Ranger Pets

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Ranger Pets

Mesajde Ceos » 28 Apr 2012, 14:01

Mi-am facut un ranger si sunt curios daca ati vazut ingame pana acum vrun pet pe care sa-l poti imblanzi. Bine eu il caut pe Juvenile Kyrtan Drakehound. Daca il vedeti in game postati aici pls :)
Fişiere ataşate
juv.jpg
juv.jpg (44.85 KiB) Vizualizat de 4346 ori
Imagine
<- Outlaw =))
Avatar utilizator
Ceos
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 28 Iul 2011, 13:17
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Ceos

Re: Ranger Pets

Mesajde Ceos » 28 Apr 2012, 14:18

L-am gasit din intamplare :). In LA, Western Ward
Imagine
<- Outlaw =))
Avatar utilizator
Ceos
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 28 Iul 2011, 13:17
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Ceos

Re: Ranger Pets

Mesajde Larry 2F » 28 Apr 2012, 15:27

Eu nu am jucat ranger, dar un prieten a jucat si a zis ca animalele astea sunt aproape inutilizabile, comentariu pe care l-am auzit si la beta-urile anterioare. Confirm/deny?
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

Re: Ranger Pets

Mesajde Ceos » 28 Apr 2012, 23:06

DA! Mor extrem de repede si de multe ori "stau si se uita la tine". Dai atk in disperare si nu se misca :). Asta mai rar insa healthu mi se pare muuult prea mic
Imagine
<- Outlaw =))
Avatar utilizator
Ceos
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 28 Iul 2011, 13:17
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Ceos

Re: Ranger Pets

Mesajde Deian » 30 Apr 2012, 02:14

eu as zice ca sunt destule de bune plus ca de multe ori piezi targetu din cauza lui
In viata nu poti avea totul dar poti incerca orice !
Avatar utilizator
Deian
Gladium
 
Mesaje: 12
Membru din: 19 Apr 2012, 00:34
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Deian

Re: Ranger Pets

Mesajde Ceos » 30 Apr 2012, 09:54

Daca trimit petul sa se bata cu un mob de lvl-ul meu moare inainte sa ia mai mult de 30% din viata mobului.
Imagine
<- Outlaw =))
Avatar utilizator
Ceos
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 28 Iul 2011, 13:17
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Ceos

Re: Ranger Pets

Mesajde RandomGuy » 30 Apr 2012, 11:15

Ai incercat sa te duci sa dai in mob fara sa dai dodge,sa fugi sau sa dai heal ? si tu nu mori aproximativ din atatea hit-uri din cate moare si pet-ul tau. Eu personal urasc pet-ul rangerului in pvp deoarece da dmg bun si de scapat de el nu prea pot.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Ranger Pets

Mesajde Cosmo » 30 Apr 2012, 11:34

Pe mine m-a deranjat faptul ca dupa ce moare, sta pe langa tine, si normal, F-keyul devine revive. Deci daca vrei sa lootezi si tu ca omu or something, tre sa dai res la pet sau sa fugi de el. -.-
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Ranger Pets

Mesajde Angello » 30 Apr 2012, 12:08

Am jucat ranger in beta weekend si eu personal chiar m-am folosit de pets.
din postarile de mai sus, observ ca animalele se folosesc gresit [sarcasm] ele ataca impreuna cu rangerii, nu in locul lor, formind o echipa. [/sarcasm].
Cel putin in acest weekend butonul de defend/passive a mers destul de bine. In ceea ce priveste health-ul pet-ului, depinde de tipul animalului: de ex ursrul are viata buna si stie sa tina mobii la el pana dau eu cu arcul in ei, mistretul da dmg decent si are si viata decenta, dar pasarile mor din cateva lovituri dar dau in schimb ceva buff-uri. Cam asta a fost experienta mea cu pet-urile in beta weekend.
Cat despre gasirea lor, tre sa mergi si sa ii cauti pe harta (mai ales prin paduri).
Faza cu lootul nu stiu ... eu aveam autoloot si mergeam langa mobul omorat si nu erau probleme. Adevarat ca era si o chestie de pozitionare, ca tre sa fii mai aproape de mob decat de pet-ul la care tre sa ii dai revive, dar se rezolva printr-o pozitionare buna sau prin schimbarea pet-ului (cand se schimba, al 2-lea pet vine cu viata full).
O alta chestie unde am vazut ca animalele sunt bune este cand cand ti-o iei in freza de la cate un mob si ajungi downed ... atunci iti chemi animalultul sa iti dea revive si poti sa te ridici chiar inainte sa te omoare sau sa omori mobul si sa continui lupta. Asa m-a salvat animalutul meu de multe ori cand m-am bagat ca eroul singur la un boss si nu prea aveam ce face. :)
There are 10 types of people: those who understand binary code and those who don't !
Imagine
Avatar utilizator
Angello
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 01 Apr 2012, 21:46
Localitate: Simeria
Nume caracter: Angello

Re: Ranger Pets

Mesajde Bogdan » 01 Mai 2012, 10:35

PVE
Pet-ul mi s-a parut chiar util si desi iti ia mult timp sa te obisnuiesti cu "retardenia" lui pot zice ca dupa o perioada chiar te obisnuiesti si nu mai moare asa des. Eu am folosit peti clasici, adica lup, pisica si urs.
In solo questing, personal story erau chiar foarte folositori si da si mie mi-au salvat pielea de multe ori inviindu-ma.
La boss fights mor foarte des chiar si cei mai rezilienti, cred ca acolo e bine sa iei un pet ranged daca se poate, sau sa il tii doar pentru revive. Acum mai si depinde ca am facut un event sa omor o un boss (worm) urias si fiind prin zona l-am prins de mai multe ori si pot zice ca ii cam invatasem atacurile si de obicei retrageam pet-ul si nu murea( dar se mai trezea boss-ul sa arunce cu pietre ranged si mi-l 1 shotuia nush cum ca pe mine ma la la viata cam jumate).

PVP
In structured pvp am folosit un fel de urs gri si un hawk. In general am tinut ursul in fight si era chiar folositor, adica in primul rand nu murea de la aoe dmg, mai dadea cate un knockback si era acolo pe inamicul meu de obicei lasandu-ma pe mine sa imi fac treaba de la distanta. Hawk-ul il foloseam mai rar si de obicei cand urmaream un inamic cu voata mica sa-l omor. Ca experienta mi-a placut rangerul in pvp si mi-a placut si structured PVP.

Overall: ar trebui sa imbunatateasca AI la pets, sa le dea un -aoe dmg (macar din traits dar sa fie pe la inceput), si mie mi-ar place sa te lase sa alegi tu skill-ul de pe F2.
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: Ranger Pets

Mesajde Life Snatcher » 01 Mai 2012, 16:42

ArenaNet au spus ca inca se mai lucreaza la pets, vor sa ii faca de asa natura incat pet-ul sa fie o parte importanta din artileria ranger-ului. Din cate am observat se pare ca trebuie sa ne alegem petii care se muleaza cel mai bine pe stilul nostru de joc, problema e ca ranger-ul are o varietate foarte larga din care sa aleaga, pana ii luam pe toti si ii testam o sa avem ceva batai de cap.
Multumita lui Shob am gasit si link-ul petilor:http://wiki.guildwars2.com/wiki/Animal_companion#Families_and_species

Si apropo, cred ca discutia asta trebuie sa o mutam la categoria Ranger...
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori