o porcarie de joc

o porcarie de joc

Mesajde Sylviu » 14 Iun 2012, 22:58

O porcarie de joc, nu pot decat sa imi exprim dezamagirea referitor la acest joc din urmatoarele motive:
- cont suspendat pana la data x (necunoscuta) motiv m-am deconectat in timpul unui meci, asta ar fi mesajul dar din ce stiu eu m-am deconectat de 3 ori din motive tehnice, odata am avut o pana de curent si nu am mai putut reveni in joc si de 2 ori mi-a cazut netul datorita furtunii;
- un joc care cere resurse mai mult decat orice joc de top online;
- securitate de doi lei avand in vedere ca se fac tranzactii cu bani reali prin site-ul lor.
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: o porcarie de joc

Mesajde Xas » 14 Iun 2012, 23:12

Si eu am primut azi un ban care dureaza pana maine, asta dupa ce erau probleme grave cu ranked qiu. De nervi am iesit ulterior si cand sa intru a zis ca am luat ban pentru o zi. Si mie incepe sa imi displaca, motivul, multa lume, putini oameni (in joc).
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: o porcarie de joc

Mesajde RandomGuy » 15 Iun 2012, 09:49

We welcome you to dota or any other MMO just pop up in the legio gemina- general chat 1
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: o porcarie de joc

Mesajde stevecelrau » 15 Iun 2012, 10:19

Eu am renuntat de mult sa-mi fac nervi in LoL... prea multi "feederi", "hateri" si "bad players". Momentan ignor aproape complet chat-ul, coechipierii si adversarii abia asteapta cel mai mic motiv sa iti dea report. O perioada am rezolvat si eu "cazuri" pe Tribunal pana am ajuns la concluzia ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu asa ceva si cu chat-ul in joc.

In legatura cu disconect-urile - cel mai probabil toti coechipierii ti-au dat report, la fel si adversarii. Adunand mai multe astfel de report-uri... ai fost banat, cel mai probabil temporar. Nu vad cum ar putea sa-si dea seama cei de la Riot cand cineva are probleme tehnice sau pur si simplu iese din joc la "nervi", precum Xas.

Pe de o parte te inteleg si pe tine, ca nu a fost vina ta, dar pe de o parte ii inteleg si pe ceilalti jucatori, care din cauza cuiva care nu se poate conecta pierd - si joaca pe timpul lor. Pentru mine timpul meu de joaca este foarte limitat (nevasta, copil, etc) si de aceea foarte pretios, iar cei care ma fac sa-l pierd aiurea... nah, intelegi ideea :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: o porcarie de joc

Mesajde Loa » 15 Iun 2012, 13:35

Nu cred că ai luat ban pe degeaba. Admin fiind știu care este protocolul și avem un regulament pe care îl urmăm. La 10 leave-uri in ranks iei automat suspend pentru o săptămână (7zile), la un report 8/10, iei suspend între 5-10 zile de la admin. Totul se reseteaza din lună în lună la patch-urile mari, adica joi dimineață.

Tu cu siguranță ai luat full report pentru rage quit or afk. Subiectul ăsta e foarte sensibil și de obicei nu prea se stă la discuții cand vine vorba de afk or quit în ranks. LoL nu mai e doar un simplu joc de relaxare. Deja este privit ca un sport ESL ce aduce bani frumoși sponsorilor, deci intrăm într-o zonă ce ține de imagine iar asta înseamna: reprezentarea ghildei/sponorului (schimbarea numelui cu RP), imaginea jucatorului (rank mare și echipă cu high elo, posibil și pentru intimidarea adversarului la meciurile mari în LANs) ....s.a.m.d.

Nu vreau să le iau apararea, dar, deja jocul este gândit și dus la un nivel mai sus.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: o porcarie de joc

Mesajde Sylviu » 15 Iun 2012, 16:41

Eu habar n-aveam de astfel de report-uri, se supara colegul care ma injura pe chat ca a murit datorita faptului ca nu am intervenit la timp, bum report, sau se intampla ca pe langa problemele tehnice din joc sa planga copilul si e musai sa ma duc la el sa vad ce se intampla, buum report.
Asta inseamna ca jocul respectiv nu este destinat celor mai ocupati si pustanilor care au timp sa si-l petreaca in fata monitorului.
Eu nu beneficiez de timp liber la discretie astfel am facut bine si i-am dat uninstal la joc si nici nu imi plac reporterii ca sa-i numesc asa, daca jucam pentru un premiu care imi aducea foloase materiale atat mie cat si membrilor echipei intelegeam, dar pentru ca joc doar de fun si nu am nimic de castigat doar timp pierdut nu merita nervi consumati.
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: o porcarie de joc

Mesajde Xas » 15 Iun 2012, 18:02

Sylviu scrie:
Eu habar n-aveam de astfel de report-uri, se supara colegul care ma injura pe chat ca a murit datorita faptului ca nu am intervenit la timp, bum report, sau se intampla ca pe langa problemele tehnice din joc sa planga copilul si e musai sa ma duc la el sa vad ce se intampla, buum report.
Asta inseamna ca jocul respectiv nu este destinat celor mai ocupati si pustanilor care au timp sa si-l petreaca in fata monitorului.
Eu nu beneficiez de timp liber la discretie astfel am facut bine si i-am dat uninstal la joc si nici nu imi plac reporterii ca sa-i numesc asa, daca jucam pentru un premiu care imi aducea foloase materiale atat mie cat si membrilor echipei intelegeam, dar pentru ca joc doar de fun si nu am nimic de castigat doar timp pierdut nu merita nervi consumati.



Si paradoxul in afirmatiile noastre de pana acuma(pe buna dreptate): Riot se tot lauda ca asculta jucatorii si ca vor sa faca totul pentru ei, au ajuns la 32 milioane de utilizatori (cum zic ei), dintre astia daca 5-10% sunt buni incat tind sa joace la competitii, restul joaca de fun si foarte casual. Riot face aproape tot pentru cei ce le aduc lor bani si reclama(cei implicati in competitii), uitand in mare parte (dupa parerea mea) de astia care vor sa stea acasa si sa joace relaxati niste meciuri ranked, lasand prea multi sa-si faca de cap cu nervii altora.

Pe scurt, paradoxul de care mentionam si pe care il simt eu: "Hai sa va jucati cu noi, e gratis, dar daca gresiti va dam in cap. Astia mai mari mergeti in alta camera, nu e de voi aici." (sper ca m-am facut inteles cu semi-metaforele astea)
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: o porcarie de joc

Mesajde Sylviu » 15 Iun 2012, 19:18

Xas scrie:

Pe scurt, paradoxul de care mentionam si pe care il simt eu: "Hai sa va jucati cu noi, e gratis, dar daca gresiti va dam in cap. Astia mai mari mergeti in alta camera, nu e de voi aici." (sper ca m-am facut inteles cu semi-metaforele astea)


Bine punctat aici ai spus tot :D
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: o porcarie de joc

Mesajde RandomGuy » 15 Iun 2012, 19:28

Trebuie sa ii intelegeti si pe ceilalti 9 carora tocmai le-ati stricat jocul prin faptul ca ati iesit/afk. In HoN era implementat doua sisteme de matchmaking unul "hardcore" (the real deal) si unul casual in care meciul se termina repede (erau mai usor de omorat turnurile, nu pierzi bani cand mori, nici sa dai deny nu cred ca era).
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43


Înapoi la League of Legends

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori