Helou !

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Helou !

Mesajde ZoZo20 » 28 Aug 2012, 17:59

Salutari din Timisoara !

Ma intitulez Zoli/ZoZo depinde de voi.Desi inca nu sunt decis 100% sa comand jocul maine dimineata cred ca il voi comanda asa ca am zis sa intru si eu in aceasta comunitate.
In rest ca MMO-uri joc LoL pe serverul NE si Aion pe NA si EU iar ca SP sunt momentan ocupat cu Sleeping Dogs si Prototype 2.

Daca aveti ceva recomandari de clasa/rasa pe care sa o aleg sunt bine venite :D
Avatar utilizator
ZoZo20
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2012, 15:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Faith Z

Re: Helou !

Mesajde nazby21 » 28 Aug 2012, 18:17

Bine ai venit! clasa/rasa o alegi in functie de stilul tau de joc.Gandestete la ce joci in aion si vezi daca exista cv asemanator in GW2 sau poti oricand sa faci ceva nou! Bafta si ne vedem in joc/ne auzim pe TS3 ^^
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Helou !

Mesajde ZoZo20 » 28 Aug 2012, 18:23

M-am tot interesat de joc si am vazut ca sunt multe combinatii ce m-au ametit umpic . Un prieten are deja jocul si arata foarte bine si m-a tot innebunit sa il iau si el si am cam cedat asa ca nu mai astept pana maine . Am efectuat comanda la Altex la un pret zic eu destul de bun .
Avatar utilizator
ZoZo20
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2012, 15:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Faith Z

Re: Helou !

Mesajde Valky » 28 Aug 2012, 19:28

Bun venit, ZoZo20, nu-ti face griji, ai sa te obisnuiesti repede cu detaliile jocului, nu este atat de complicat pe cat pare. Si da, arata foarte bine. Cya ingame !
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Helou !

Mesajde Postrof Blackwell » 03 Sep 2012, 03:00

Pentru a alege clase ce vrei sa joci si se potriveste cel mai bine (poate raspund prea tarziu) trebuie sa-ti pui cateva intrebari :
:?: 1. Ce iti place sa joci? Range sau melee.
:arrow: 1.a. Daca raspunsul este Range vei avea de ales intre Mesmer / Ranger / Engineer / Necromancer / Elementalist
:arrow: 1.b. Daca raspunsul este Melee vei avea de ales intre Thief / Warrior / Guardian
:?: 2. Pasul urmator este sa te gandesti ce rol anume ai vrei sa indeplinesti (ex. Damage dealer / support / crowd control / etc).
:arrow: 2.a. Mesmer - un excelent crowd controler - se bazeaza pe iluzii si confuzia inamicului mai mult decat direct dmg
:arrow: Ranger - un excelent range attacker - printre cei mai buni - se bazeaza de regula foarte mult pe slow-uri, bleed-uri, knockdown-uri (in general condition dmg). Un ranger bun poate da si 15 stack-uri de bleed in 1-2 sec.
:arrow: Engineer - un crowd controller excelent poate printre cei mai specializati in a face asa ceva. Necesita mai multa tactica decat celelalte clase (unde iti vei pozitiona turetete/pune minele/ arunca grenazile/ etc). Dmg-ul dat se bazeaza pe condition dmg mai mult decat orice altceva, si e un 'shutdown'er' excelent.
:arrow: Necromancer - se bazeaza pe minioni, si condition dmg. Range-ul de care necro-ul dispune este unul mediu , dar totodata e unul din caracterele care pica ceva mai greu, atat in PvE cat si PvP, datorita life-steal-ului si skill-urilor ce blocheaza dmg-ul.
:arrow: Elementalist - Unul din glass cannon-urile tip range(poate cel mai bun la asta), si ceea ce mai putini oameni stiu , poate fi jucat si este cam cel mai bun suppor-type character.
:arrow: 2.b. Thief - Poate fi jucat si pe range dar nu e un character ce va excele in asta. E un hibrid mai mult decat melee sau range. Se concentreaza pe pure dmg si escape rapid, datorita health-ului scazut in schimb damage-ul pe care il poate da e printre cele mai mari. Totodata e cel mai bun la gap enclosing.
:arrow: Warrior - Un heavy armor character cu ce se bazeaza pe pure dmg output mai mult decat orice altceva. Ceva mai complicat de jucat dar cu cea mai mare varietate de arme si poate ajunge destul de usor la un dmg outpot apropiat de cel al unui thief.
:arrow: Guardian - Un heavy armor character bazat pe defensive tactics, si crowd control. Pe departe e cel mai greu character de omorat (daca iti faci treaba cum trebuie).
:!: Un alt criteriu de care trebuie sa tii cont este tipul de gameplay pe care vrei sa-l practici. De exemplu este un lucru cunoscut ca in WvWvW caracterele melee sunt ceva mai dezavantajate decat cele range. Totodata mai orice caracter, desi clasificate mai sus ca melee sau range, pot folosit ambele tipuri de combat. Nu neg ca exista multe alte roluri in afara de cele scrise mai sus, pe care orice caracter le poate indeplini. Eu le-am expus doar pe cele care consider ca sunt cele mai relevante acelei clase.
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell


Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori