GW2 SteelSeries

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

GW2 SteelSeries

Mesajde Floppy » 05 Iun 2012, 01:17

SteelSeries tocmai a lansat o noua serie de gaming gear pentru fanii Guild Wars 2.

http://steelseries.com/products/games/guild-wars-2
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde MinD » 05 Iun 2012, 14:21

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Altceva » 05 Iun 2012, 14:36

acum stiu cum o sa arate urmatorul meu mouse :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Floppy » 05 Iun 2012, 14:58

Eu acum o saptamana mi-am cumparat mouse si casti, acum ma gandesc sa le trimit inapoi. Arata super mouse-ul si castile de la SteelSeries. Mai am cateva zile sa ma hotarasc, apoi nu mai pot sa le returnez.
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde LorD_PSYCHO » 05 Iun 2012, 17:58

Astia de la SS se baga peste tot si fac chestii personalizate pentru mai toate jocurile noi... Problema e ca folosesc aceleasi produse doar ca le schimba culoarea si logo-ul. Degeaba zic ei ca au facut mouse-ul in colaborare gu Arenanet. Ar fi putut si ei sa faca un soarece care sa aibe macar butoane pentru abilitati/utility skills ... stiu si eu 5 butoane pe o parte un buton pentru Ultimate ability... ceva specializat pt GW 2, nu sa ia un Kinzu (cred ca e kinzu ) si sa ii puna un alt Logo.

La mouse-pad sunt dezamagit ca au dimensiune mica.. de ce nu au facut si QCK+ cu acelasi logo? M-am obisnuit atat de mult cu un mouse-pad de dimensiuni de peste 350x440 ca nu m-as intoarce la ceva mai mic...

In concluzie.. sunt dezamagit.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ronah » 05 Iun 2012, 20:32

LorD_PSYCHO scrie:
M-am obisnuit atat de mult cu un mouse-pad de dimensiuni de peste 350x440 ca nu m-as intoarce la ceva mai mic...


In afara de faptul ca "orice invat are si dezvat" :lol: sunt perfect deacord cu ceea ce ai spus. Nu este nimic special in legatura cu perifericele GW2 ci doar o noua vopsea. Se incadreaza in zicala "aceeasi Marie cu alta palarie". :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde resetgoris » 05 Iun 2012, 20:38

BS! Storcatoare de bani pictate. Macar de ar rezista desenele dar din review-urile la celelalte jucarii "personalizate" dupa un anumit joc reiese ca se sterg destul de repede. In cele din urma ramai cu un soarec SenSei foarte bun pentru shootere(e mic rapid si precis) fara prea multe butoane comode de macro si cu o chestie smotocita pe spate dupa un an si niste casti generice(bune dar nu stralucite sau confortabile) zgariate.
Parenting is difficult but very rewarding, gaming is not difficult but still very rewarding, so...
Avatar utilizator
resetgoris
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 28 Apr 2012, 13:51
Localitate: Iasi
Nume caracter: Inspected

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Xas » 05 Iun 2012, 22:24

Ronah scrie:
LorD_PSYCHO scrie:
M-am obisnuit atat de mult cu un mouse-pad de dimensiuni de peste 350x440 ca nu m-as intoarce la ceva mai mic...


In afara de faptul ca "orice invat are si dezvat" :lol: sunt perfect deacord cu ceea ce ai spus. Nu este nimic special in legatura cu perifericele GW2 ci doar o noua vopsea. Se incadreaza in zicala "aceeasi Marie cu alta palarie". :)


word! dar, al naibii de faina palaria :)). Sper doar ca tastatura sa fie MMO orientated, nu doar o tastatura cu taste mecanice s-atat.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ztepam » 05 Iun 2012, 22:45

tastatura mi-o imaginez alba cu tastele luminate in rosu... ar arata bestial. In legatura cu opiniile voastre, da aveti dreptate, doar vopsea data peste, dar diferenta de pret mare nu este intre cele personalizate cu gw2 si cele simple, adica eu nu vad absolut nici o diferenta de pret, deci daca e sa-mi iau periferice si am posibilitatea sa le iau cu gw2 la aproape acelasi pret... why not?
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ronah » 05 Iun 2012, 22:52

Ztepam scrie:
tastatura mi-o imaginez alba cu tastele luminate in rosu...

sau asa ceva...ca tot e vorba doar de "niste vopsea"

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ztepam » 05 Iun 2012, 23:34

Ronah scrie:
sau asa ceva...ca tot e vorba doar de "niste vopsea"


nerdgasm... :shock: poti da un link cu detalii despre tast. asta te rog? eventual cu pret?
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ronah » 06 Iun 2012, 00:02

Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ztepam » 06 Iun 2012, 01:44

Foarte bun pretul, astept sa vad daca o vor scoate pe asta sau ceva asemanator si poate ma lipesc la full gear, sper sa dispun si de bani, oricum se intampla sa am nevoie de toate, ma intind de anu trecut sa tot cumpar periferice pt ca vreau sa iau ceva bun, toate astea sunt ft bine venite acu
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Phinto » 13 Iun 2012, 00:36

Nu recomand acel mouse pentru GW2. Este o versiune de Sensei vopsita pentru GW2. Iar Sensei nu este un mouse pentru MMO-uri. Eu am un Kinzu, un frate mai mic si mai ieftin al lui Sensei, care in dota si fps-uri se descurca foarte bine, dar la gw2 parca imi vine sa urlu ca nu are mai multe butoane. Sper sa-mi cumpar un Naga special pentru gw2. E foarte aiurea sa ai toate skilurile pe taste. In beta asta am avut de exemplu WASD pentru movement, F healing, QE +CVB pentru utility si nu de putin ori apasam din reflex alte butoane...
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Floppy » 13 Iun 2012, 01:19

Eu am cumarat pentru GW2 un mouse Logitech G700 si casti Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma. Sunt foare multumit de amandoua, singurul lucru pe care l-as imbunatati ar fi o adaugare a functiei de boost pentru microfon.
Daca sunteti in cautare de mouse va recomand sa aveti in vedere si Logitech G700 (mie mi l-a recomandat Valky :D), un foarte mare avantaj este ca il puteti folosi atat wireless cat si wired.

http://www.logitech.com/en-us/mice-pointers/mice/wireless-gaming-mouse-g700

http://www.creative.com/soundblaster/tactic3d/sigma/
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde B3aT » 13 Iun 2012, 10:43

Floppy scrie:
Eu am cumarat pentru GW2 un mouse Logitech G700 si casti Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma. Sunt foare multumit de amandoua, singurul lucru pe care l-as imbunatati ar fi o adaugare a functiei de boost pentru microfon.
Daca sunteti in cautare de mouse va recomand sa aveti in vedere si Logitech G700 (mie mi l-a recomandat Valky :D), un foarte mare avantaj este ca il puteti folosi atat wireless cat si wired.

http://www.logitech.com/en-us/mice-pointers/mice/wireless-gaming-mouse-g700

http://www.creative.com/soundblaster/tactic3d/sigma/



Intradevar mouse-ul mi se pare f bun pt MMO-uri ..impreuna cu headsetul GW de la steelseries cred ca vor fi un self gift bun la lansarea gw2 :))
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Ranek » 13 Iun 2012, 10:46

Sincer, e acelasi mouse ca si cel de la Diablo 3, doar cu alt paint job.

Tehnic mouse-ul e foarte FOARTE bun. Precis, bine lucrat sta bine in mana si se misca impecabil.

Ca si periferic il recomand dar impreuna cu mat-ul.
Long live the iron hearted humans which in the name of bravery and good will, sacrifice themselves to help, support and defend those in need.
Avatar utilizator
Ranek
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 13 Iun 2012, 10:32
Localitate: Arad
Nume caracter: Ranek

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Altceva » 13 Iun 2012, 19:05

B3aT scrie:
Floppy scrie:
Eu am cumarat pentru GW2 un mouse Logitech G700 si casti Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma. Sunt foare multumit de amandoua, singurul lucru pe care l-as imbunatati ar fi o adaugare a functiei de boost pentru microfon.
Daca sunteti in cautare de mouse va recomand sa aveti in vedere si Logitech G700 (mie mi l-a recomandat Valky :D), un foarte mare avantaj este ca il puteti folosi atat wireless cat si wired.

http://www.logitech.com/en-us/mice-pointers/mice/wireless-gaming-mouse-g700

http://www.creative.com/soundblaster/tactic3d/sigma/



Intradevar mouse-ul mi se pare f bun pt MMO-uri ..impreuna cu headsetul GW de la steelseries cred ca vor fi un self gift bun la lansarea gw2 :))

Imi face cu ochiul mouse foarte interesant , eu am un tot de la logitech dar are decat 2 butoane in plus pe laterale. ms B3aT & Valky
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde Floppy » 15 Iun 2012, 18:25

Daca nu va grabiti foarte tare sa cumparati un mouse, in luna iulie o sa apara pe piata din europa Logitech G600. Are un design foarte apropiat de Razor Naga, este dedicat jocurilor mmo si are 20 de butoane programabile :o .

http://www.logitech.com/en-us/gaming/mi ... ming-mouse
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: GW2 SteelSeries

Mesajde RandomGuy » 15 Iun 2012, 18:53

Este dedicat mmo-urilor hotkey based, guild wars 2 nu intra in categoria aia( din fericire) dar sunt si alte alternative mai ieftine decat sa iti cumperi un mous cu 20 de butoane.
Ultima oară modificat de RandomGuy pe 15 Iun 2012, 19:17, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori