LFG>80

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

LFG>80

Mesajde arowan » 22 Aug 2012, 20:25

Caut 4+ viitori jucatori de GW2 care:
isi vor face caractere cu rasa Humans (sau vin sa joace pe teritoriul lor),
pentru ceata pana la nivelul 80,
incepand de sambata ora 15:30 pana la ora 22:30 (cu prelungire :lol: ) cu pauze de masa si relaxare nu mai mari de 20 de minute,
urmatoarele intalniri fiind stabilite de comun acord in ultimele minute ale unei sesiuni de gaming,
pe serverul comunitatii guildwars2.ro: Seafarer's Rest,

urmarind in mare:
questurile inima,
culesul materialelor,
elementele dinamice,
si alte elemente ce pot fi discutate aici.

In linii mari urmarim gidul prezentat aici:

- partea cu buy power

Voi edita acest mesaj ulterior daca se gasesc oameni cu datele de contact etc.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde Phinto » 22 Aug 2012, 20:29

Sa inteleg ca tu vrei sa faci rush la 80? Vad ca nu ai precizat si story quests.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: LFG>80

Mesajde Ronah » 22 Aug 2012, 20:36

Personal, daca este posibil si nu exista restrictii de zona fara a avea povestea ajunsa la un anumit punct - exceptand dungenurile, as lasa Personal Story pana ajung la lvl 80 si abia apoi sa ma ocup de ea la fel ca la un RPG normal. Avand majoritatea waypoint-urilor deblocate va fi usor de strabatut distantele necesare si astfel povestea nu va suferi intreruperi datorita level rquirements care pot fii uneori prea mari si asftfel necesitand un "grinding" pana la nivelul corespunzator.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 22 Aug 2012, 20:39

Phinto scrie:
Sa inteleg ca tu vrei sa faci rush la 80? Vad ca nu ai precizat si story quests.

In mare da.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde vaporeanu » 22 Aug 2012, 20:42

din pacate ce zici tu nu prea se merita , eu o sa fiu on toata noaptea de sambata si daca e ceva ajut cu cea mai mare placere, dar ca sa faci repede lvl 80 cel mai bine e sa faci crafting si sa faci explore si pe celelalte zone nu doar pe human. Daca e ceva pe mine o sa ma gasesti pe ts pe unul din canalele guildei Legio Gemina
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 22 Aug 2012, 20:47

Dupa ce terminam o zona este normal ca stabilim de comun acord unde mergem in continuare, nu ne impartim, altfel ce rost are sa avem ceata.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde Ronah » 22 Aug 2012, 20:59

arowan scrie:
Phinto scrie:
Sa inteleg ca tu vrei sa faci rush la 80? Vad ca nu ai precizat si story quests.

In mare da.


Teroretic poti ajunge la lvl 80 in cca 15 zile sau mai putin .. ce faci dupa aceea?
Lasam povestea la o parte, ca nu prea se vede sa fii interesat de ea.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: LFG>80

Mesajde Phinto » 22 Aug 2012, 21:07

S-a facut 80 in al 2-lea BWE, dar probabil exp se facea mai usor, nu stiu, nu m-am interesat.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: LFG>80

Mesajde Ronah » 22 Aug 2012, 21:27

Phinto scrie:
S-a facut 80 in al 2-lea BWE, dar probabil exp se facea mai usor, nu stiu, nu m-am interesat.

Eu m-am referit la oameni care joca 1-5 ore / zi nu la cei care joaca >17 ore / zi
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 22 Aug 2012, 21:57

Jocul nu se termina la level 80! Nici GW1 nu s-a terminat la 20, lucru ce puteai sa il faci in 2-3 ore. Eu vreau sa maximizez sansa ca sa prindem dynamic events si sa le batem impreuna. In plus de asta mai poti crea inca 4+ caractere.

Povestea e personalizata (dupa ce alegi la crearea caracterului) si se poate face oricand de persoanele care intra in ceata, in plus nu este exclus ca dupa ce ajungem la 80 sa o abordam impreuna (asta depinde cat de bine ne intelegem pana atunci), dar poate ca uni oameni nu vor sa asiste la povestea mea etc.

+ As dori ca, daca sunt amatori pentru aceasta excursie sa lase un mesaj de genu: DA, ai sabia mea & securea meu etc.

O mica paranteza: Nu vad cum editez primul post, vroiam sa mai adaug aceste detalii acolo. Acum e prea tarziu.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde RandomGuy » 22 Aug 2012, 23:04

Eu nu inteleg de ce vrei sa faci rush la lvl 80 ?Gw2 nu este Gw1, cand ajungi lvl 80 numai ai ce sa faci in legatura cu story-ul, nu este gw1 unde faci max lvl in cateva ore. Sfatul meu este sa jucati jocul la pasul pe care il vreti voi si sa va bucurati de content. Guild Wars 2 nu este Wow sau Lineage, nu aveti nimic de castigat daca sunteti server first. Eu vreau sa ma bag intr-un party de human cu care sa ma bucur de content dar nu vreau sa fiu "grabit" la lvl 80, plus ca guide-ul lui MattVisual in proportie de 60% este gresit. Cea mai mare prostie care o poti face este sa te duci in WvW deoarece o sa stai 30 de minute sa bati la o poarta.Si este recomandat sa terminati o harta intreaga deoarece la final primiti un reward considerabil care consta in xp,silveri,iteme,karma. Nu faceti grind in sensul sa omorati mobi cu care nu aveti quest cu ei deoarece sigur aveti unul 2 m mai la drapta.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 23 Aug 2012, 00:02

Imi pare rau ca nu ai inteles ce am scris, probabil ca nici nu ai citit tot si ai sarit la concluzii, nu am spus niciunde ca respect ce zice in video in totalitate. Nici nu am de gand sa merg in PvP de la inceput sa ma fac de rusine. Aparent la romani trebuie explicat totul ca o lege. In plus de asta am zis ca mai se pot adauga elemente la intinerariu.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 00:09

Ai spus ca in mare masura o sa va luati dupa guide-ul lui Matt nu? In afara de chestiile de care ai nevoie pentru crafting si xp bonus nu au spus nimic util pentru fast lvl up.Eu doar te avertizam de problemele guide-ului.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 23 Aug 2012, 00:14

@RandomGuy

Da ma iau dupa guide-ul ala pentru: heart quest > dynamic event > gathering +/- cooking, am pus video ca m-am gandit ca explica fain de ce se face cum se face, restul nu ma intereseaza in acest moment in special crafting care il faci in oras (din cate stiu) si buy power pentru care iti trebe $.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 00:17

Este ciudata ora la care incepi si sigur din motivul asta nu aplica nimeni, launch-ul este la 10 dimineata si majoritatea atunci vor intra.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: LFG>80

Mesajde arowan » 23 Aug 2012, 00:38

Mda nu stiu cum am calculat initial, si nu pot modifica, apreciez daca poate vreun moderator sa modifice ora la 10:30.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: LFG>80

Mesajde Markus Clouser » 23 Aug 2012, 01:36

Da dude, eu împreună cu câțiva guildies vom face rush și incepem cu Humans.

Jucăm când ne vedem online.

Hai cu hardcoreala PvE!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: LFG>80

Mesajde tetshukay » 23 Aug 2012, 15:13

datii bataie la lvl , eu unu nu ma grabesc sa fac lvl :D pana prin noiembrie sa vina frigul si atunci cine sta 4 ore la munca ???? eu :)
Imagine
tetshukay
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 03 Iun 2012, 11:04
Nume caracter: .....LOADING

Re: LFG>80

Mesajde Altceva » 23 Aug 2012, 21:50

Nu prea inteleg dece cineva sa se grabeasca sa faca rush lvl 80, nu este un joc care sa faci max lvl si deacolo trebuie sa incepi sa te imbraci de PVP sau PVE. Chit ca esti lvl 1 sau 80 va fi acelasi joc, bine inteles singuru avantaj la lvl 80 este ca itemele arata mult mai bine. Nu cred ca este o solutie sa faca cineva lvl rush, "trebuie sa stai pe spate si sa te relaxezi".

Daca vor exista persone care vor rush lvl va urez bafta dar cred ca veti regreta. Va spun din propria experienta cand a aparut cataclismol WOW cele 5 lvl le-am facut in jur de 16 ore parca (nu asta conteaza), ce vreau sa spun e ca eram rupt de oboseala si am trecum pe langa lucruri superbe pe atunci si nici nu le-am vazut. Bafta !
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: LFG>80

Mesajde Asky » 24 Aug 2012, 00:13

Un mic rush are si avantajele sale, trebuie sa tinem cont cate prepurchase au fost facute, in primele zile o sa fie o hoarda de jucatori in primele planse ceea ce nu o sa te lase sa apreciezi jocu cum trebuie, hearturile normale nu scaleaza atat de mult considerand ca o sa fie cateva sute de jucatori fugind dupa ele la inceput, un mic rush pentru a scapa de ei eu is sigur ca voi face.

Cat despre rush direct la 80 nu ma chinui, voi explora absolut toate plansele ianinte sa tre prea mult de lvlu lor, doresc sa fac toate plansele in ordine fara a rata un pixel :P

Ceea ce is sigur ii ca voi avea parte de cel putin o noapte ne dormita.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori