Guild Wars 2 Sound Tracks

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Guild Wars 2 Sound Tracks

Mesajde Sparks » 07 Mai 2012, 18:35

Ce parere aveti de muzica de pe fundal(eu nu am simtito deloc), dar mi-am dat seama acum 2-3 zile ca e foarte importanta, inca mai tin minte cand eram in liceu si juca lineage pe muzica de enigma si era si alte melodii care pur si simplu fac "Aventura" mai frumoasa. Aveti ceva linkuri cu melodii din joc?
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Guild Wars 2 Sound Tracks

Mesajde Ztepam » 07 Mai 2012, 18:53

Jeremy Soule is a genius... 'nough said!
Mi se increteste pielea cand le ascult si parca te imbarbateaza cand esti in mijlocu actiunii in joc si incepe o asa masterpiece.
Youtube playlist: http://www.youtube.com/playlist?list=PLEEE67656836AE1B1&feature=plcp
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 Sound Tracks

Mesajde Markus Clouser » 07 Mai 2012, 19:16

Cumva pe topic, m-a prins noaptea uitandu-ma la un documentar despre..naiba mai stie despre ce era. Mi-a placut muzica si incepuse sa fie interesant subiectul.

Jeremy Soule...
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars 2 Sound Tracks

Mesajde Valky » 07 Mai 2012, 23:36

Muzica jocului este clasificata "Epic music" (epic in sensul categoriei muzicale de profil, nu in sensul general de "awesome") si mi se pare destul de reusita, chiar sunt cateva piese foarte faine.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori