jucator nou

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

jucator nou

Mesajde lysimah » 14 Iul 2013, 09:32

buna de ieri am inceout sa joc Gw 2 si mi-ar prinde bine niste sfaturi despre cum sa cresc mai repede iteme etc chestiile de baza
lysimah
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Iul 2013, 09:26
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: jucator nou

Mesajde Ronah » 15 Iul 2013, 07:30

Salut,

Este bine sa explorezi cat mai mult din fiecare zona de start - poti sa treci din una in alta prin "asura gate" (o poata mov pe harta) care se gaseste in fiecare oras capitala (Divinity reach, Grove, Black Citadel etc) si care te va teleporta gratis catre Lions Arch (capitala inter-rasiala sa spunem asa). De aici poti sa mergi in toate celelalte orase capitala indiferent de rasa personajului.
Apoi treci la celelalte zone de nivel mai mare 15-25, s.a.m.d
Tebuie sa faci "heart quest"-urile si daca vrei Points of Interest, Skill Challanges, Vistas dar cel mai rapid mod de a creste nivelul sun "heart quest"-urile
Deasemenea poti sa faci si "personal story" adica questul cu "verde" din coltul dreapta sus al ecranului care iti va aduce destula exp.
Economiseste banii pentru ca tot ceea ce ai nevoie iti va cadea de la mobi- nu incerca sa fii "la moda" pentru ca frumusetea costa iar la nivele mici este mai bine sa pastrezi banii decat sa ii dai pe "look"
Si nu in ultimul rand, nu rata orice eveniment care iti apare in drum fie atunci cad faci "heart quest"-uri fie atunci cad faci "personal story"

Toate cele bune

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: jucator nou

Mesajde Stefan » 16 Iul 2013, 19:22

Ca un prim sfat spun sa nu te grăbești. Era zicala aia '' Nu contează destinația ci drumul parcurs. '' Lucrul asta se aplica cel mia bine în gw2. Am cumpărat jocul încă de la beta-uri și cred ca am făcut lvl 80 în aproximativ o luna jumătate. Nu pentru ca nu cred ca puteam sa fac mai repede ci pentru ca am stat după fiecare Vista sa îl vizualizez, fiecare skill challenge. Îți recomand de-asemenea sa urmărești povestea caracterului pentru ca e destul de interesanta. Pe parcursul jocului ai sa întâlnești fel de fel de eventuri, dungeon uri. etc
Deci, sfatul meu pentru un jucător nou este sa nu se grăbească. Poate lua timp pana sa te obișnuiești cu jocul. Scuze dacă sunt greșeli, am scris de pe telefon.
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: jucator nou

Mesajde thebat » 16 Iul 2013, 19:51

bine ai venit in joc si cred ca un simplu google cu gw 2 guides sau ceva de genu te pot ajuta :d
Avatar utilizator
thebat
Gladium
 
Mesaje: 18
Membru din: 30 Dec 2012, 22:10
Localitate: Timisoara
Zona de interes: World vs World

Re: jucator nou

Mesajde Lumânare » 18 Iul 2013, 18:28

Inainte de a apela la "google" pune mana si descopera singur. Incerca sa te prinzi de unul singur ceea ce trebuie sa faci in cresterea caracterului tau. Incearca sa vorbesti cu cei de pe TS si vezi ce iti recomanda. Vezi in primul rand ce caracter ti se potriveste. Vrei sa fii in fata dusmanului, iti place lupta corp la corp sau vrei sa stai la distanta si sa lupte minionii pentru tine. In functie de asta iti vei dezvolta singur un prim caracter. Apoi daca vei vrei sa joci doar PVE iti trebuie un anumit tip de imbracaminte si arme. Daca vrei sa faci SPVP sau World vs World iti trebuiesc alt set de imbracaminte si arme (gear). Inainte de toate gandeste-te sa intri intr-una din ghildele de pe site pentru a putea primi suportul necesar in cresterea caracterului(caracterelor) tau(tale). Spor la joc.
Life is short, make it count!
Imagine
Avatar utilizator
Lumânare
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 164
Membru din: 09 Aug 2012, 15:28
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Lumânare
Zona de interes: World vs World

Re: jucator nou

Mesajde zzzero » 01 Oct 2013, 06:54

Multumim de sfaturi! Si eu sunt jucator nou (de ieri) si chiar ma intrebam anumite chestii, pe care le-am gasit aici. Numai bine !
Imagine
Avatar utilizator
zzzero
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 01 Oct 2013, 06:38
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Lucian Barbosul (e barbos, nu radeti)
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori