Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lansare

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde Xas » 16 Aug 2012, 00:26

OT: cei din Team Paradigm (cei cu PvP videos si guides) o sa joace pe Desolation.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde WhiteFang » 16 Aug 2012, 07:46

Ii urmaresc de ceva vreme pe cei din Paradigm, sunt o echipa f buna din cate se vede.

Abea astept sa vad ce builduri interesante vor mai posta!
WhiteFang
Gladium
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Apr 2012, 20:11

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde nusmesa » 16 Aug 2012, 15:55

Din cate am vazut. Arhipline or sa fie Desolation, Far Shiverpeaks, Baruch Bay, Whiteside Ridge, Gandara.

http://www.asuralabs.com/serverPoll.php

Cred ca o sa aibe queue imens serverele astea. Avand in vedere ca la cati playeri sunt, se lanseaza jocul numa cu 10-15 servere.
Imagine
Avatar utilizator
nusmesa
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 09 Mai 2012, 17:19
Localitate: Deva
Nume caracter: Mesa

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde Markus Clouser » 16 Aug 2012, 16:49

dem0 scrie:
Conform http://www.gw2guilds.org/servers/eu :

Ring of Fire
(unofficial Eastern European server)

Fixed.

Nu mai e.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde Cronos » 16 Aug 2012, 22:19

Fixed in ce sens ? Ca nu mai apare in paranteza (unofficial slavic server ? ) Eu cand am deschis pagina de acolo cu Ring of Fire, am numarat 6 guilde Rusesti, 2 Ucrainiene, si una Bulgara, din 18 guilde totale.

Eu zic totusi sa facem o analiza mai atenta cand alegem serverul, pingul o sa fie aceleasi cam peste tot, dar sa ma "bucur" de PvE in caractere rusesti, no thanks. Si nu ca sunt xenofob, dar aceasi chestie era si in WoW, pe serverul in care se formasera cateva guilde romanesti, mereu la intrebarea "Mi-am luat WoW, ce server sa aleg ? " acolo se ajungea. Si cu timpul a ajuns sa fie un server cam plin de romani. Cam asta o sa fie si mentalitatea la guildele rusesti din alea 179 guilds undecided.

Nu e ca si cum Ring of Fire e mai cu motz decat celelalte servere, dar cred ca e mai bine sa fie un amestec de limbi, sau sa predomine vorbitorii de engleza, decat много-много динамики России ,pentru ca sa fim sinceri, cand ai 3/5 vorbitori de rusa pe server, majoritatea o sa intrebe in rusa de ajutor la un quest sau event, pentru ca o sa vrea sa-l faca cu camarazi de-ai lor.

Ma rog, asta e doar impresia mea :) Consider totusi ca trebuie discutat la rece la un moment dat, sa stim care sunt optiunile si cum decurge la un poll, pentru ca data de lansare se apropie.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde Cooz » 16 Aug 2012, 22:48

Cronos scrie:
Fixed in ce sens ? Ca nu mai apare in paranteza (unofficial slavic server ? ) Eu cand am deschis pagina de acolo cu Ring of Fire, am numarat 6 guilde Rusesti, 2 Ucrainiene, si una Bulgara, din 18 guilde totale.

Eu zic totusi sa facem o analiza mai atenta cand alegem serverul, pingul o sa fie aceleasi cam peste tot, dar sa ma "bucur" de PvE in caractere rusesti, no thanks. Si nu ca sunt xenofob, dar aceasi chestie era si in WoW, pe serverul in care se formasera cateva guilde romanesti, mereu la intrebarea "Mi-am luat WoW, ce server sa aleg ? " acolo se ajungea. Si cu timpul a ajuns sa fie un server cam plin de romani. Cam asta o sa fie si mentalitatea la guildele rusesti din alea 179 guilds undecided.

Nu e ca si cum Ring of Fire e mai cu motz decat celelalte servere, dar cred ca e mai bine sa fie un amestec de limbi, sau sa predomine vorbitorii de engleza, decat много-много динамики России ,pentru ca sa fim sinceri, cand ai 3/5 vorbitori de rusa pe server, majoritatea o sa intrebe in rusa de ajutor la un quest sau event, pentru ca o sa vrea sa-l faca cu camarazi de-ai lor.

Ma rog, asta e doar impresia mea :) Consider totusi ca trebuie discutat la rece la un moment dat, sa stim care sunt optiunile si cum decurge la un poll, pentru ca data de lansare se apropie.


nici nu iti dai seama cat de mult sunt de acord cu tine, si probabil toti jucatorii de Dota 2 la fel =)) (rusi prosti si infecti)
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Lista oficială a serverelor disponibile la headstart/lan

Mesajde Markus Clouser » 16 Aug 2012, 23:04

Da, fixed in sensul ca nu mai e ceva pus de Dark de la GW2Guilds.

Poți să stai calm. Ai jucat in beta? Câtă rusă pe /m ai văzut?

Culmea, eu am vorbit cu rușii pe skype și majoritatea știu engleza foarte bine. Doar o singură dată am avut nevoie de translator pt ca un GL nu stia engleză.

Am văzut că în alte jocuri problema e nasoală cu asta, dar dacă nu te impui și nu folosești English ca Default nu rezolvi nimic. Din discuțiile mele cu destui GL până acum, toți au vrut RoF ca International server cu English main language.

Deci stai liniștit.

Dacă n-am dreptate, după lansare, dă-mi quote la postul ăsta și trimite-mi un PM ca să râd și eu și să vedem pe ce server facem guesting împreună.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori