O parere

Locul unde ne puteţi sugera idei sau reclama probleme în vederea îmbunătăţirii experienţei pe care v-o oferim

O parere

Mesajde Ana » 06 Apr 2012, 02:47

Buna ziua,am jucat Guild Wars de mica cunosc ceva lume care juca acum 3-4 ani,dar am cunoscut si persoane noi care joaca foarte bine.Vreau sa va intreb anumite lucruri si sa va spun parerea mea cititi nu cititi deletati nu deletati ,asta este, stiu macar ca miam spus parerea. Parerea mea este ca atunci cand o sa iasa Guild Wars 2 ar trebui toti sa fim impreuna, sa ne distram, nu sa fim asa de plini de arogante si reguli, e normal sa fie reguli care interzic vorbitul vulgar etc dar nu mi se pare mie normal sa se faca un site care sa fie pe alegeri,am vazut un post de la un baiat care mie mi sa parut in regula ,era doritor de prietenie sa zicem,poate nu stiu ce vorbesc pt ca nu stiu de ce lati refuzat etc.Eu stau pe ts aproape in fiecare seara cu oamenii care inca joaca Guild Wars ,dar vam vazut la camera de Aion nu vam vazut o singura data la camera de Guild Wars.Nu ati avut niciun interes de a cunoaste jucatorii actuali de Guild Wars carora chiar le place care chiar asteapta al doilea joc.Noua sincer nu nea placut atitudinea care ati luato.Noi nu ne dorim sa facem parte din aceasta ghilda din cauza ca nu aveti interes asa pot si eu sa fac un site sa zic cine vine sa posteze lala si daca vreau eu sai dau accept ii dau daca nu nu.Este foarte frumos ca ati inceput o ghilda dinainte ,ca vreti sa faceti ceva dar parca nu arata asa bine.Poate sunt eu o tanca care sa trezit ca vrea sa comenteze si probabil nu ma exprim corect,dar asta este o parere de la mai multe persoane.Eu numi doresc o ghilda care sa aibe arogante si etc. Eu si sigur si alte persoane isi doresc o ghilda in care sa se simta bine ca intre prieteni nuu daca acum am zis ceva gresit gata ban larevedere.Se mai intampla ca oamenii sa greseasca.Eu si alte persoane aveam dorinta de a va cunoaste de a juca cu voi si toate astea dar nu aveti niciun interes de a ne cunoaste.Mai ales ca o data ati intrat in camera de Guild Wars ,unde noi incercam sa facem un run ,cu informatii despre Guild Wars 2 si eu mam simtit foarte deranjata, ca nu neam mai inteles acolo.Da ,a fost foarte dragut ca neati informat dar puteati sa scrieti sau altele nu sa ne deranjati,daca eu sunt interesata o sa citesc daca vreau ca eu sa fiu nooba si sa nu stiu nimic e decizia mea dar nu sunt obligata sa ascult,ceea ce mi sa parut pe deoparte frumos pe dealta oribil.Atat am avut de spus imi pare rau daca am zis ceva foarte gresit da ma gandeam ca poate va interesa o parere de la mai multe persoane jucatoare de gw mai vechi.
Ana
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Apr 2012, 02:13
Nume caracter: Risky Alcohol

Re: O parere

Mesajde Loa » 06 Apr 2012, 03:48

In post te-ai contrazis un pic singura. Spui ca vrei sa cunosti lumea de pe acest site, vrei sa formezi un cerc de prietenie dar te-ai simtit ofensata si deranjata ca s-a intrat pe channel-ul Guild Wars. S-a vorbit peste tine sau lumea nu te-a bagat in seama? Daca da, atunci te inteleg. TeamSpeak-ul care poarta numele de TS.gw2.ro, nu este rezervat doar pentru acest joc. Din ce-am observat sunt foarte putini care inca joaca GuildWars1, de aceea multi prefera sa se uneasca/cunoasca in alte jocuri; Aion, League of Legends, BF3 s.a.m.d. Nu putem sa-i fortam pe toti sa revina sau sa joace dupa preferintele noastre doar pentru a ne cunoste si forma un grup atat de strans. E cam imposibil pana nu apare un joc care sa uneasca toata comunitatea la un loc, pe un singur channel iar in cazul de fata va fi Guild Wars2. Nu cred ca 'aroganta' este un cuvant potrivit in aceasta situatie. Sunt oameni care muncesc, se informeaza si mentin aceasta comunitate tocmai pentru a fi lumea informata.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: O parere

Mesajde Stalker » 06 Apr 2012, 05:37

Trebuie sa te gandesti ca serverul de TS e a lor si aveau orice drept sa faca ce anunturi vroiau ei pe acolo , plus ca nu inteleg de ce te-a deranjat asa tare ca s-au alaturat alti oameni in canalul tau care vorbeau altceva, tu puteai sa iti vezi de treaba ta. Din cate vad eu (si eu sunt nou pe aici) exista un sistem foarte bine pus la punct si organizat pentru ghilda si normal ca o sa fie reguli and stuff ca altfel s-ar ajunge in total chaos. Vad ca ai fost deranjata de faptul ca nu tolereaza vulgaritatile .... si eu in mod normal cand sunt cu oameni care ii cunosc de mult am un limbaj mai colorat dar in anumite conditii ma pot abtine, poate unii sunt deranjati de chestia asta. Daca vrei sa fi acceptata de un grup, in primul rand tu trebuie sa accepti grupul respectiv si daca nu vrei sa intri in ghilda respectiva intra in alta sau fa-ti tu una, dupa cum vezi site-ul nu promoveaza o singura ghilda ... oricine e binevenit.
Life is short when reflecting on how long you will be dead.
Imagine
Avatar utilizator
Stalker
Gladium
 
Mesaje: 32
Membru din: 08 Mar 2012, 18:43
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Stalker Firstborn

Re: O parere

Mesajde stevecelrau » 06 Apr 2012, 09:39

Ana, in primul rand un sfat prietenesc - foloseste semne de punctuatie pentru ca postul tau este foarte greu de citit, mai ales ca este si unul de o lungime considerabila.

In legatura cu Legio Gemina, ce anume se vrea de la aceasta guilda si care sunt conditiile de acceptare se regasesc AICI. Cu toate acestea, multe persoane care au aplicat nu s-au obosit sa citeasca macar acel post, acest lucru vazandu-se in postul lor de recrutare.

Ana scrie:
am vazut un post de la un baiat care mie mi sa parut in regula ,era doritor de prietenie sa zicem,poate nu stiu ce vorbesc pt ca nu stiu de ce lati refuzat etc.

Nu stiu la cine faci referire, dar sunt sigur ca daca ii dai un mesaj privat lui Tudy, Shob sau Tzeasta iti pot explica motivele pentru care nu a fost acceptat.

Ana scrie:
Nu ati avut niciun interes de a cunoaste jucatorii actuali de Guild Wars carora chiar le place care chiar asteapta al doilea joc.Noua sincer nu nea placut atitudinea care ati luato.Noi nu ne dorim sa facem parte din aceasta ghilda din cauza ca nu aveti interes asa pot si eu sa fac un site sa zic cine vine sa posteze lala si daca vreau eu sai dau accept ii dau daca nu nu.

Multi dintre cei de pe site am jucat Guild Wars 1 inca de la inceputuri, am terminat toate campaniile si misiunile secundare, si asta pe mai multe caractere. Din aceasta cauza, dupa 6 ani de jucat GW1, unii dintre noi mai joaca GW1 doar ocazional, asteptand GW2. Am spus asta ca sa lamuresc de ce nu mai jucam GW1.

In legatura cu faptul ca nu avem interes sa cunoastem jucatorii actuali de GW1... :D Foarte gresit! Dorim sa-i cunoastem, dorim sa-i cunoastem pe toti jucatorii interesati de Guild Wars 2. Din aceasta cauza s-a facut acest site/forum. Din aceasta cauza s-a realizat o emisiune despre GW2, la care oricine este binevenit sa participe. Din aceasta cauza s-a pus la dispozitia intregii comunitati un server gratis de team-speak.

Ana scrie:
Eu numi doresc o ghilda care sa aibe arogante si etc. Eu si sigur si alte persoane isi doresc o ghilda in care sa se simta bine ca intre prieteni nuu daca acum am zis ceva gresit gata ban larevedere.

Legio Gemina nu-si propune sa fie o guilda exclusivista. Cu toate acestea dorim sa avem un sistem de valori, un regulament care sa fie respectat si care reprezinta de fapt doar reguli banale de bun-simt, ce pot fi urmate de oricine.

Ana scrie:
Eu si alte persoane aveam dorinta de a va cunoaste de a juca cu voi si toate astea dar nu aveti niciun interes de a ne cunoaste.

Din cate observ este primul tau post pe acest forum. De asemenea nu tin minte sa te fi vazut la vreo emisiune, sau cel putin sa vorbesti pe chat-ul emisiunii. Cu toate acestea arunci acuzatii ca nu dorim sa va cunoastem.... Eu am impresia ca TU vrei sa ramai anonima :D Eu zic sa te implici mai mult si asa o sa ajungem sa te cunoastem. Acest lucru este valabil pentru toata lumea. Nu putem sa va cunoastem daca voi nu va implicati... :(
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: O parere

Mesajde RandomGuy » 06 Apr 2012, 11:10

Ana sunt de acord cu tine ca trebuie sa lucram impreuna si sa ne distram dar pana in momentul de fata cat am stat pe ts/chat/forum nimeni nu a dat dovada de aroganta iar reguli nu sunt multe, sunt doar 4 reguli:
1.Have fun
2.Respecta scopul guildei
3.Dont flame
4.Be a man
(le-am limitat la principiul de baza)
Restul sunt pentru forum si sunt informatii despre guilda. Iti inteleg supararea in legatura cu momentul in care a intrat cineva pe channelul vostru cand faceati un run dar cel mai corect era(daca aveati superioritate numerica) sa ii rugati sa faca linisti cateva minute ca nu va puteti concentra/coordona si le raspundeti la intrebari dupa ce terminati.Eu as vrea foarte mult sa va cunosc din moment ce joc gw in momentul actual si sunt putin cam noob si as avea nevoie de ajutor dar nu am facuto din simplul motiv sunteti sictiriti de campanii si misiuni si singurul lucru pe care faceti acuma(cred) este dungeon run si pvp si din acest motiv nu am venit la voi.Nu asteptati totul de la noi(asta este aroganta) intotdeauna sunt 2-3 persoane pe channelul de gw2 sunteti bineveniti si voi sa veniti sa ne cunoasteti.
Ultima oară modificat de RandomGuy pe 06 Apr 2012, 13:20, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: O parere

Mesajde Ana » 06 Apr 2012, 12:31

Da ,nu am fost foarte atenta la punctuatie . Si mie mia fost un pic greu sa inteleg ce am scris si am scris destul de mult si la o ora tarzie,dar se intelege idea.Mam simtit ofensata si deranjata pentru ca in momentul respectiv eram intrun run important, si a distras atentia tuturor de acolo nu era o problema daca intra cu o jumatate de ora inainte sau dupa, cand eram si noi gata,deci eu nu puteam sai zic lu Tudy, te rog frumos sa pleci ,nu?.Iar, tu Andrei, eu stiu ca imi doresc sa te cunosc, normal ca noi dupa ani numai facem misiuni ,nu ne mai arde, leam repetat pe toate caracterele,deci noi te ajutam daca tu chiar ai nevoie de ajutor,iti raspundem la intrebari si etc.Dar nu putem sa le facem din nou si din nou.
Ana
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Apr 2012, 02:13
Nume caracter: Risky Alcohol

Re: O parere

Mesajde RandomGuy » 06 Apr 2012, 12:43

Cred ca Tudy ar intelege cel mai bine daca ati fi spus ca sunteti intr-un run si nu puteti sa ii raspundeti la intrebari(din moment ce si el a facut la timpul lui destule si intelege ce si cum)
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: O parere

Mesajde Tudy » 06 Apr 2012, 13:13

Salut Ana, și bine-ai venit pe forum!

Spui că reprezinți mai multe persoane prin opinia exprimată, deși nu văd îi pe alții să vină să te susțină. Așa că o să-ți răspund doar ție, și aș vrea să lămurim un pic lucrurile, unul câte unul:

1. GuildWars2.ro e o comunitate construită în jurul unui joc. Așa cum am descris atât în Community Manifesto cât și pe forum:
Citat:
Guild Wars 2 va fi prin excelență un joc unde aspectul cooperativ va juca un rol central, motiv pentru care contează enorm de mult grupul de persoane cu care îți petreci timpul într-un astfel de joc. Ne-ar face mare plăcere un astfel de grup să se formeze aici pe forum/site, încă înainte ca jocul să fie lansat. De aceea, pe lângă un rol strict informativ, cu GuildWars2.ro încercăm să creăm o comunitate în adevăratul sens al cuvântului, bazată pe un sistem de valori bine definite.

Ca și comunitate, e foarte important să se înțeleagă nu vrem să ne axăm în jurul unei ghilde, așa că nu va fi necesar ca lumea să fie într-o anumită ghildă/alianță pentru a beneficia de resursele puse la dispoziția comunității (gen forum, TeamSpeak, etc). De asemenea, vom lua în considerare orice alte idei/propuneri/sugestii care sunt în beneficiul tuturor celor implicați în această comunitate.

Din acest motiv, dorim să deschidem posibilitatea oricui să vină și să își promoveze propria ghildă în cadrul comunității. Ideal, fiecare propunere ar trebui să includă descrierea ghildei, a regulamentului intern, precum și a modalităților de organizare și recrutare. Dacă ni se solicită acest lucru, putem chiar să creăm o secțiune separată pe forum/TeamSpeak doar pentru ghilda respectivă.

Ne dorim astfel ca până la lansarea jocului să avem deja un nucleu bine conturat al unei comunități românești în Guild Wars 2, iar valorile acestei comunități le vom defini împreună aici, pe GuildWars2.ro.

2. Utilizarea oricăror resurse (site, forum, server de TeamSpeak, emisiuni live sau înregistrate, articole etc.) pe care noi le punem (gratuit!) la dispoziția comunității nu constituie un drept, ci un privilegiu. Iar în cazul forumului, spre exemplu, avem un regulament care spune clar (printre altele) că solicităm să fie respectate regulile elementare de morfologie, sintactică și punctuație a limbii române (mă refer aici la utilizarea corectă a unor elemente precum virgula, cratima, alineatul etc) - poți consulta regulamentul pentru mai multe detalii. În principiu, apreciem persoanele care depun un minim efort pentru a face mesajele lor mai ușor de citit pentru ceilalți.

3. Legat de ghilda Legio Gemina [XIII], am menționat deja într-un mesaj anterior de pe forum faptul că implicarea în această ghildă nu e obligatorie pentru toți membrii forumului/comunității. Mai mult decât atât, apartenența la ghildă nu este nici pe departe garantată, ci se trece printr-un proces de recrutare. Dacă sunt unele persoane care se simt lezate de faptul că dorim să folosim numele unei legiuni romane într-un joc fantasy sau sunt deranjate de modul în care abordăm acel proces de recrutare la care am făcut referire anterior, au toată libertatea să-și aleagă o altă ghildă. În cadrul comunității există deja două ghilde între care lumea poate alege - dacă nu le găsiți satisfăcătoare, în final oricine poate să-și formeze propria ghildă bazată pe alte reguli, mai puțin ”arogante”. :)

4. Direct legat de punctul anterior: motivele pentru care anumite Guild Applications au fost refuzate nu le discutăm decât direct cu persoana implicată. Mai mult decât atât, vom modifica în curând întreg procesul de recrutare în Legio Gemina [XIII], iar în urma aceste schimbări nici măcar Guild Applications nu vor mai fi publice. Acest aspect sperăm noi că va rezolva două probleme: evitarea discuțiilor irelevante și a speculațiilor pe marginea deciziilor luate, precum și obținerea unei doze mai mari de seriozitate și efort depuse în redactarea unui astfel de Guild Application, care să nu se rezume la răspunsuri scurte/seci sau pur și simplu la ”copierea” răspunsurilor din alte Guild Applications care au fost deja acceptate.

5. Așa cum s-a mai menționat și în mesajele anterioare, server-ul de TeamSpeak e pus la dispoziția persoanelor din comunitatea GW2.ro, chiar dacă în așteptarea Guild Wars 2 acele persoane nu joacă Guild Wars, ci joacă altceva gen LoL, AION, WoW, SW:TOR, BF3, etc. Dar punctul esențial rămâne valabil: persoanele prezente pe TS trebuie să facă parte din această comunitate. Nu e un server public.

6. Dacă în vreun moment am intervenit pe un alt canal pe TeamSpeak deranjându-i pe cei prezenți acolo, îmi cer acum scuze. Niciodată nu am avut intenția asta, iar dacă am intrat pe un alt canal s-a întâmplat cel mai probabil deoarece aveam ceva important de discutat cu una din persoanele prezente acolo - nu aș fi discutat nimic legat de Guild Wars 2 pe un canal de Guild Wars 1 dacă nu ar fi fost persoane interesate de subiect pe acel canal. Dacă pe viitor mai întâlniți astfel de situații, vă rog să luați atitudine și să menționați că sunteți ocupați cu altceva și prezența unei persoane străine acolo e deranjantă, sau subiectul respectiv nu e de interes. Nu cred că e o solicitare chiar atât de deplasată și oricine poate înțelege acest lucru. Ar trebui să fie suficiente alte canale unde acele discuții pot avea loc, iar dacă nu există suficiente canale pe TS, putem oricând crea altele la cerere (chiar și canale private, protejate cu parolă, disponibile pentru un grup restrâns de persoane, așa cum am făcut-o deja). Încă o dată, îmi cer scuze dacă am deranjat vreodată pe cineva cu vreuna din intervențiile mele pe un alt canal - personal vă pot spune că acțiunea respectivă nu a fost deloc intenționată, iar dacă mi s-ar fi spus că îi deranjez pe cei prezenți aș fi părăsit canalul imediat.

7. În final, vreau doar să reamintesc celor ce ajung să citească acest mesaj faptul că toate resursele pe care le aveți la dispoziție în cadrul acestei comunități sunt rezultatul acțiunilor unui grup restrâns de persoane care își oferă voluntar timpul și cunoștințele tehnice (acoperind în același timp costurile aferente din surse financiare proprii), totul pentru ca această comunitate să dispună de acces liber și gratuit la resursele antemenționate (site, forum, server TS, ...). Tot ce solicităm în schimb e ca utilizarea acelor resurse să se facă în baza anumitor reguli pe care noi le vedem ca fiind de bun simț. Cine consideră că nu dorește sau nu poate să respecte acele reguli, e liber să plece în altă parte.

Pe lângă toate cele menționate mai sus - dacă e vreo cineva care are o problemă cu mine, îl rog să mă contacteze direct. Discuțiile (ca să nu zic bârfele) legate de o persoană atunci când acea persoana nu e prezentă nu fac cinste nimănui. Și da, mă refer la cineva anume.

Mulțumesc pentru răbdare, atenție și înțelegere.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: O parere

Mesajde Valky » 06 Apr 2012, 22:28

Ana,
Daca imi permiti sa exprim si eu cateva opinii. Ele reprezentand, subliniez din nou, doar parerea mea, pe care as dori sa ti-o expun in speranta ca nu o vei considera in niciun fel ofensatoare.

:arrow: Nu ii cunosc suficient de bine pe oamenii care se pare ca te-au deranjat, insa pot spune ca cel putin pana acum niciunul din ei nu mi-a dat impresia de superficialitate si cu atat mai putin de afisarea unei ingamfari nejustificate. Discutiile zilnice, comentariile de pe forum, precizarile si informatiile de pe streaming au fost de fiecare data facute cu amabilitate, cu respect fata de interlocutori si acordate corect pe lungimea de unda a intrebarilor auditoriului vizat. In plus, toate raspunsurile la intrebarile de "specialitate" (sort of speaking) despre joc au primit raspunsuri cat se poate de complete si de competente, fapt ce presupune efort de documentare, adica munca pro bono in folosul comunitatii.
:arrow: Faptul ca unul din moderatorii forumului si serverului de TS (intamplator chiar cel care plateste cash pentru domain.ul forumului si pentru functionarea serverului) a intrat pe un canal pentru a comunica ceva nu este deloc un lucru anormal sau neobisnuit. Pentru asta exista moderatorii, ca sa "modereze". Sunt convins ca stii faptul ca poti, chiar si fara sa ai drept de moderator, sa creezi un canal temporar parolat in care sa nu intre decat persoanele carora le acorzi tu accesul, ceea ce ar preveni orice "deranj" din partea altcuiva. Acest lucru va salva, evident, timpul tau si eventuale disensiuni neprincipiale, simultan cu protejarea integritatii run-ului atat de pretios care se pare ca a fost afectat atat de grav (sorry for that, eh?) de o voce calda si prietenoasa.
:arrow: Probabil, cineva din grupul vostru de prieteni a crezut ca Tudy a intrat pe canal cu intentia "subversiva" de a recruta pe ascuns jucatori, ceea ce este cu siguranta fals. Si, desigur, am convingerea ca scopul intrarii lui pe canal nu a avut scopul de a deranja run-ul vostru, ci pur si simplu de a prezenta cateva informatii pe care noi toti le consideram relevante pentru comunitatea de (rog atentie) Guild Wars DOI (2).
:arrow: Am fost online cand s-au inventat mIrc, Yahoo si Google. Am fost printre primii romani care au cumparat Windows 95 pentru acel swapfile inovator care compensa lipsa de ram in gaming, ram care pe atunci costa aproape cat o bicicleta. Am inceput sa pasesc in lumea gaming-ului cu Atari, Nintendo, Spectrum Sinclair, Pong, Starfox, PacMan, Dungeon & Dragons, Everquest, Mario, StarWars (1983 vintage edition), am sa sar direct la Starcraft 1 ca sa nu concurez wikipedia aici si nici sa povestesc despre phone-modems, am ramas un etern gamer pasionat pentru ca jocul facut cu moderatie inseamna dragostea pentru creativitate si curiozitatea aceea ludica a copilului care doreste sa vada mai mult, sa invete mai profund. Am trait ulterior istoria gaming-ului din ultimii 15 ani cu placere si cu satisfactia fiecarui breakthrough reusit de o companie in crestere sau cu dezamagirea vreunui holding creat prin absorbtia acestora de giganti orientati pur pe marketing. As putea sa fac recenzii, sa scriu romane cu multe volume despre mariri si decaderi de jocuri, clanuri, guilde si jucatori celebri. Sigur ca as putea totodata sa adresez si multe afirmatii de genul "noi, comunitatea de X sau de Y" sau "noi, jucatorii de ALFA si OMEGA" pe care nu stiu cine nu ii baga in seama si nu-i aplauda, dar ar fi nedrept si mai ales fals. Intotdeauna, am invatat ca in gaming este bine sa respectam istoria si pe cei care au crescut odata cu ea (drept urmare ma respect si pe mine), dar sa nu-i privim pe oldies niciodata ca pe detinatorii unei experiente garantate in jocuri care inca nu au fost jucate de nimeni (si de aceea sunt temperat intotdeauna cand imi exprim o parere). Faptul ca ati jucat GuildWars1 si poate ati obtinut performante este laudabil, va felicit. Faptul ca noi, toti cei de aici (inclusiv tu) dorim sa jucam GuildWars 2 este cu totul altceva, vorbim de un joc nou, cu totul nou. Experienta in "whatever" ca gamer este binevenita, dar total irelevanta pentru ca unul din noi sa aiba motive sa-i certe pe ceilalti.
:arrow: Cum spuneau si ceilalti, un refuz adresat unui applicant nu inseamna aroganta, ci semnalarea faptului ca respectiva persoana nu s-a incadrat fie in cerintele de application (sunt convins ca cine citeste cu atentie observa si cerintele de corectitudine a limbii romane de pe forum, si cerintele de a pastra intact formatul de application, si cerinta de a detalia cat de cat raspunsul la intrebari). In situatia in care as fi fost respins in urma application-ului (deci neavand posibilitatea sa sustin interviul pe TS cu membrii Consiliului guildei Legio Gemina), as fi incercat sa intru pe canalul lor de TS ca sa le schimb opinia despre mine. Ceea ce putea face orice candidat respins. Comentariile razbunatoare colaterale sunt nu numai neproductive dar si lipsite de demnitate. Recomand (nu dau sfaturi, doar sugerez), in loc de agresivitate si suparare, o atitudine de genul "okay, I want to learn, help me understand why and how to change what was wrong" pentru toti candidatii respinsi.
:arrow: La urma urmei, scopul nostru este de a crea in primul rand o comunitate echilibrata de oameni care vorbesc corect limba romana, care vor sa aiba fun impreuna fara a fi nevoiti sa citeasca thread-uri argumentative ca acesta pe care scriem noi toti acum, care doresc sa construiasca o echipa cu posibilitati cat mai bune de a se contura destul de substantial chiar inainte de a incepe jocul, pentru ca daca reusim acum, inainte de lansare, sa eliminam agresiunile verbale si sa avem incredere unii in ceilalti, cu certitudine vom reusi ca in joc sa ne si acceptam, sa ne toleram reciproc, sa ne ajutam si mai ales sa ne simtim bine impreuna, pentru ca la urma urmei "that`s all about in every mmo, ain`t that so?". Exact asa cum spui si tu, Ana, ar trebui sa fim UNITI si sunt primul care sustin aceasta idee. Dar a fi uniti inseamna sa muncim toti ca sa obtinem o performanta, iar performanta se obtine prin reguli respectate si standarde aplicate.

Sunt convins ca ai capacitatea de a intelege obiectiv mesajul meu si probabil realizezi faptul ca reactia ta a fost putin deplasata ca raspuns la incercarea lui Tudy de a va comunica o simpla informatie utila. Cu scuzele de rigoare ca nu am rezistat tentatiei de a interveni neinvitat intr-un "communication blankpoint" care n-ar fi trebuit sa existe din capul locului pe forum, iti doresc sa ai parte numai de lucruri bune.

P.S. - Commander Shepard has just become a legend controlling the Reapers, so the world is safe for now ;)
Ultima oară modificat de Valky pe 07 Apr 2012, 20:15, modificat de 6 ori în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: O parere

Mesajde Altceva » 07 Apr 2012, 00:46

ANA stiu ca nu ar trebui sa ma bag in discutia voastra dar nu ma pot abtine.

1. Eu personal nu cunosc pe nimeni de pe acest site/forum, cand mi-am facut cont era in prima seara cand am aflat de GW si GW2. Am urmarit toate GW2.ro TV - Episoadele si nu am vazaut pe nici unu sa fie arogant cu cineva de pe chat, sunt convins ca au fost intrebari foarte "proaste" si ei nu au ras de oameni au incercat sa le explice cat mai in detaliu. Eu unu ii respect destul de mult pentu efortul care il depun fizic si financiar pentru acest site/forum. Acum cativa ani cand inca era dispera de WOW am facut si eu un site si canale pentu Ventrilo nu e chiar asa de ieftin.

2. Nu stiu ce te-a deranjat mai mult ca a) "prieten" de-al tau nu a primit invit in guilda sau b) ca a intrat "nu stiu cine" peste voi in canalul. La a) nu am cum sa-ti raspund dar sigur persoana respectiva a aflat dece nu a fost acceptat prin mail,ts, mesaj privat, etc b) cred ca daca ai fi spus pe ts ca sunteti intr-un raid faceti PVE sau PVP sau ca sunteti ocupati cu ceva, mai mult ca sigur persoana respectiva parasea canalul, daca nu o facea puteati sa va mutati toti pe alt canal.

3. Reguli eu cred ca sunt fffffffffffff importante nu numai intrun joc chiar si in viata de zi cu zi. Fara ele gandestete si u ce ar fi la un boss cand toata luma injuca ca sau luat 30 de wipuri, sau toata lumea IAR sa injure cand nu au fost instare in pvp sa captureze nu stiu ce steag sau casa. Gandestete fara reguli ce ar fi intr-un sens giratoriu ETC. Fara ele ar fi un mare HAOS. Daca nu iti place regulamentul nu aplica daca nu-ti place nu stiu ce nu aplica nu esti obligata, nu stiu daca ai obserat mai este o guilda care recruteaza oameni pt lansare.

Ca un rezumat eu zic ca aceasta comunitate face o treba de nota 21 si nu sunt deloc cum crezi u. Bafta
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva


Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori