Concurs de lansare GW2!

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Fobicity » 16 Aug 2012, 13:40

In primul rand, Bravo organizatorilor! Ma bucura faptul ca sunt bagati in seama fanii/gamerii din Romania la nivel international de catre producatorii GW2.
Am totusi o intrebare legata de concurs:
- E posibil sa intru in concurs daca nu locuiesc momentan in Romania? Lucrez si locuiesc in Cipru.
Avatar utilizator
Fobicity
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 16 Aug 2012, 09:37
Localitate: Larnaca

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde maniack1992 » 16 Aug 2012, 19:41

Poza poate fi facuta la orice nu?Adica pot fi si mai mult persoane in ea si deastea?sa cuprinda peisaj si oameni nu e nicio problema nu?
maniack1992
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 8
Membru din: 16 Aug 2012, 16:19

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde lucifix » 16 Aug 2012, 19:44

Atata timp cat poza nu contine elemente adaugate cu programe speciale(gen paint, photoshop) poate sa cuprinda orice. Daca sunt mai multe persoane in poza doar una singura poate castiga(cea care incarca poza). :D
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Teh_Pwner » 16 Aug 2012, 19:59

Salut tuturor. Sunt un utilizator nou pe site-ul comunitatii romane de Guild Wars insa un veteran al primului GW, astfel incat mi-am zis "trebuie sa particip". Doua intrebari am, daca se poate. Mentionez ca nu am timp sa citesc toate postarile thread-ului asa ca am citit doar postul cu regulile de participare, si as vrea sa fiu sigur. 1- La poza ar trebui sa ma ajute un tovaras, respectiv va aparea in ea. Va fi valabila? 2- Tema ar fi universul Guild Wars in sine. Va contine elemente definitorii ale primului GW, unele dintre ele reprezentand si GW 2 de altfel, iar unul special legat de GW 2 doar. Practic, 90 % Guild Wars in general iar un 10% strict GW 2. Va fi valid in aceasta formula? Va rog spuneti-mi ca da heheheeh. Astept raspuns si incantat in a ma alatura comunitatii voastre! :mrgreen:
Teh_Pwner
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Aug 2012, 19:52

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde lucifix » 16 Aug 2012, 20:12

Trebuie sa precizez ca nu fac parte din comitetul de organizare sau ceva, dar pot sa te ajut.
1.Cum am zis mai sus, nu conteaza cati sunt in poza, singura limitare e ca doar o singura persoana poate castiga premiul(doar o singura persoana din cele din poza pot trimite poza).
2.In regului precizeaza ca trebuie sa iti arati suportul fata de GW2, dar tinand cont ca GW2 e continuarea GW1, nu cred ca va fi o asa mare problema(atata timp cat ai elemente din GW2)(aici cred ca o sa iti raspunda si unul din organizatori :D).
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde maniack1992 » 17 Aug 2012, 16:55

Este vreo problema daca fac poza pe sepia sau alb negru direct din aparat?se va pune la photoshop?folosesc doar ce are aparatu in dotare as vrea sa o fac sepia sau alb negru...
maniack1992
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 8
Membru din: 16 Aug 2012, 16:19

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde aliosha » 17 Aug 2012, 17:24

poti sa o faci si alb negru ca doar nu e modificata. cel putin logic asa ar fi.
aliosha
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Iul 2012, 16:56
Nume caracter: Soulsweeper

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Life Snatcher » 17 Aug 2012, 17:47

"Succesuri" la toata lumea. Astept cu nerabdare sa vedem toate pozele care au participat la acest concurs. Sunt sigur ca o sa avem destule surprize placute :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Lumânare » 19 Aug 2012, 11:05

Am facut poza. :D Am trimis-o. :D
Desii nu prea mi-a iesit cum as fi vrut eu. :twisted:
Pe langa am trimis si un album foto si un making of pentru delectarea juriului[sper]. :lol:
Acum asteptam pana pe 24 august.
Life is short, make it count!
Imagine
Avatar utilizator
Lumânare
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 164
Membru din: 09 Aug 2012, 15:28
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Lumânare
Zona de interes: World vs World

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde pericol » 21 Aug 2012, 12:49

Salutare,

Haideti baieti cu pozele!
Chiar daca nu aveti incredere ca poza voastra este una foarte tare,nu va dezamagiti,participati oricum!
Uneori prin simplitate,lucrurile pot spune multe. :idea:

Bafta tuturor,as vrea sa vedem o intreaga galerie expozitionala la sfarsitul acestui concurs!
Avatar utilizator
pericol
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 28 Apr 2012, 17:00
Localitate: Petrosani
Nume caracter: Pe

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Shob » 21 Aug 2012, 15:11

pericol scrie:
Salutare,

Haideti baieti cu pozele!
Chiar daca nu aveti incredere ca poza voastra este una foarte tare,nu va dezamagiti,participati oricum!
Uneori prin simplitate,lucrurile pot spune multe. :idea:

Bafta tuturor,as vrea sa vedem o intreaga galerie expozitionala la sfarsitul acestui concurs!


Avem ceva înscrieri, acestea vor fi afișate la sfârșitul concursului.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde LorD_PSYCHO » 21 Aug 2012, 15:36

Din pacate proiectul meu pentru acest concurs nu cred ca va fi gata pana in 24 seara ... Of :(
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde maniack1992 » 21 Aug 2012, 17:22

proiect...parca trebuia doar o singura poza nu?
maniack1992
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 8
Membru din: 16 Aug 2012, 16:19

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde LorD_PSYCHO » 21 Aug 2012, 17:34

Pai... da .. la sfarsit as fi facut o poza la ce ar fi iesit :) Oricum o sa pun poze, chit ca n-o sa se califice pentru concurs ...
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde RandomGuy » 21 Aug 2012, 17:48

Si eu tot un "proiect" am avut iar la final am facut o poza :) este ceva in limita regurilor ce am facut noi.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Minion » 21 Aug 2012, 19:48

Salut! Astazi din greaseala am trimis poza de pe contul g-mail si uitasem sa adaug si numele de cont. Dupa ce imi dadusem seama am retrimis un e-mail de pe contul de yahoo (e-mail pe care este si contul de pe forum). In an doilea e-mail am scris un P.S. in care explic greseala. Sper ca acest lucru nu va duce la descalificare (pentru spam sau ceva de genu). And again sorry.

Cheers! :D
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Imagine
Avatar utilizator
Minion
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 17 Aug 2012, 14:41

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Teh_Pwner » 22 Aug 2012, 23:49

Dumnezeule mare, am trimis si eu poza de entry dar am uitat sa scriu numele dp forum. Am dat forward cerand scuze si mentionand si numele. Va rog cineva sa-mi confirme daca voi fi scos din concurs sau daca mesajul caruia i-am dat forward se va lua in considerare. Mii de scuze inca odata, am fost tembel rau:(
Teh_Pwner
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Aug 2012, 19:52

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Shob » 23 Aug 2012, 00:05

Teh_Pwner scrie:
Dumnezeule mare, am trimis si eu poza de entry dar am uitat sa scriu numele dp forum. Am dat forward cerand scuze si mentionand si numele. Va rog cineva sa-mi confirme daca voi fi scos din concurs sau daca mesajul caruia i-am dat forward se va lua in considerare. Mii de scuze inca odata, am fost tembel rau:(

Don't worry, ți-am adăugat înscrierea.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Teh_Pwner » 23 Aug 2012, 14:29

Superb, multumesc de intelegere. Apropo, de curiozitate, castigatorul se alege pe baza la unele crietrii sau cea mai inovativa dpdv al sustinerii jocului. :?:
Teh_Pwner
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Aug 2012, 19:52

Re: Concurs de lansare GW2!

Mesajde Valky » 23 Aug 2012, 15:38

@Teh_Pwner
Nu stiu sa-ti raspund exact, Shob este in masura sa-ti dea detalii, dar de principiu la orice concurs de creatie artistica exista un juriu format din mai multi membri, in care fiecare membru apreciaza creatiile concurentilor dupa 4 criterii principale cu pondere egala iar nota finala data de fiecare membru se obtine prin media aritmetica:
- creativitate
- ingeniozitate
- efort depus
- estetica

Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori