Delete Accont NCSoft

Discutăm de toate

Delete Accont NCSoft

Mesajde Altceva » 19 Mar 2012, 23:28

Salutare lume,
Cand se vb ca Aion o sa fie free doar in europa mi-am facut acont pe ncsoft US, dupa ce am realizat ca e gresit, mi-am facut si pe GB amanadou pe acelasi mail. Din pacate am realizat prea taziu ca sunt facute pe GB amandoua. Cum pot sa dau delete la un din ele ca nu vreau sa am probleme cand apare GW2. Multumesc anticipat
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Delete Accont NCSoft

Mesajde Tze » 19 Mar 2012, 23:41

Personal nu știu să-ți răspund, în schimb cred ca aici vei primi un răspuns mai potrivit. Poți încerca întâi să cauți printre celelalte întrebări deja postate, iar dacă nu ai ajuns la nici o concluzie, trimite-le propria întrebare sau vorbește live cu cineva de la support.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Delete Accont NCSoft

Mesajde Loa » 19 Mar 2012, 23:42

Ai doua variante. Prima; logheaza-te pe accountul NCsoft US -> click Support -> Have questions unrelated to a specific game? Search our general support information. ( CLICK pe "support information" iar in dreapta vei avea o optiune Ask a Question. Le trimiti email si doar ei te pot rezolva. Da, contul se poate sterge prin ajutorul lor.
A doua varianta este mai simpla. Tot pe NCsoft US intri la Account Profile -> Update Contact Information ( in stanga, e un tabel ) -> Change my email adress.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa


Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori