De ce sa mai joc si de ce sa nu ma joc?

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

De ce sa mai joc si de ce sa nu ma joc?

Mesajde smilingpixels » 24 Oct 2014, 07:31

Am guild wars 2 din ziua lansarii. Mi-a placut si speram sa fie altfel.
Acum sper sa nu incercati sa ma fermecati fiindca nu-s genul care sta sa asculte numai complimente despre un joc.
Vreau sa aud cele mai dure critici,dar obiective si mature aduse jocului.

Mai ales doresc sa aflu daca merita sau nu sa ma mai joc.
1: Cum este endgame content?
2: De ce au facut prostia sa iti bage echipamentul din pve si in pvp (esti lvl 3 in pve,atunci nu mai ai nicio sansa in pvp ca te rup toti fiindca sunt level mai mare). Inainte iti dadeau ei echipament pentru pvp si nu te durea ce level aveai decat in wvw.
3: Care e motivul pentru care sa joc? Povestea si pve nu sunt motive pentru mine din moment ce ambele nu-mi plac.
Exista macar rankings ca sa imi doresc sa fiu in top rank. M-ar motiva acest lucru.
smilingpixels
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Oct 2014, 07:23
Nume caracter: Lumina
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: De ce sa mai joc si de ce sa nu ma joc?

Mesajde Shob » 26 Oct 2014, 11:34

1) Ai fractale de lvl mare sau spvp sau wvw. Nu e mult, dar cei de la arenanet cica au angajat un raid content designer, s-ar putea sa avem raid content soon.
2) Fals, echipamentul din pve este folosit doar dpdv estetic in spvp. Cel putin asa stiu eu.
3) Exista ranking la achievment points, spvp ladder, wvw (ca si server).

Overall jocul merita jucat in opinia mea. Nu la modul 4 ore pe zi, poate chiar nici zilnic, dar pana una alta nu te costa nmic sa-l joci din moment ce l-ai cumparat. Personal, eu cred ca multi asteptam sa vedem content nou, eventual acele raiduri pe care le-am mentionat, iar pana atunci, ma rezum la a merge in wvw cu ghilda in care sunt :)

my 2 cents
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 11 vizitatori