Bun Gasit!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Bun Gasit!

Mesajde Sarrian » 23 Aug 2012, 12:42

Salutare tuturor ,

Spre rusinea mea , am aflat de aceasta comunitate prin intermediul site-ului oficial GW2 , cu ocazia postarii acelor give-away-uri , unde am identificat GW2 Romania si am ramas placut surprins de ce am gasit!
Tin sa mentionez ca nu am jucat GW1 anterior , am auzit de el , am vazut cum e asa in mare la niste prieteni , dar pe vremea aceea ... eram captivat de WoW. Cum se intampla in general cu persoane care sunt jucatori casual , am ajuns sa ma despart de WoW ... care era sincer prea imi facea programul. Un lucru la care am tinut si inca tin este comunitatea , tin legatura cu multi dintre jucatorii pe care i-am intalnit , persoane remarcabile. Sunt sigur ca si in aceasta comunitate imi voi face multi prieteni , mai ales dupa ce am citit niscaiva posturi pe aici :) Bine ca a fost specificat serverul pe care jucati , deoarece eu vroiam sa activez pe Desolation ,alaturi de cativa prieteni din RL. Dar am sa ii corup si pe ei sa ni se alature.

Despre mine , am 24 de anisori , merg pe 25 (se apropie rapid octombrie) , joc MMORPG-uri din clasa a-8-a , respectiv prin 2001 m-am apucat de primul , care a fost Anarchy Online , dupa care am jucat WoW , Age of Conan , recent m-am linistit cu nebunia asta de MMORPG'uri si am inceput mania LoL (league of legends ; nu exista seara sa nu ma joc jocul asta , ce sa fac , nu ma pot desprinde de el) , World of Tanks si alte jocuri Free to play.
Am specificat ca sunt un jucator casual , deoarece serviciul nu prea imi permite sa ma bucur de orele normale de joc , lucrez seara de la 7 la 7 dimineata si mai am si o logodnica care are nevoie de atentie. Cu alte cuvinte joc cat apuc , in schimb , pe ea e posibil sa o vedeti in joc mai des decat pe mine , ca si ea este adepta jocurilor MMORPG , fiind o fana declarata a WoW-ului , inclusiv GW2 dupa ce a jucat putin in BWE.

In alta ordine de idei , sunt fan al intalnirilor intre gameri , parerea mea e ca noi gamerii , suntem pe departe cele mai relaxate si destupate persoane , nu exista o intalnire de genul asta la care sa nu ai despre ce sa vorbesti. Am sa particip si eu daca o sa am ocazia la astfel de intalniri. Deoarece ajuta foarte mult sa cunosti in carne si oase persoana alaturi de care joci.


Toate cele bune ,
Ne vedem in joc sambata dimineata :)
Avatar utilizator
Sarrian
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 21 Aug 2012, 12:30
Localitate: Bucuresti , Zona Lacul Tei
Nume caracter: Sarriani

Re: Bun Gasit!

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 13:21

Welcome to the comunity! Sunt multe persoane care joaca casual si joaca sotiile/logodnicile lor pe account :). Te asteptam pe TS sa te cunoastem mai bine :)
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Bun Gasit!

Mesajde Sarrian » 23 Aug 2012, 13:40

RandomGuy scrie:
Welcome to the comunity! Sunt multe persoane care joaca casual si joaca sotiile/logodnicile lor pe account :). Te asteptam pe TS sa te cunoastem mai bine :)


Multumesc ,

Are contul ei separat , nu a vrut sa avem acelasi cont. Asta ca sa ne putem juca impreuna :)
Avatar utilizator
Sarrian
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 21 Aug 2012, 12:30
Localitate: Bucuresti , Zona Lacul Tei
Nume caracter: Sarriani

Re: Bun Gasit!

Mesajde stevecelrau » 23 Aug 2012, 13:51

Bine ai venit.

Sarrian scrie:
In alta ordine de idei , sunt fan al intalnirilor intre gameri , parerea mea e ca noi gamerii , suntem pe departe cele mai relaxate si destupate persoane , nu exista o intalnire de genul asta la care sa nu ai despre ce sa vorbesti. Am sa particip si eu daca o sa am ocazia la astfel de intalniri. Deoarece ajuta foarte mult sa cunosti in carne si oase persoana alaturi de care joci.

Iar in legatura cu intalnirile, vezi daca se mai aduna lumea pentru ziua de vineri(maine):
viewtopic.php?f=10&t=726
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Bun Gasit!

Mesajde Sarrian » 23 Aug 2012, 14:21

Merci frumos ,

Din pacate Vinerea asta nu am cum sa ajung , deoarece am deja planuri facute. Dar cu cea mai mare placere , data viitoare am sa fiu si eu prezent.
Avatar utilizator
Sarrian
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 21 Aug 2012, 12:30
Localitate: Bucuresti , Zona Lacul Tei
Nume caracter: Sarriani

Re: Bun Gasit!

Mesajde Valky » 23 Aug 2012, 16:08

Bun venit Sarrian,
daca doresti poti sa-ti alegi una din cele 6 guilde prezente pe forum (4 guilde romanesti si 2 internationale) va asteptam cu placere in joc si pe tine si pe sotie (btw, poti sa-i spui sotiei ca in Legio Gemina avem deja 5 sau 6 ladies, daca doreste companie).
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Bun Gasit!

Mesajde Markus Clouser » 23 Aug 2012, 17:11

Bine ai venit!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Bun Gasit!

Mesajde Loa » 23 Aug 2012, 18:41

Welcome. Dacă joci LoL pe NE lasă un ID. De asemenea îmi pare bine că avem din ce în ce mai multe fete în comunitate.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Bun Gasit!

Mesajde shaggy140 » 23 Aug 2012, 19:35

Salutare si bun venit!
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu


Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori