Ajutor Pre-purchase

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde lanaiba » 18 Aug 2012, 21:18

CD-KEY-ul se livreaza pana pe data de 24 August 2012. Acest cd-key reprezinta varianta finala a jocului si NU ofera acces cu 3 zile mai devreme pe serverele de joc (Head start)

http://shop.computergames.ro/ncsoft-gam ... d-edition/
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde dem0 » 18 Aug 2012, 21:41

lanaiba scrie:
CD-KEY-ul se livreaza pana pe data de 24 August 2012. Acest cd-key reprezinta varianta finala a jocului si NU ofera acces cu 3 zile mai devreme pe serverele de joc (Head start)

http://shop.computergames.ro/ncsoft-gam ... d-edition/


Cel prezentat de tine acolo e fara head-start.

Acesta de exemplu are headstart: http://www.pcgarage.ro/jocuri/ncsoft/gu ... -standard/ si 100% head start au cele de pe buy.guildwars2.com.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde lanaiba » 18 Aug 2012, 21:44

NU MAI CUMPAR DE LA PCGARAJ, m`au batjocorit cu un produs si mi`au luat si banii de 2 ori pe el si inca nu i`am primit inapoi

Alt magazin mai cunosti ?
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Ronah » 18 Aug 2012, 22:16

lanaiba scrie:
NU MAI CUMPAR DE LA PCGARAJ, m`au batjocorit cu un produs si mi`au luat si banii de 2 ori pe el si inca nu i`am primit inapoi

Alt magazin mai cunosti ?


Banii platiti cu cardul sunt doar "retinuti" nu sunt luati. In functie de banca, se vor lua abia la 2-5 zile lucratoare. Daca faci sesizare la firma ca ti-au retinut banii de 2 ori, ei vor anula tranzactia si astfel tot in 2-5 zile lucratoare vei primi banii inapoi, de fapt mai exact, nu iti vor mai fi luati. Exista posibilitatea ca returul banilor sa dureze si 30 de zile in functie de banca daca firma nu a anulat tranzactia in timp util si banii au fost luati deja.

Daca vrei sa cumperi jocul la cutie cu headstart in Romania este cam dificil. Nu iti poate garanta nimeni ca vei primi codul in timp util. Asa ca, daca nu ai cost de GW1, nu vad rostul unui hearstart pentru ca tot nu ai niste nume de personaje pe care ai putea sa le rezervi. Daca totusi tii mortis sa ai cele 3 zile avans - repet, nu vad rostul daca nu ai avut cont de GW1 - varianta digitala este cea indicata, indiferent de unde o cumperi.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde lanaiba » 18 Aug 2012, 22:30

Produsul l`am comandat online pe data de 9, pe 10 mi`a venit. Dar abia ieri am observat ca de pe card lipsesc bani din Contrul EXTRA ROL unde nu ar fii avut voie sa umble trebuia sa umble doar la contul de debit unde lasesem fix suma respectiva ca sa nu am surprize, si cu toate astea am avut.
Cand m`am uitat pe extras se efectuasera 2 plati de aceeasi valoare, una pe data de 14 alta pe 16. Am vorbit si la banca si la cei de la PCG.
Cica "Buna ziua, In contul dumneavoastra nu apare alta trazactie decar ceea efectuata in data de 10-08-2012 in valoare de 316.79 RON, daca aveti o suma blocata trebuie sa luati legatura direct cu http://www.payu.ro/companie/contact/ pentru a cere explicatie privind suma blocata. In contul PC Garage se afla doar o sibgura tranzatie. O zi buna!"

Adica eu imi pun datele pe siteul lor si astia ma trimit la aia cu care au contract. Lafel au facut si cu cei de la livrare, i`am intrebat cand ajung ca sa stiu daca stau acasa sau nu si m`au trimis fara jena sa iau eu legatura cu cei de la livrare.

Deci de la PCG nu vreau sa mai cumpar nimic deoarece serviciul lor de relatii cu clientii e de toata jena.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Ronah » 18 Aug 2012, 22:48

lanaiba scrie:
luati legatura direct cu http://www.payu.ro/companie/contact/ pentru a cere explicatie privind suma blocata" [...]Deci de la PCG nu vreau sa mai cumpar nimic deoarece serviciul lor de relatii cu clientii e de toata jena.


Iti dau dreptate ca esti suparat. Si eu as da nota 7 pentru serviciul lor de relatii cu clientii nu pentru ca nu vine curierul la timp, ci pentru ca nu raspund niciodata la telefon, dar faza "contactati payU este valabila. Pc Garage nu retine datele tale de pe card in baza lor de date.Nu are voie sa faca acest lucru daca nu are autorizatie. Firmele care intermediaza aceste plati proceseaza datele respective. In aceasta privinta doar ei te pot ajuta. Indiferent de la cine ai fi cumparat si ai fi avut aceeasi problema, doar firmele specializate in plati online rezolva problema nu comerciantul sau banca.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde lanaiba » 18 Aug 2012, 22:57

Mie mi s`ar fii parut normal ca sa dea si ei un telefon sa intrebe ce si cum. Sa vad ca ii intereseaza, ca doar ei au scos profit in urma tranzactiei si eu m`am ales cu 300 ron in minus si cine stie cand ii mai recuperez.
Si uite a venit timpul sa cumpar iar ceva si am retineri foarte mari sa mai iau de la ei. Daca isi tratau clientul cu putin mai mult respect poate nu mai erau aceste dubii

Dar ma rog, poate sunt eu mai ciudat.

Sa revin la subiect. In principiu head starter ala nu prea ma ajuta ptr ca sambata si duminica lucrez. As putea sa ma joc doar duminica si luni dupe masa ca sa profit de avans.
Daca apare iar la computergames varianta Deluxe la acelasi pret, o cumpar daca nu astept ziua de marti si ma duc in magazin si il iau.


App. am gasit mai ieftin undeva :) http://www.altex.ro/guild-wars-2-pc
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Ronah » 18 Aug 2012, 23:26

lanaiba scrie:
App. am gasit mai ieftin undeva :) http://www.altex.ro/guild-wars-2-pc

Finally, YEAH! Credeam ca aduc doar Mists of Pandoria :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde dem0 » 18 Aug 2012, 23:53

lanaiba scrie:
Sa revin la subiect. In principiu head starter ala nu prea ma ajuta ptr ca sambata si duminica lucrez. As putea sa ma joc doar duminica si luni dupe masa ca sa profit de avans.
Daca apare iar la computergames varianta Deluxe la acelasi pret, o cumpar daca nu astept ziua de marti si ma duc in magazin si il iau.


App. am gasit mai ieftin undeva :) http://www.altex.ro/guild-wars-2-pc


Daca nu ai nevoie de head start sau deluxe edition inca de la inceput, atunci media galaxy (http://www.mediagalaxy.ro/guild-wars-2-pc) si altex (http://www.altex.ro/guild-wars-2-pc) au preturi bune.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde lanaiba » 19 Aug 2012, 07:02

Comanda a fost primită :D Acu sper sa vina produsul pe data de 28
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Abuse » 19 Aug 2012, 12:37

CD-KEY-ul se livreaza pana pe data de 24 August 2012.
Acest cd-key reprezinta varianta finala a jocului si NU ofera acces cu 3 zile mai devreme pe serverele de joc (Head start)..
shop.computergames.ro

Poate sa imi explice cineva ce vor sa zica prin varianta finala a jocului ?
Eu unu consider ca atata timp cat ai platit suma integral inseamna pre-purchase si asta scrie si la gw2 pe twitter: Pre-purchase means you buy the game for the full amount. Pre-order means you put some money down towards the full cost.
Cand am cumparat eu jocul de la ei unu la mana ca a fost mai scump :)) si doi imi scria mare ca am head start access(asta se intampla pe 25 iulie). Acum vad ca fie s-au sucit si au mintit putin fie s-au terminat cd-key-urile cu head-start access si mai au doar de pre-order. Nu stiu , just hope it's not a scam
Abuse
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Aug 2012, 12:29
Nume caracter: Abuse

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Tudy » 19 Aug 2012, 12:40

Cei de la CG îți pot explica cel mai bine cum stă treaba.

GuildWars2.ro nu e în nici un fel legat de ComputerGames.ro, așa că un răspuns oficial poți primi doar contactându-i pe ei.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Abuse » 19 Aug 2012, 12:46

Eu am postat in ideea ca a mai cumparat cineva de la CG si are aceeasi nelamurire ca mine , stiu ca cei de la CG o sa ma lamureasca ,de aceea le-am dat email. Nici nu m-am gandit ca gw2.ro e legat de CG , doar am cerut parerea altor oameni , nu vreau lamuriri de la staff-ul gw2.ro :D
Abuse
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Aug 2012, 12:29
Nume caracter: Abuse

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Tudy » 19 Aug 2012, 12:51

Din ce știu, CG a oferit pre-purchase keys până acum.

Din ce spui tu, probabil li s-a epuizat stocul cheilor cu acces în head-start - oricum, ei te pot lămuri cel mai bine :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Abuse » 19 Aug 2012, 12:55

Da sper sa fie asa
Stiu ca ei ma pot lamurii cel mai bn :P deasta am scris in mesajul anterior ca le-am dat email.(am vrut doar o conversatie nu lamuriri :P)
Oricum iti multumesc pentru promtitudine Tudy :D
Abuse
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Aug 2012, 12:29
Nume caracter: Abuse

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Abuse » 19 Aug 2012, 12:56

Cand apare episodul 15 tudy ? :)
Abuse
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 19 Aug 2012, 12:29
Nume caracter: Abuse

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Tudy » 19 Aug 2012, 13:03

Deocamdată nu sunt în țară. :)

După ce revin reluăm și emisiunile.

/offtopic
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde nazby21 » 21 Aug 2012, 09:19

cei care ati cumparat de pe https://buy.guildwars2.com/en/buy/digital-edition va mers?..ce tara ati pus?
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde Tazul » 21 Aug 2012, 10:06

nazby21 scrie:
cei care ati cumparat de pe https://buy.guildwars2.com/en/buy/digital-edition va mers?..ce tara ati pus?




Eu am pus Romania si nu a fost nici o problema.
Imagine
Avatar utilizator
Tazul
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 22
Membru din: 08 Iun 2012, 17:27
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Tazul

Re: Ajutor Pre-purchase

Mesajde nazby21 » 21 Aug 2012, 10:09

Da dar nu gasesc in lista aia Romania...oare de ce?
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori