Membru din: 11 Feb 2012, 11:54
Nume caracter: Movaa

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde Tigros » 21 Feb 2012, 22:07

Eu prefer sa ma joc decat sa zac in auction house:).

Oricum, ati deturnat discutia de la Warrior la crafting si trading, poate ar trebui facut curat in topicul asta :).
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde rpmihai » 21 Aug 2012, 12:59

salutare all....eu o sa vreau sa ma concentrez sa fac toate craftingurile pe un singur caracter......o sa ia ceva timp dar o sa fie folositor si mie si guildei
Avatar utilizator
rpmihai
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Aug 2012, 21:35

Re: Motivul pentru care o sa aleg Warrior

Mesajde tetshukay » 22 Aug 2012, 19:15

deja unii sunteti offtopic de la ,, de ce aleg sa joc warrior'' o dati in auction house WoW(crap MMO)

Sa revenim
Am ales warrior ca intodeauana in toate mmo-urile jucate am ales si cred ca ma prinde toate clasele close rage , face to face , sa simti cand ii cade dintii adversarului
Imagine
tetshukay
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 03 Iun 2012, 11:04
Nume caracter: .....LOADING


Înapoi la Warrior

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator