Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Discutăm de toate

Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Ronah » 26 Apr 2012, 20:34

Dupa cum spune si titlul, ce tip de personaj va veti alege? Care sunt motivele / argumentele din spatele alegerii voastre.
Puteti da raspunsuri haioase, realiste sau pur si simplu ce va vine in minte acum cand cititi acest thread :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Xas » 26 Apr 2012, 21:04

O sa aleg Norn female pentru inceput, ideala pentru categoria "femeie cu brand si mustata" si tot ce-mi pot dori de la o femeie barbat, sau de la un suflet de barbat prins intr-un trup de femeie. (suna tampit ce zic, dar vreau sa am vikinga adevarata, o Brunhilda din aia care bea un keg de bere si apoi se pune la skandenberg cu pitigusii aia hermafroditi de Sylvari (no offense Sylvari fanboys)).
Sper sa o customizez astfel incat nici Loki sa nu se poata uita la ea. Ii pun un coif si poate poate prinde si ea iubire de Dolyak.
Recent am vazut "Game of Thrones" si am fost placut surprins sa vad noua garda de corp al lui Renly Baratheon, un pretendent la tron http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Brienne, sper sa iasa si a mea ceva de genul.
La botez inca ma mai gandesc, o sa aleg un nume de viking-a adevarata.

O sa radeti propabil de ce ati citit aici sau poate o sa va uimiti si nu o sa mai vorbiti cu mine :D
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Khasar » 26 Apr 2012, 21:15

De abia astept sa-ti vad creatia :D
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Valky » 26 Apr 2012, 21:40

@Xas in caz ca ramai in pana de idei, exista pentru smartphones un Name generator pentru RPG-uri, care iti da posibilitatea sa alegi tipuri de rase si sex, care mentin in buna masura structura morfologica a cuvintelor specifice rasei respective, cu un numar practic infinit de nume posibile (exemple pentru a ta norn female: Ingrid / Telrim / Yurra / Tuvara / Hergar / Hilda / Belaki / Sibdeth / Valnae / Nili / Kilili / Gilgret / Marae / Deldeth / Bakla / Marir / Oemis / Nomla / Embian / Teala / Belmaeris / Chaena / Daglana / Vonka / Tanmar / Vuleisa / Almada / Brodrika / Tudbela / Balarra / Duriani / Ridta / Talils / Uadani / Hiltu / Armensi / Ingris / Adlanuri / Rasebi / Adhrani / Danifra / Kalra / Gerna / Baruadia / Fradhi / Ramilie / Talma / Nurka Milli / Luda / Marna / Nomnu / Sada / Armerri / Weril / Helri / Anaes / Nurrad / Almana / Hunni / Sibertia, etc.)
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Life Snatcher » 26 Apr 2012, 21:43

In urma nickname-ului pe care il am o sa fiu putin "obligat" sa imi fac female. Traducerea numelui e ceva gen "Printesa Purpurie" aka Crimson Princess in engleza. Motivul nr. 2 e nevasta-mea care o sa stea pe capul meu cand o sa-mi fac caracterul :) Daca imi fac male, o saptamana o sa-mi scoata ochii, ca i-am promis, ca etc. ca bla bla bla :)) Oricum, ca Sylvari ranger cred ca female o sa arate mult mai bine ..
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Valky » 26 Apr 2012, 21:47

Atata timp cat nu vedem o elfita dulce, bruneta, inalta, slim, cu toate dispozitivele corect atasate la creatie si cu numele "Vasile", "Mistretu`" sau "Mucea", nu cred sa fie o problema ca facem si chars femele. :lol:
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Cosmo » 26 Apr 2012, 21:53

Female Human Theif, cel putin primul caracter, de suflet. Daca tot avem "legacy" de la caracterele din GW1.. mi se pare usor stupid sa zic ca un Sylvari sau un Asura are bloodline cu Assassina mea din GW1.. human. Cat despre gender in particular.. sa zicem doar ca imi place sa aleg underdog-ul, si fara sa intram in acuzatii sexiste, sa zicem ca femeile nu ajung sa fie foarte eroice de fel. Mi se mare mult mai faina ideea de un strong independent hero-woman decat un tip imens musculos cu sabie de doi metri.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Ronah » 26 Apr 2012, 22:09

Maritatea personajelor alese de mine sunt femei. Adica ceva de genul 7 din 10. Mai ales daca este vorba de humans/human-Like races si nu alte beast-like races.
Un motiv ar fii acela ca "daca tot petrec ore uitandu-ma la un 'fund' :) macar sa fie de femeie, nu ?" :D
Ah!, si de fiecare data incerc ca le ofer un look asiatic (Japanese/Chinese) - atat cat imi permite customizarea, desigur.
Daca nu reusesc acest lucru intr-un mod satisfacator, atunci raman la un still "caucasian - cute & sensitive" :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Shadowseeker » 26 Apr 2012, 23:00

Voi face un personaj masculin dupa chipul si asemanarea mea. Voi crea deci fie un Charr , sau un Norn de 3 metri cu tatuaje.
Imagine
Avatar utilizator
Shadowseeker
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 02 Apr 2012, 23:37
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Shadowseeker

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Khasar » 26 Apr 2012, 23:08

Un mascul Charr, feroce si cat se poate de urat.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Markus Clouser » 27 Apr 2012, 01:54

Male Norn, Male Charr.. Male everything. Ca doar si eu sunt tot male.

Probabil o sa am si ceva female chars ca sa mai schimb putin.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde LorD_PSYCHO » 27 Apr 2012, 11:17

Male Charr - mi se pare cel mai badass dintre toti.

Female Asura si Sylvari.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde EchoLife » 27 Apr 2012, 11:50

Pentru acest BWE cred ca o sa incerc human male warrior sau guardian apoi silvary female elementalist. Am de gand sa imi fac patru caractere male si patru female:

male : warrior , guardian , ranger si engineer
female: elementalist, necromancer, mesmer si thief

Abia astept :D
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Tze » 27 Apr 2012, 14:48

EchoLife scrie:
[..] apoi silvary female elementalist.


Nu cred că vei avea prea mult noroc cu acest lucru având în vedere că în acest beta sunt accesibile doar rasele: Human, Norn, Charr. Probabil într-un beta viitor. :)
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Life Snatcher » 27 Apr 2012, 14:55

Tze scrie:
EchoLife scrie:
[..] apoi silvary female elementalist.


Nu cred că vei avea prea mult noroc cu acest lucru având în vedere că în acest beta sunt accesibile doar rasele: Human, Norn, Charr. Probabil într-un beta viitor. :)

Cred ca se refera la general, cand da drumu oficial la joc.
Valky, am intalnit in Aion pe un server privat cel mai urat charr female, nume "Kraken", si exact la aia te gandeai cand il vedeai ..
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde Tanaka » 27 Apr 2012, 15:59

Nu sunt decis, insa momentan o sa-mi fac un Norn Female, si un Charr Male.
Prefer să mor in mocirlă, intr-o Românie Mare ... decât să mor in paradisul unei Românii mici.
Avatar utilizator
Tanaka
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 17 Apr 2012, 16:19
Localitate: Constanta
Nume caracter: Tanaka

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde B3aT » 27 Apr 2012, 17:25

modifica primul post si creeza un poll , n-ar fi mai bine ? :)

Depinde de clasa/rasa, dar de obicei female ca sa vad ceva frumos toata ziua :) , pentru warrior un male, mag/support female.
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Male or Female -Ce personaj vei juca? De ce?

Mesajde stevecelrau » 30 Apr 2012, 12:59

Warrior Norn Male.
Guardian Human Female.

Acestea vor fi caracterele principale. In general in jocuri aleg caractere de tip feminin exact din acelasi motiv ca si Ronah :D
Ronah scrie:
Un motiv ar fii acela ca "daca tot petrec ore uitandu-ma la un 'fund' :) macar sa fie de femeie, nu ?" :D


In GW2 o sa-mi fac un norn male warrior deoarece mi-a placut prea mult caracterul Gullik Oddsson din cartea "Ghosts of Ascalon". Numele deocamdata e secret :P

Guardian-ul va fi female deoarece va fi urmasa monk-ului din GW1, iar clasa guardian e cea mai apropiata de feeling-ul de monk. Plus voi avea heavy armor si mai ales.... ciocan - doar pentru cunoscatori 8-)

In rest cochetez cu un ranger sau thief, asura sau sylvari, astept urmatoarele Beta events unde sper sa pot juca si eu si sa ma decid. Cred ca va fi o femeie, in principal pentru a pastra numele din GW1: <Alba Ca Zapada> (sorry Shob :| , nu pot sa renunt la numele asta :geek: )
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada


Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori