Doua intrebari despre GW2

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Doua intrebari despre GW2

Mesajde gw1Gama » 16 Aug 2012, 01:23

Daca leg contul de GW1 la contul de GW2, autentificarea in GW2 se va face tot cu emailul si parola de la GW1 sau este alta metoda? (GW=GuildWars)

Summon Mistfire Wolf Elite Skill e ceva de genu Igneous Summoning Stone din GW1 (adica un skill care te ajuta la inceput) sau e o elita serioasa ce poate influenta PVP?
gw1Gama
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Aug 2012, 00:33

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Tudy » 16 Aug 2012, 02:09

1. Autentificarea o faci cu contul de GW2, nu cu cel de GW1. Ideal ar fi să nici nu fie identice.

2. Au spus deja că acea elită nu va fi overpowered, iar pe lângă asta e posibil să fie dezactivată în Structured PvP din motive de balacing, așa cum nu lasă nici racial skills.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Ronah » 16 Aug 2012, 06:51

Daca atunci cand ti-ai inregistrat key-ul ai raspuuns la intrebarea "ai cont de GW1?" cu "Da" si ai introdus datele (email/parola) din GW1, atunci, logarea in GW2 se face cu aceleasi date de identificare.
La intrebarea a dous este asa cum a spus Tudy
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Tudy » 16 Aug 2012, 07:08

Eu am putut să dau date diferite pentru contul din GW2 și chiar am parole diferite pentru cele două conturi.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde lanaiba » 16 Aug 2012, 08:50

Daca am facut un cont pentru beta weekends, trebuie sa imi fac altu acum pentru joc in sine ? Nu am vazut pe nicaieri o optiune sa adaugi key.
Poate cineva sa faca un mic tutorial cu printuri despre cum iti creezi cont si cum il modifici pe cel existent, please ?
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Valky » 16 Aug 2012, 15:09

Daca ai facut contul cu key de pre-purchase, nu temporar de event, nu mai ai nimic de facut, la lansare vei folosi acelasi client, isi face singur update cand este nevoie, la fiecare startare.
Pentru crearea unui cont nou, cu sau fara link catre contul vechi de GW-1, poti urmari acest video:

Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde lanaiba » 16 Aug 2012, 15:24

Nu mai stiu exact cum am ajuns sa imi creez cont pentru GW2 si apoi am primit pe mail "You're Invited to the Guild Wars 2 Beta Event July 20-22" la care nu am reusit sa particip deoarece nu eram pe acasa.

Nu am comandat jocul deocamdata deoarece pe 25-26 am neste treburi si nu o sa apuc sa ma joc, ma gandeam sa il iau luni pe 27
Eu as vrea sa`mi comand Digital Delux si din cate am inteles primesc pe mail un KEY si linkul catre inregistrarea unui cont nou. Nu vad pe nicaieri o modalitate sa iau keyul asta si sa`l bag intr`un cont deja existent

Cred ca mai mult ca sigur solutia este sa`mi creez alt cont. Nu vad nici o alta modalitate sa`l modific pe cel nou.

App: mai exista vreo diferenta intre Standard si Delux in afara de ce scrie pe pagina de purchase ? https://buy.guildwars2.com/en/
Citisem pe undeva ca primesti la Delux si ceva de genu +2 Power, +2 Precision, +2 Toughness, +2 etc.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde AlexD » 16 Aug 2012, 16:14

lanaiba scrie:
Cred ca mai mult ca sigur solutia este sa`mi creez alt cont. Nu vad nici o alta modalitate sa`l modific pe cel nou.


Sa inteleg ca ti-ai facut cont pentru GuildWars 2 dar doar "trial" si anume doar pentru un BWE, in acest caz dupa ce iti vei cumpara jocul si vei avea key-ul tot ce trebuie sa faci cand creezi cont e sa legi e-mailul initial iar contul va fi "upgradat" sa spunem la editia completa nu e nevoie sa folosesti alt e-mail, dar acum faci cum crezi :) .
Avatar utilizator
AlexD
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 30
Membru din: 23 Ian 2012, 23:36

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Hadryel » 16 Aug 2012, 17:16

lanaiba scrie:
App: mai exista vreo diferenta intre Standard si Delux in afara de ce scrie pe pagina de purchase ? https://buy.guildwars2.com/en/
Citisem pe undeva ca primesti la Delux si ceva de genu +2 Power, +2 Precision, +2 Toughness, +2 etc.


Aceea despre ce vorbesti tu este "Hero's Band" care o primesti la orice forma de pre-purchase (Standard,Deluxe si Collector's)
Living life in peace !

Imagine
Avatar utilizator
Hadryel
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 27
Membru din: 20 Feb 2012, 22:43
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ingerul Hadryel
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Doua intrebari despre GW2

Mesajde Vespasian » 16 Aug 2012, 17:36

gw1Gama scrie:
Summon Mistfire Wolf Elite Skill e ceva de genu Igneous Summoning Stone din GW1 (adica un skill care te ajuta la inceput) sau e o elita serioasa ce poate influenta PVP?


Dear santa...
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori