POLL: Serverul oficial al comunității

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Pe ce server doriți să jucați?

Chestionarul s-a închis pe data de 20 Aug 2012, 19:14

Aurora Glade
4
3%
Far Shiverpeaks
38
25%
Gandara
13
8%
Seafarer's Rest
100
65%
 
Voturi totale : 155

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde dem0 » 18 Aug 2012, 23:47

Gandara
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde stevecelrau » 19 Aug 2012, 00:00

Eu am votat cu inima, adica cu Far Shiverpeaks. Norns, sa ne adunam fortele si sa ne luam inapoi casa!! Pe dintele lui Jormag, nicaieri nu-i berea mai buna ca in Far Shiverpeaks :mrgreen:
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Azharat » 19 Aug 2012, 00:08

depinde de fiecare cum joaca, PVP-isti sau PVE-isti, vad ca lumea vorbeste foarte mult de WvWvW, personal nu sunt PvP player, nu joc foarte mult si deci personal nu prea ma intereseaza WvWvW, totusi e bine sa fii pe un server activ in time zone-ul tau si cu multi vorbitori de limba engleza in rest....dumnezeu cu mila

P.S: I choose Gandara
Avatar utilizator
Azharat
Gladium
 
Mesaje: 11
Membru din: 12 Feb 2012, 00:08
Nume caracter: Rhagar Ironstorm

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde radiovideo441 » 19 Aug 2012, 00:11

Gandara! Pentru ca avem un concept art al fortaretei facut de un roman: http://wiki.guildwars.com/images/5/59/% ... pt_art.jpg
Avatar utilizator
radiovideo441
Gladium
 
Mesaje: 26
Membru din: 09 Iul 2012, 20:45
Nume caracter: nymphadora sky

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Shob » 19 Aug 2012, 00:26

radiovideo441 scrie:
Gandara! Pentru ca avem un concept art al fortaretei facut de un roman: http://wiki.guildwars.com/images/5/59/% ... pt_art.jpg

Imagine
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde westy8998 » 19 Aug 2012, 00:31

Gandara sper doar ca una din cele 4 Guilde RO sa vina aici
westy8998
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Aug 2012, 00:27
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: oblizzardo

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Inwa » 19 Aug 2012, 00:53

Stie careva cum stau cu engleza in general cei din tarile nordice ? Mi-ar placea un server cu populatie cat mai diversa dar sa ma si pot intelege cu ei. Daca este plin de rusi sau francezi sigur nu as avea vreo sansa :D

Noi votam dupa niste date care pot sa difere mult de cele reale. Din ce inteleg sunt afisate guild-urile formate in beta unde probabil marea majoritate a jucatorilor nu au facut parte din una. Limba oficiala pentru un guild se alege de cel care l-a format ?

Ma mai gandesc pe care il aleg :D
Inwa
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 24
Membru din: 08 Mai 2012, 14:44

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Cronos » 19 Aug 2012, 00:55

Oricum in WvW o sa se largeasca acel limit cap de 670 declarat initial. Nu zic ca e usor sa faci asta, dar pentru un MMO cu atatea pre orders ar fi pacat sa amputezi atat de drastic din numarul de players care se pot logga pe un server in WvW. La inceput nu o sa fie mare bataie, dar cand o sa atinga peekul post launch, e destul de probabil ca 670 sa fie destul de putin pentru unele servere
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde cokybv » 19 Aug 2012, 01:03

As merge pe serverul cu cele mai multe aliante care folosesc limba Engleza din motive evidente
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde L3gi0naru » 19 Aug 2012, 01:09

Si eu am schimbat optiunea Gandara cu Far Shiverpeaks .

Far Shiverpeaks are cea mai mare diversitate .

Ca sa nu existe confuzie cred ca se poate pana la lansare aruncate intrebari spre diversele ghilde care apar acolo daca mai continua sau nu cu acelasi server si in functie de asta se poate face o idee generala + o eventuala alianta . Presupun ca majoritatea au o adresa de contact .
L3gi0naru
Gladium
 
Mesaje: 45
Membru din: 30 Apr 2012, 20:25
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Angelium

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Valky » 19 Aug 2012, 01:29

Just my opinion - Seafarer`s Rest for the win. Main reasons:
:arrow: Echilibru la limbile vorbite (http://www.gw2guilds.org/guilds/eu/seafarers-rest)
:arrow: Cel mai mic numar de guilde (exact ce trebuie pentru cei 400+ de romani pe care ii ducem pe server, nu vrem sa fim o gramada mare de jucatori asteptand acces in queue la WvWvW si putem sa ne remarcam ca guilde)
:arrow: O alianta puternica, FUBAR (14 guilde si dupa site-ul aliantei pare a fi bine organizata, nu primesc chiar pe oricine, au inca 6 guilde puse doar la coop-mode nu la full-member, merita citit ce scriu baietii in abordarea problemelor in alianta, a fost invitata si comunitatea noastra acolo)
:arrow: Doar 200 de rusi, care vorbesc toti Engleza (alianta FUBAR este condusa de rusi si se vorbeste doar Engleza, puteti verifica pe site-ul aliantei http://www.pevepe.net/fubar )
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Wicked » 19 Aug 2012, 02:38

Chiar nu as vrea sa am ii am inamici pe cei din FUBAR, acum ramane de vazut ce decide comunitatea. Mesajul lor ar fi: "You're either with us, or against us"
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Xas » 19 Aug 2012, 03:00

Xas scrie:
Far Shiverpeaks, din ce vad, are cele mai multe aliante create, cred ca o sa conteze asta (la inceput cel putin).


Si cu toate astea, m-am pripit sa iau o decizie pentru ca eram in graba: chiar daca au multe aliante, asta nu inseamna ca sunt multe guilde, am stat si am studiat: multe guilde, multe aliante dar cu guilde putine. Asta nu cred ca ofera un avantaj.
Uitandu-ma pe Seafarer's Rest am observat alianta FUBAR cu guilde numeroase. Tot aici, cum a zis si Valky, sunt mai putine guilde => sansa sa prinzi loc in 3xW este mai mare (cel putin la inceput).
Eu nu imi fac probleme in privinta limbei, cu siguranta o sa se inteleaga lumea bine, fie scandinavi, care chiar stiu bine engleza, fie rusi sau est europeni.
Pentru mine este important sa fim stransi in jurul unui cerc bine definit de guilde ce incearca sa ofere o alianta puternica(asta mi se pare ca ofera alianta FUBAR).
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Xilent » 19 Aug 2012, 03:08

Am votat pentru Aurora Glade pentru ca acolo am jucat toate BWE-urile si ST-urile, are o comunitate ok si procentul de vorbitori de engleza e marisor, e adevarat ca exista si o alianta marisoara de rusi insa la o adica poate e mai bine sa lupti in WvW alaturi de rusi decat impotriva lor ;) Oricum indiferent pentru ce server se va opta avem timp sa testam si sa ne mutam daca e cazul acolo unde e cel mai bine.
Imagine
Xilent
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 28 Iul 2012, 13:31
Nume caracter: Aphex Hex

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Phinto » 19 Aug 2012, 03:57

Dap, Seafer's Rest pare a fi cel mai echilibrat.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Ronah » 19 Aug 2012, 07:23

azertiti scrie:
Stie careva cum stau cu engleza in general cei din tarile nordice ?

Cei din tarile nordice stau foarte bine cu engleza, toti de la copii de 12 ani pana la oameni maturi de toate varstele. Probabil olandezii [NL] sunt cei mai "nationalisti" dintre toti, urmati la mare distanta de Danezi [DK]. Restul, vorbesc engleza fara restrictii sau sentimente nationaliste. In plus sunt foarte linistiti, in sensul ca nu te calca pe nervi cu comantarii deplasate si fara sens. Asta este parerea mea din ceea ce am observat pana acum.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde radiovideo441 » 19 Aug 2012, 08:30

Shob scrie:
radiovideo441 scrie:
Gandara! Pentru ca avem un concept art al fortaretei facut de un roman: http://wiki.guildwars.com/images/5/59/% ... pt_art.jpg

Imagine


Shob, nu am votat doar din motivul asta, stai linistit. Nu avea rost, din punctul meu de vedere, sa spun acelasi lucru pe care l-au spus si altii in legatura cu limba vorbita sau cu popularitatea serverului. Am ales dupa alte criterii dar ca sa nu spun "Gandara" si atat am zis sa pun si poza acolo as a fun fact, era scris cu un simt ironic. Nu te panica :)
Ultima oară modificat de radiovideo441 pe 19 Aug 2012, 08:52, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
radiovideo441
Gladium
 
Mesaje: 26
Membru din: 09 Iul 2012, 20:45
Nume caracter: nymphadora sky

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Tudy » 19 Aug 2012, 08:35

Votul meu merge spre Seafarer's Rest. Motivele le-au dat deja alții (ex. Shob, Valky, Wicked, Xas), nu mai are rost să le repet și eu.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Fobicity » 19 Aug 2012, 08:39

Si eu am votat Seafarer's Rest. Imi pare cel mai ok din punctele de vedere enumerate de altii mai sus.
Avatar utilizator
Fobicity
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 16 Aug 2012, 09:37
Localitate: Larnaca

Re: POLL: Serverul oficial al comunității

Mesajde Argath » 19 Aug 2012, 08:51

Votul meu: Seafarer's Rest (din motive obiective)
Imagine
Avatar utilizator
Argath
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 11
Membru din: 15 Aug 2012, 22:24
Nume caracter: Argath

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori